0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧХГ не расте правилно
« -: Април 06, 2016, 12:59:16 pm »
Здравейте момичета,
не знам дали има такава тема, но от много четене вече нямам сили да търся.
Тъй като историята ми е дълга ще опиша ситуацията в момента накратко.
Първо инвитро ми е.
На 9.03. ми беше пункцията,
На 11.03. трансфера.
На 24.03. ЧХГ-116
На 05.04. ЧХГ-600 + преглед на който доктора  не видя нищо в матката и каза, че от това нищо хубаво няма да излезе. Каза също че нормално ЧХГ-то би трябвало да ми е към 3000.
Отстранени са ми тръбите в следствие на извънматочни бремености, и според мен няма как да е извънматочна или греша??
Да допълня че не живея в България и не мога да си пускам ЧХТ редовно за да го наблюдавам, но все пак ще опитам.
Моля за мнения и идеи на какво може да се дължи това.
На преглед съм чак в понеделник, а дотогава има доста време. Съжалявам ако поста ми е объркан, но съм доста разстроена и не мога да си събера мислите в главата.
*
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #1 -: Април 06, 2016, 13:56:30 pm »
Ели1979, ембрионът не се развива добре за съжаление.
При правилно развитие би трябвало ЧХГ да се удвоява за около 48 часа. Има случаи на успешна бременност и при по-забавено удвояване, но последната стойност, която си написала (на 5.04) е твърде ниска. А и на този етап лекарят трябваше на УЗ да види плодно сакче (с вагинален ехограф беше прегледът, нали).
За съжаление след инвитро може да се получи и този вариант - ембрионът да е със забавено развитие, да няма потенциал.
При следващият преглед лекарят ще прецени дали има смисъл да продължаваш с лекарствата (предполагам приемаш в момента прогестеронов медикамент).

Статия за удвояването на ЧХГ: Хормонът на бременността- ЧХГ(hCG). ЧХГ калкулатор
« Последна редакция: Април 06, 2016, 22:26:37 pm от marsi »

Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #2 -: Април 06, 2016, 14:06:43 pm »
Благодаря за бързия отговор.
Да прегледът беше с вагинален ехограф.
Вчера вече спрях да приемам прогестерон по препоръка да доктора естественно.
*
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #3 -: Април 06, 2016, 14:20:02 pm »
Ели1979, логично е спирането на лекарствата при тази ситуация, до няколко дни би трябвало да започне кървене. След това лекарят ще прецени кък да продължите.
Желая ти бързо възстановяване!

Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #4 -: Април 06, 2016, 14:55:12 pm »
Благодаря.
Аз въпреки всичко утре ще пусна ЧХГ. Май в случая  е най- добре да видя че спада.
*
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #5 -: Април 06, 2016, 15:00:48 pm »
Да, може да пуснеш още едно ЧХГ за по-голяма яснота. Принципно при недобро развитие по-добрият вариант е ЧХГ да си падне и организмът да се изчисти сам с ментруацията, да не се налага кюретаж.
Пиши като излезе резултатът утре.

*
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #6 -: Април 06, 2016, 22:17:49 pm »
Кураж, Ели
Аз имах една биохимична бременност с много малки ЧХГ стойности, които не нарастваха. Разбирам какво ти е... Всичко ще бъде наред



   La vita è bella
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #7 -: Април 07, 2016, 17:45:43 pm »
Здравейте отново, да докладвам какво свърших днес.
Първо да започна с точните резултати от клиниката които са правени на 5.04., тъй като тогава се бях чула с доктора само по телефона а днес ми ги изпратиха.
5.04. ЧХГ = 628 IU/L, в клиниката която е правено инвитрото.
 Днес ЧХГ =149 mIU/ml в друга лаборатория тъй като в клиниката съм чак в понеделник.
И естественно аз в първия момент се успокоих но после като видях разликата между IU/L и mIU/ml изпаднах в ужас, но доктора в лабораторията ме увери че няма разлика и е 1:1.
*
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #8 -: Април 07, 2016, 18:12:07 pm »
Ели,
1 mIU/mL = 1 IU/L , ЧХГ намалява. Може и още утре да започне кървене, или до няколко дни. Бързо възстановяване ти желая.

Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #9 -: Април 07, 2016, 18:26:37 pm »
marsi благодаря ти много че се включи. В интернет има доста информация за всичко, но в труден момент когато започнеш да търсиш всичко ти се размива. И не съм си и представяла, че след инвитрото ще се радвам когато видя че ЧХГ-то ми спада, нооо такъв е живота.
Имам още един въпрос, това ли се казва биохимична бременност?
*
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #10 -: Април 08, 2016, 00:20:29 am »
Да, това е биохимична бременност, когато е установена само чрез тест за бременност, но не и на УЗ, т.е. има много ранна загуба на бременността преди да е регистрирана чрез ехографски преглед.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #11 -: Април 08, 2016, 08:29:38 am »
Ели, в "лошата" новина има и "добра", след като веднъж е станало имплантация, ще стане и втори.

Пожелавам успех при следващата процедура! :heartbeat:

Надявам се, тръбите ти са прекъснати в близост до матката и няма останали части от тях. Провери тази важна подробност! Обсъди го с лекаря си!

 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #12 -: Април 08, 2016, 20:14:36 pm »
deep благодаря ти за пожеланието.
А колкото до тръбите доктора още на първия преглед видя едно парчеце неизрязано след извънматочната и каза че опитът ще бъде обречен и че той не се наема да прави инвитро с него, та ми правиха лапароскопия за да го махнат. Сега поне няма да имам проблеми повече с тръбите.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #13 -: Април 08, 2016, 22:00:19 pm »
Това е чудесно, Ели! Пожелавам Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: ЧХГ не расте правилно
« Отговор #14 -: Април 09, 2016, 01:33:05 am »
Ели , където е текло , пак  ще тече ! Търпение и сили !