0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма в Русе
« -: Февруари 23, 2016, 00:48:38 am »
Здравейте!

Предстои ми евентуална операция от варикоцеле и затова трябва да направя спермограма /от Русе съм/. Вече имам направени 2 спермограми в "Щерев", които бяха със сравнително лоши показатели, но вече реших да се оперирам и затова трябва да направя отново. Знам, че по принцип е най-добре да в клиника за репродуктивна медицина, но цената там е вече 40 лв, които, мисля, не са малко за една спермограма. Знаете ли друго място в Русе, където мога да направя сравнително добра спермограма, на по-ниска цена?
*
Re: Спермограма в Русе
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2016, 10:04:19 am »
Съжалявам, че ще те разочаровам, но за да е достоверна спермограмата, трябва да е направена само в клиника по стерилитет. В обикновените лаборатории нямат обучен персонал, който да може да прави анализа и затова винаги слагат нереални цифри. Това на теб, а и на когото да е, не ти върши никаква работа, защото после ще се наложи да повтаряш в репродуктивна клиника и ще ти излезе дори по-скъпо вместо да спестиш 20 лева. Съжалявам, че не мога да те окуража, но ще се наложи да ги спестиш от нещо друго.

Желая ти успех с операцията!

*
Re: Спермограма в Русе
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2016, 12:56:20 pm »
Blue_sky е права, за твое съжаление.Според мен цената от 40 лв не е никак висока, предполагам това е обикновена спермограма, а не по Крюгер.Освен спергмограмата си направил и консултация с андролог и уролог?
Само за справка, ние сме правили доста спермограми и под 100 лв не сме давали.

Re: Спермограма в Русе
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2016, 13:10:54 pm »
Здравей.
И аз съм от Русе.
Отговарям ти веднага: пак в Щерев Русе. Да, пак там. Ако искаш, разбира се, да е достоверна.

Преди години, когато на мен и на бившия ми приятел се налагаше да правим това изследване (бяхме в пълно безпаричие) намерихме един доктор, който правел само срещу 10лв! Разбира се, веднага отидохме при него! :) Че що ще им даваме на ония обирджии 40 - 50лв? Айде, моля Ви се!

И какво, мислите направи онзи срещу десетте лева? - Просто погледна материала под микроскопа и възкликна: "Ооо, живи са! Мърдат, мърдат! Я, ела да ги видиш! Може целия град да оплоди. Нямате проблеми. Всичко хубаво. Довиждане."  8O
И с това изследването приключи. Но и бременност не настъпи ....

Няма да коментирам случката. Сам прецени, къде. :)
Успех!
П.П. Имам близък, който е с операция от варикоцеле и след това стана баща на две деца. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Спермограма в Русе
« Отговор #4 -: Март 13, 2016, 03:09:35 am »
Здравейте отново!

Скоро ми предстои втори преглед при уролог и трябва да направя спермограмата. Попитах го къде е най-добре да се направи и той ми каза, че няма значение къде ще отида /т.е. може и в обикновена лаборатория, като най-важна за варикоцелето била подвижността на сперматозоидите/. Интересно ми е  защо той мисли така, като общоприетото мнение е друго?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма в Русе
« Отговор #5 -: Март 13, 2016, 08:58:56 am »
Здравейте отново!

Скоро ми предстои втори преглед при уролог и трябва да направя спермограмата. Попитах го къде е най-добре да се направи и той ми каза, че няма значение къде ще отида /т.е. може и в обикновена лаборатория, като най-важна за варикоцелето била подвижността на сперматозоидите/. Интересно ми е  защо той мисли така, като общоприетото мнение е друго?

Напротив, общоприетото мнение е такова, че няма значение къде се правят спермограмите. И това е в резултат на дълготрайната и стабилна безотговорност на държавата, която не поема грам отговорност за качеството на това важно за мъжа изследване. Независимо от дългогодишните усилия на сдружение Зачатие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма в Русе
« Отговор #6 -: Март 18, 2016, 21:01:52 pm »
Здравей.
Също като теб и аз търсих къде да си направя по-евтина спермограма и по-наблизо до моя град, но разбрах, че ще направя само глупости. За това отидох в специализирана клиника и там ми направиха спермограма. Неисках да рискувам да подложа жена ми на редица изследвания само, защото съм спестил някой лев или не съм пътувал още 40км повече за да имам достоверна спермограма. На мен спермограмата ми я направи д-р Даскалова. Моята спермограма беше с добри показатели въпреки, че съм имал варикоцели и преди 10 години (на 18г) съм опериран от тях.
Пожелавам ти успешна операция и дано всичко да е наред и при теб.