0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Рубеола IgG & Варицела IgG
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2016, 18:14:36 pm »
Да се отчета.
Днес се обадих в НЦЗПБ, за да питам за изследването. За моя изненада, резултатът за Рубеолата ми беше готов. Още по телефона ми казаха, че всичко е наред, антителата са в норма и няма за какво да се притеснявам. Госпожата ми каза, че не може да каже дали съм била ваксинирана или съм преболедувала, но имам антитела. За цифри не сме говорили. Резултатът се разбрахме да си го взема по-късно от Охраната на сградата, защото на мен в работно време ми е трудно да стигна до там. Няма да казвам какъв камък ми падна от сърцето, чак се разревах. Докато не отидох и си го взех. И сега съм супер изненадана, защото на Заключението пише (цитирам): "Наличие на защитни рубеолни IgG антитела в норма", но като цифра е посочено R=2,33 (без мерна единица, по ELISA). Момичета, такава стойност може ли наистина да говори за защитни антитела? Не ме разбирайте погрешно, вярвам на написаното, но съм малко объркана. В сряда може би ще имам възможност да отида лично, но като преминали през това, може би си спомняте как е било при вас, не искам да се излагам там като някое ку-ку.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Рубеола IgG & Варицела IgG
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2016, 17:22:41 pm »
Изрових изследването ми от далечната 2012 :)
IgG за рубеола 54 IU/ml
Заключението е: Наличие на защитни рубеолни IgG антитела в норма (10 - 200 IU)

При мен е посочена и мерна единица и интервалът, който се смята за норма. Дано само да не те притесня допълнително, може много неща да са се сменили оттогава.



   La vita è bella
*
Re: Рубеола IgG & Варицела IgG
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2016, 18:59:25 pm »
Ох, Румче, благодаря! То, за тази Рубеола притеснения от тия, дето са ми последните дни, не знам може ли повече. Утре ще направя всичко по силите си, за да успея да отида пак до там, та да ми разяснят, а и за да си взема Варицелата, пък да видим. Кой ли пък е казал, че ще е лесно...
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”