0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Зачевени бузи при бебе
« -: Януари 26, 2016, 14:24:31 pm »
Здравейте , видях че мога да получа полезна информация по различни въпроси свързани със бебенцата . При нас се появиха зачервявания по бузите и изсушаване на кожата . Бяхме болни преди това и не мога да разбера дали това не е последствие от лекарствата  или е някакво дерматологично заболяване .Прикачам снимки и ще помоля за мнение .
Благодаря !!!![
Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #1 -: Януари 26, 2016, 15:12:50 pm »
имали ли сте дерматит? доколкото виждам има сухи пъпчици  да не сте проявили алергия от храна? моя син така беше когато беше ял ябълка и после като изсъхнаха пъпките седяха така.не къпи често през ден и като го храниш не бърши устата с мокра кърпичка
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 15:20:04 pm от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #2 -: Януари 26, 2016, 15:30:38 pm »
 На мен също ми прилича на дерматит. Моята дъщеря има и я мажа с крем на Avène xeracalm.
Друго, което ми хрумва е както е писала Шинзу алергия към някоя храна или ако сте приемали АБ. На моя приятелка детенцето имаше същите бузки след прием на АБ, та може и някаква реакция да е.

От студеното време също се зачервява и изсушава кожата.Мажете ли с колд крем?
Най-добре се консултирайте с педиатъра на детето или го заведете на дерматолог. Успех и дано се оправи бързо.
« Последна редакция: Януари 26, 2016, 15:35:00 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #3 -: Януари 26, 2016, 15:33:17 pm »
възможно е да е хранителна алергия, ако го захранваш вече. консултирай с педиатъра.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #4 -: Януари 26, 2016, 17:43:49 pm »
Понеже беше болен и се наложи да сменим адаптираното мляко със  лечебна Хумана . Дали е възможно да е от това ? То сега като се замисля и Антибиотик ни дадоха "Зинат "?
*
Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #5 -: Януари 26, 2016, 17:55:15 pm »
Не вярвам да е от лечебната хумана. По-скоро е от Зината. Не каза колко е голямо детето ти?

Заведи го при педиатърката, за да прецени тя. Успех.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #6 -: Януари 26, 2016, 19:37:50 pm »
Хуманата по-скоро не, може да е от антибиотика, но само на бузите ли е?Отиди на лекар на всяка цена.

Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #7 -: Януари 27, 2016, 13:10:44 pm »
На 4-ри месеца сме . Днес меджду другото е малко по добре , но ще отидем да го види лекар . Благодаря на всички ви за бързата реакция и мнения .
*
Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #8 -: Януари 27, 2016, 13:36:13 pm »
Полина, имаме си темичка за най-малките деца, можеш винаги да пишеш там.
Дъщеря ми също е на 4,5 месеца , септемврийче. Ще се радвам да се присъединиш към нас, за да обменяме опит.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Зачевени бузи при бебе
« Отговор #9 -: Януари 30, 2016, 14:23:47 pm »
Благодаря , ще се опитам макар че ще ми е трудничко тъй като съм и заета доста .........но когато мога с удоволствие ще обменяме опит  :)