0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Забременяване след противозачатъчни
« -: Януари 23, 2016, 20:05:01 pm »
Здравейте на всички! Поразрових се из темите тук, но не открих точно това, което ме вълнува. А именно - на 24 години съм, пих противозачатъчни 5 години, защото като тийнейджър имах хормонални проблеми. Всичко се нормализира, но продължих да ги пия с цел да се предпазвам от забременяване. Преди малко повече от месец изпих последната си кутийка Жанги и реших да ги спра по съвет на гинеколожката ми. По принцип не правим опити за бебе, но с радост бихме посрещнали такава новина. Не се пазим и междувременно цикълът ми закъснява вече 7-ми ден. На 2-рия ден от закъснението си направих тест, беше отрицателен. Информирах се, че са възможни леки смущения в редовността на цикъла, след спирането на противозачатъчните. Винаги съм имала редовен цикъл и преди противозачатъчните, и докато ги пиех, затова ми е някак странно и необичайно. Другата седмица имам час за преглед, но любопитството ми относно един въпрос е голямо - възможно ли е по време на периода, в който ми закъснява да забременея? В случая ми закъснява вече седмица и дори до този момент да не съм забременяла, има ли шанс това да се случи, ако цикъла ми, разбира се, не ме изненада?