0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
За трансвагиналната лапароскопия
« -: Януари 15, 2016, 12:08:56 pm »
Здравейте,
През ноември при рутинен преглед докторът ми установи нееднородна киста не левия яйчник - твърде вероятно ендометриозна. Така догато търсех повече информация открих, че в Щерев правят трансвагинална лапароскопия, която сходна с хистероскопията и е по-щадяща от класическото лапаро. Искам да помоля, ако някой има впечатления или се е подлагал на такава да сподели.
Смятам да си запиша час за преглед и второ мнение в Щерев, но нито едно от имената, публикувани в сайта им не ми говори нищо и затова ще съм много благодарна, ако ме насочите.
Re: За трансвагиналната лапароскопия
« Отговор #1 -: Март 11, 2016, 18:07:25 pm »
На мен ми предстои такава следващата седмица в Малинов при д-р Калчев. До колкото знам само той прави трансвагинална лапароскопия... та не знам. Ако все още се интересувате, мога да ви разкажа подробности, а също и лични впечатления другата седмица.
Според док процедурата е много лека, но дава много отговори именно за ендометриоза. Също и офис хистероскопията за надраскване на лигавицата.
Re: За трансвагиналната лапароскопия
« Отговор #2 -: Март 11, 2016, 18:22:25 pm »
Непременно ни разкажи, моля!
Стискам палци всичко да мине по най-добрия начин!!!
Re: За трансвагиналната лапароскопия
« Отговор #3 -: Март 14, 2016, 19:57:01 pm »
Минах всички изследвания и инструкции ето ги накратко:
- МБ и хламидия - 10дни преди цикъл. МБ важи 1 месец, хламидията 6 месеца.
- ПКК, СУЕ, Биохимия ... стандартни кръвни преди операция.
- снимка сърце и бял дроб
- консултация с интернист и анестезиолог
- консултация за всичко което трябва да се направи от пациента преди операция и накратко обяснение какво представлява самата процедура.

Медикаменти:
- свещички за отпускане на мускулите - вагинално - 3 дни
- предния ден се пие очистително - яде се лека храна до 18часа.

Пациента си носи дамски превръзки и чехли. Самата процедура е около 15-20минути, когато е с диагностична цел, ако се открие някакъв проблем, операцията може да мине в оперативна.

Процедурата се извършва на чист ден преди овулация.

Това е което знам за момента. В края на седмицата е насрочена процедурата и после ще пиша отново, за да ви кажа как е минало  :wink:
Re: За трансвагиналната лапароскопия
« Отговор #4 -: Март 14, 2016, 23:38:22 pm »
mimko, какво стана? сигурно е късно вече за моя отговор
 :) всички доктори в щерев са добри, а доц.тимева и доц.щерев за 3-та поредна година са номирирани за "лекарите, на които вярваме"  :) манипулацията се предлага от няколко години
относно процедурата, ето линк от сайта
http://shterevhospital.com/surgery/%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%B0-%D0%B4%D0%BE-%D1%8F/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F/

и още
http://shterevhospital.com/surgery/%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80/

До колкото знам само той прави трансвагинална лапароскопия... та не знам.
:roll:
успех
« Последна редакция: Март 14, 2016, 23:40:14 pm от mecinka »

Re: За трансвагиналната лапароскопия
« Отговор #5 -: Март 20, 2016, 12:11:07 pm »
Ето ме и мен. Чисто нова, все едно нищо не са ми правили :D
Така, накратко процедурата е много лека. Приеха ме в отделение в 7:30часа, после имаха съвещание и няколко пункции. Влязох в операция към 10. Направиха ми ЕКГ, пак консултация с анестезиолог. Влязохме в операционната, сложиха ми абокад, анестезия и кислородна маска. Процедурата включва оглеждане на тръбите, матката, яйчниците, оценка на структура, изследване за инфекции, офис хистероскопия и нещо като хидротубация.
Събудих се към 11:30 в стаята, бях на система с физиологичен р-р.
Док минава поне 3 пъти да ме види, изписаха ме още същия ден към 14часа. Дадоха ми запис и епикриза и естествено ми разясниха всичко.
Чувствах се много добре, бях леко прегракнала заради кислорода, следобед имах доста подуване и ме втресе за малко от упойката. Спах целия следобед, не ме болеше много, по скоро бях подута и отекла, но не изпитвах сериозна болка. Вечерта си вечерях нормално, изпих един ибопрофен, но можех да мина и без него. На сутринта вече бях нов човек. Болките са като лека мускулна треска и дискомфорт при опит да се изтегнеш. Днес вече нищо ми няма, само лека тъпа болка. Имах съвсем малко кървене, днес и то спря.

Като цяло много лека операция. Получих много отговори и съм доволна че я направих.

Мецинка, не знаех че и там правят, навсякъде където четох и даже в клиниката ми казаха, че само те я правят. Все едно, радвам се че повече лекари се усъвършенстват и прилагат все по-нови и иновативни методи.
Re: За трансвагиналната лапароскопия
« Отговор #6 -: Март 20, 2016, 19:35:41 pm »
Благодаря за разказа!
Успех нататък!
Re: За трансвагиналната лапароскопия
« Отговор #7 -: Март 20, 2016, 20:47:47 pm »
Благодаря!
Следва стимулирано инсе, на следващ МЦ, за да използваме максимално хистероскопията и продухването.