0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Streptococcus agalactiae във влагалището
« -: Януари 03, 2016, 20:58:32 pm »
Здравейте, някоя от вас сблъсквала ли се е с тази гадна бактерия? Какви бяха симптомите при вас? Как се излекувахте? Аз мисля, че не мога да се изчистя от нея - пих Сумамед, не беше минала, после Панццеф, като все още не съм си правила изследвания след него. Първаначално беше в комбинация с гъбички, които бях излекувала. Симптомите ми в момента са парене около влагалището, парене при уриниране, от време на време сърбеж. Някакъв ужас е с тези инфекции при мен. Секс не правя.

Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #1 -: Януари 14, 2016, 13:33:37 pm »
Здравей, lichita,
И аз имам същия проблем. Лекувах се с Аугментин и Ципрофлоксацин. Стрептококът се повлия от втория медикамент, но след прием на Доксициклин (поради друг проблем) пак го развих. Доколкото разбрах не се лекува, а само затихва и при спад в имунитета се обостря.
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #2 -: Януари 16, 2016, 17:46:54 pm »
Явно е така. Аз лично не мога да се излекувам, а имам и гъбички пак.  :(
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #3 -: Март 20, 2016, 15:17:20 pm »
s antibiotik i Biozin, mojesh i drygi hranitelni dobavki za imunnata sistema da probvash
« Последна редакция: Март 20, 2016, 15:30:21 pm от wenry »
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #4 -: Март 20, 2016, 15:19:00 pm »
Dokolkoto znam, si jivee v tialoto i e po-seriozno ako jenata e bremenna. Hybavo e da se pie neshto za imunnata sistema za da podtisne bakteriata. Biozina, lekar moje da go izpishe, no e bez recepta v aptekite.
« Последна редакция: Март 20, 2016, 15:32:43 pm от wenry »
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #5 -: Март 23, 2016, 12:55:19 pm »
Здравейте, дами, да споделя, че стрептококите изчезнаха след 7 дни терапия с Амоксиклав, но с гъбичките още не мога да се справя.
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #6 -: Март 23, 2016, 14:19:03 pm »
Здравей. И аз пих Амоксиклав и ми помогна. Преди това опитвах и а други АБ, но без успех. За да предотвратя появата на гъбички към края на лечението пих Микомакс 150. Винаги го пия в комбинация с антибиотик.
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #7 -: Юни 27, 2016, 10:14:16 am »
Здравейте, искам да попитам чрез какво изследване по-точно открихте тази бактерия?
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #8 -: Юни 27, 2016, 10:23:57 am »
Микробиология на вагинален секрет.
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #9 -: Юни 27, 2016, 10:49:54 am »
Благодаря за бързия отговор. С риск да досадя, това за съвсем обикновената микробиология, които всички лекари назначават ли става дума?
Понеже и аз имах подобни оплаквания и си пуснах микробиология, резултата беше като таблица и насреща резултата. На редовете пишеше само "Candida spp - не се изолират; епителни клетки; левкоцити - масово, лактобацили - обилно", нямаше упоменати стрептококи, и тн. въобще не бяха написани в таблицата като неща, които са изследвани, съответно и срещу тях няма "не се изолират".
Re: Streptococcus agalactiae във влагалището
« Отговор #10 -: Юни 27, 2016, 14:06:04 pm »
Да, при обикновена микробиология се откриват, ако ги има. Твоята е чиста, нямаш такъв проблем  :D