0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #40 -: Март 23, 2017, 20:51:47 pm »
ЛКК е -комисия която е от 3ма доктори с определени права (мисля че 1 трябва да е завеждащ отделение,но не съм сигурна).Болничните ,който ще ти издават от клиниката по 30 дни минават такава комисия (те си оправят нещата,ти не ходиш никъде) .Вече ако минеш общ брой болнични 180  дни ще трябва физически да се явиш пред ТЕЛК комисия
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #41 -: Март 24, 2017, 12:56:13 pm »
ЛКК е -комисия която е от 3ма доктори с определени права (мисля че 1 трябва да е завеждащ отделение,но не съм сигурна).Болничните ,който ще ти издават от клиниката по 30 дни минават такава комисия (те си оправят нещата,ти не ходиш никъде) .Вече ако минеш общ брой болнични 180  дни ще трябва физически да се явиш пред ТЕЛК комисия
ЕЕЕЕ бебешок много благодаря!
Значи то 180 дни са фактически 6 месеца. Значи до 8 месец няма да имам проблем да си взимам всеки месец. А и щом няма да трябва, аз да хода на ЛКК, всичко е ОК!
Много ме зарадва  :bighug:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #42 -: Март 24, 2017, 13:06:04 pm »
При кой доктор си в Надежда?Дори и да не ти стигнат говори с докторите по-рано и ги попитай какво може да се направи,в смисъл без да ходиш след това в ТЕЛК или най малкото да ти разяснят процедурата за този период.А ако не ти се занимава в крайна сметка можеш да си пуснеш отпуск за периода който не ти достига от 180 дни до 45 дни преди раждане(тези 45 дни преди раждане не са включени в 180)
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #43 -: Март 24, 2017, 13:26:54 pm »
При кой доктор си в Надежда?Дори и да не ти стигнат говори с докторите по-рано и ги попитай какво може да се направи,в смисъл без да ходиш след това в ТЕЛК или най малкото да ти разяснят процедурата за този период.А ако не ти се занимава в крайна сметка можеш да си пуснеш отпуск за периода който не ти достига от 180 дни до 45 дни преди раждане(тези 45 дни преди раждане не са включени в 180)
При д-р Димова съм. Но според мен ще ми стигнат тези 6 месеца, та даже ще останат. Сега съм тъкмо в 4м. и от 4 до 7м. включително ще станат 120 дни-4 месеца. А щом 8м не се включва още по-добре. Не знам дали правилно го изчислявам но така ми се струва.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #44 -: Март 24, 2017, 14:51:00 pm »
На границата малко се пада.Броиш 45 дни (календарни ) от термина на зад,което се пада между 33 и 34 г.с.,да кажем 34 г.с От нея 34-12=22 г.с*7 дни=154 дни
Надявам се да е разбираемо написаното,ако не питай пак или просто ми кажи кога ти е термина и кога ти е пръвия ден на болничия за да ти го изчисля
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #45 -: Март 25, 2017, 13:58:12 pm »
Благодаря bebeshok,
мисля че те разбрах. Още не знам точно от кога ще взема болничния, но се надявам да е скоро. Иначе съм в 13 г.с, бебо върви напред с 1 седмица но това на линийката незнам дали мога да го променя. Като дойде момента с болничния и имам въпроси ще ти пиша.
Благодаря ти за разяснението  :goodluck:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #46 -: Март 25, 2017, 14:28:32 pm »
Гледай това което ти пише в досието при доки,не как върви бебче,защото това се променя 😁
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #47 -: Март 28, 2017, 17:13:11 pm »
bebeshok, имам един но може глупав въпрос. Като си нося болничния картон за издаването на болничния при жк, това може да бъде същия, който и личната ми е вписвала в него болнични като ми е издавала? Или трябва да си извадя нов болничен картон, заверен от личната, където само от Надежда да ми издават болничен? Дано не съм мн сложно задала въпроса. Да знам ако трябва да хода до личната и да ми заверява нов а не само да се разкарвам до Надежда.
Много ти благодаря :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #48 -: Март 28, 2017, 17:55:59 pm »
Трябва ти този картон ,който ти е издала ЛЛ.Нов се издава при смяна на ЛЛ или при изписване на стария.Всъшност от този картон най-вече ти трябва номера,който ЛЛ е написал на корицата.На много места дори не попълват картона(случвало ми се е даже в клиниката)
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #49 -: Февруари 14, 2018, 14:46:36 pm »
Здравейте момичета, виждам, че темата е стара, но ще се пробвам да се допитам до вас. Бременна съм в 32 г.с и след около седмица се очертава да изляза в болничен (45 дни преди термина на раждане). Проблема е следният: бях регистрирана за следене на бременността при лекар с когото в последствие не се разбрахме и аз спрях да ходя при него ( не съм ползвала услугите на НЗОК за женски консултации, плащах си) сега вече от началото на тази година ходя при друг лекар на прегледи, но той каза, че не може да ми помогне с тази документация. Та въпроса ми е има ли начин да отида при произволен гинеколог, който да ми издаде този документ или трябва да се върна при първия, който ме следеше? Не знам дали първият лекар ще ми я направи тази услуга, изобщо не знам и към кого да се обърна за информация  :(
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #50 -: Февруари 14, 2018, 16:25:56 pm »
Здравей lady_afrodita,
Мисля,че можеш да се обърнеш към ЛЛ,той да ти даде направление за гинеколог и от там да ти издадът въпросния болничен.Към 34-26 г.с се издава и обменна карта(направление за работа раждане)с него влизаш в болница за раждане.Сегашния ти гинеколог ще ти издаде ли такава?Решила ли си къде ще раждаш?Ако си решила да раждаш в частна клиника от там също могат да ти издадът болничния и картата.За държавните нямам представа,мисля че е първия варянт с ЛЛ
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #51 -: Юли 16, 2018, 17:10:02 pm »
Здравейте,
Темата е малко стара, но искам да Ви попитам, че не ми стана много ясно - кой издава болничния преди полагащите се 45 дни? Женската консултация или следящия гинеколог?
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #52 -: Юли 16, 2018, 21:54:43 pm »
Аз малко не ти разбирам въпроса.Принципно бременната се следи при един доктор (ЖК се води след 12 г.с до колкото помня,но пак си е същия доктор).Ако се следиш на часстно и по ЗК ,според мен трябва да искаш болничен от този при когото ще раждаш.
*
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #53 -: Юли 17, 2018, 12:33:47 pm »
Всички болнични и обезщетение 45 дни преди раждане от ЖК се взимат.