0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #20 -: Февруари 09, 2017, 22:03:53 pm »
anita_ болничния ти го дава Аг който те следи :) Аз съм още от 7ма седмица в болничен.Имай в предвид , че ти се полагат 180 дни , а след това отделно 45 преди раждането.Аз между тези 180 и 45 трябваше да си взема 10тина дни отпуска :)
Другият вариант, след 180-те дни, е чрез ТЕЛК да получи болничен за оставащите дни. За това отново АГ, който ти следи бременността, трябва да напише протокол.

*
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #21 -: Февруари 09, 2017, 22:11:24 pm »
anita, мен ме следи Док, която ми прави ИКСИ-то и от клиниката ми издават болничните. Аз също като Ягодка съм в болничен от 7г.с. и след ден ми излиза 45 дневния. На мен също не ми достигаха 10-ина дни между тези 180 непрекъснати болнични дни, които се полагат по закон и 45-дневния и си пуснах отпуск от работодател (имам в изобилие и шефката ми нямаше нищо против да ми съдейства). Иначе, има вариант да минеш през ТЕЛК, но на мен не ми се занимаваше за 10дни. Може и да се върнеш "фиктивно" на работа за 2 дни и после да започне издаване на болничния отначало, но това отново зависи от взаимоотношенията ти с работодателя.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #22 -: Февруари 09, 2017, 22:19:35 pm »
А има ли право тя да ми издаде болничен за 180 дни или трябва да е чрез телк ?

Болничният се издава за 30 дни (доколкото си спомням 30 бяха максимално дните), в края на този болничен се отива отново на преглед и съответно се издава следващият болничен от датата на приключване на предишния.
В клиниката може да се запишеш за проследяване на бременността, примерно при д-р Михова или друг лекар, попитай д-р Персенска или най-добре администраторите, те най-добре ще те ориентират.
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 15:04:56 pm от marsi »

Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #23 -: Февруари 09, 2017, 23:05:57 pm »
Супер! Благодаря момичета!
Разбрах, значи болничните са за по 30 дни и се издава нов пак за 30 дни и така докато станат общо 180 дни. :)

Отношенията с работодателя ми са лоши, не са разбрани. Даже като разбраха, че правя опити за инвитро и ми казаха, че е най-добре да напусна или те щели "да ми измислят нещо". Разбира се, казах им да ходят на майната си. Държавен служител съм и не може да ме пипнат :) 
Изобщо не ме интересува обаче, в момента най-важното ми е да мине безпроблемно бременноста.
Още във вторник ще помоля д-р Персенска за болничен.

« Последна редакция: Февруари 09, 2017, 23:09:30 pm от anita_ »
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #24 -: Февруари 09, 2017, 23:22:34 pm »
Анита, ако не ти се чака до вторник отиди при личния си да ти даде той болничен за грип примерно :lol: аз така направих, защото изкървях няколко дни преди първия преглед при Персенска т.е. още от 5 г.с. си бях в къщи та и още съм  :lol: сега в отпуск след майчинството...
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #25 -: Февруари 11, 2017, 11:44:48 am »
Днес бях в клиниката по други причини и видях едната акушерка и тя ми каза, че болнични уж нямало как да ми издават те. Все пак ще си питам д-р Персенска.
И още нещо което ме вбеси - докторката ми изписа след пункцията - естрофем, но шпа, неофолик, утрогестан и ДОСТИНЕКС!
И след трансфера ми казаха да продължавам всички лекарства, които са ми изписали!
И аз продължих докато направих теста и се оказа положителен. Тогава едната акушерка ми каза, продължаваш да пиеш всичко...... а днес ходих при д-р Начев, че следя ТСХ и той като видя, че пия достинекс каза, веднага да го спирам, че не се пие от бременни... и сега толко се притесних дали не ми е навредило нещо на бебчетата :@ направо до вторник ще откача (тогава ми е часа при Персенска).
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #26 -: Февруари 11, 2017, 14:46:43 pm »
Анита, не те е излъгала акушерката няма как те да ти дадат болничен...Трябва да се запишеш при някого на ЖК и от там вече ще ти ги издават, а това ставаше към 12 г.с. ако не се лъжа..На мен Персенска ми издаде, но аз изкървях и лежах 11 дни в Надежда и за това... Относно достинекса не се тревожи и аз съм го пила...Те докторите си знаят работата :)
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #27 -: Февруари 11, 2017, 16:34:43 pm »
Мале ужас, как ще издържа на мойта работа аз до 12 г.с.
Бях се нагласила психически, че този стрес няма да го преживявам и от вторник ще съм в болнични  :(
Някакви идеи как да изляза в болнични?
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 16:51:34 pm от anita_ »
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #28 -: Февруари 11, 2017, 17:25:28 pm »
Личния лекар може да ти даде(мисля , че около 14 дни).Примерно , че си болна или нещо което прецени.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #29 -: Февруари 11, 2017, 20:26:43 pm »
 :( ох, на мен ми се искаше да спра да ходя на работа, че е доста натоварено, а и постоянно ме юркат. Да не говорим, че нарочно ми поставят задачи, които трябва да се изпълнят в кратки срокове, само защото пак след пункцията ме нямаше 15дни... доста проблеми имам като цяло в работата.
Тези 14дни от Личния няма да ми свършат работа.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2017, 21:33:26 pm »
Имаш право на платен,неплатен отпуск(предварително ако беше помислила за допълнителния  отпуск по чл.157 от КТ) .Ако не ти се ходи на работа с малко мисъл и организация можеш да си направиш нещата,така че да не стпваш на работа
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2017, 21:45:37 pm »
Както казах съм с много лоши взаимоотношения с работодателя, отпуск изобщо няма да ми разрешат. Не съм по КТ, а по ЗДСЛ. За да ми разрешат отпуск трябва да се подпишат 5 от шефовете ми, а те няма да го направят, тъй като до 04.02.17г. бях в болничен заради пункцията ми...
Но благодаря все пак за хапливия отговор! Много ми помогна!
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2017, 21:56:38 pm »
Отиди и говори с ЛЛ,ако е разбран човек ще ти помогне.Това че си по друг закон със своите специфики не те прави с по- малко права или повече от другите бременни или служителки в напреднал етап на лечение инвитро.Правата са си права,само трябва да ги прочетеш където трябва и разбира се и дали ти се тръгва по пътя да ги търсиш,защото той не винаги е лек.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2017, 22:02:45 pm »
Анита, обясни ситуацията на др Персенска винаги има начин за болничен било то и "фалшив"... стига да иска ще ти помогне..
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #34 -: Март 05, 2017, 17:09:31 pm »
Момичета здравейте,
съжалявам предварително, може би не е точно тук мястото за този пост.

Започнах много да повръщам от 10дни направо е нетърпимо, по 10 пъти на ден, а може и повече.
Д-р Персенска ми предписа витамини (Емил) и ми каза ако не ме облекчи и нещата са пак такива да отида в понеделник (утре) да ме приемат в болницата.
Мисля да отида утре, тъй като няма никакво подобрение, даже ми е по зле. Въпроса ми е дали някои знае трябва ли да имам направление? Забравих да я питам на прегледа и общо взето какво трябва да нося? :oops:
Ако някой има инфо ще съм много благодарна.
Благодаря предварително.
« Последна редакция: Март 05, 2017, 17:11:11 pm от anita_ »
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #35 -: Март 05, 2017, 17:19:31 pm »
Ако отидеш в спешния не ти трябва нищо,те ще си изготвят нещата.Аз съм лежа с планов прием,доки от ЖК по телефона ми изготви всичко и само ми каза кога да отида (минах през регистратура и след това в кабинета за прием)Ако все пак се колебаеш звънни им (има работещи в колцентъра).За в самата болница нощница,чехли и лични хигиенни пренадлежности
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #36 -: Март 05, 2017, 17:26:50 pm »
Много благодаря!
Ще отида утре рано през спешния.
Нядявам се всичко да е наред и да ме приемат.
И много силно се надявам от системите да ми олекне повръщането.
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #37 -: Март 20, 2017, 01:00:57 am »
Момичета здравейте!
Съжалявам че пак ще ви оспамя, но се надявам някоя от вас да има инфо.

Проблема с болничните се реши, тъй като започнаха кошмарни повръщания, та ме приеха в болница за 4 дни и добре че ме приеха, че се оказа и че черния дроб не е в ред.

Дадоха ми 30 дни болничен, обясниха ми че няма проблем и за по-нататък, всеки месец за по 30 дни от ЖК и така докато стигна 180 дни.

Обаче в работата ме помолиха любезно, за мое добро да си прекарам бременността на спокойствие и да си стоя вкъщи. Помолиха ме обаче да си взема дългосрочен болничен, а не такъв за по 30дни, тъй като с такъв вид болничен за 30дни, те нямат право да направят конкурс за заемане на мястото ми по замествне по ЗДСЛ.
Въпреке че не съм изобщо в добри отношения с началник отдела и директора (тъй като бях помолена от тях да напусна заради инвитрото, което правех), ги разбирам тъй като работата найстина е много.

Затова ви питам дали сте запознати има ли начин за дългосрочен болничен, а не такъв, който се издава на всеки 30дни?


Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #38 -: Март 20, 2017, 07:12:13 am »
До колкото знам:До изтичане на тези 180 дни болничните са по 30 дни макс.(ЛКК няма право да издава за по дълго).След изтичането на горепосочените се минава ТЕЛК,който имат тези права.Мисля, че  всичко това е регламентирано в Наредба за мед. експериза,може да провериш,не съм я чела цялата
Re: Болничен от началото на бременноста
« Отговор #39 -: Март 23, 2017, 15:08:18 pm »
Здравейте момичета,
и аз имам питане в тази насока. В 13г.с. съм, следя си ж.к. в Надежда. На ТД съм от февруари и ми казаха,че няма проблем да ми дадат 30 дни болничен от Надежда. Но една позната счети ми каза, че ако не искам да се връщам на работа трябва след първия болничен да ида на ЕЛКАКА/или нещо такова/, на комисия. Задължително ли е да минавам през тази комисия ако е без прекъсвания между болничните, или за да не минавам през нея е добре да има примерно 2 дни между болничните? Според вас как трябва? На мен в такива комисии не ми се ходи. С работодателя нямам проблеми.
Благодаря Ви предварително. :balk_46:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.