0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #60 -: Октомври 05, 2016, 22:24:36 pm »
Ми право е детето, пита те къде е, не какво прави :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #61 -: Октомври 05, 2016, 23:12:11 pm »
божке, и тоз мозък като брат си...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #62 -: Октомври 12, 2016, 23:05:35 pm »
"Четем конско" на Коко. Редуваме се - ту аз, ту баща му. В един момент и двамата замлъкваме за няколко секунди.
Константин поема шумно въздух и с най-артистичния глас оповестява:
 - Драматична пауза...



*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #63 -: Октомври 16, 2016, 09:53:33 am »
Двама "дървени философи" вкъщи ми идват малко в повечко  :lol:

Константин нещо ме ядосва. Нервно казвам:
- Коко, ако продължаваш така ще си изпросиш сериозно наказание! Нито зелено училище ще видиш, нито празненство за рождения си ден!
- Няма да си празнувам рожденият ден?!? Това НЕ е наказание, това е... ОБИДА!!!

***

- Тате, ко де (яде) бате?
- Дъвка.
- Нееее, бате НЕ де дъка - бате дъчи (дъвчи) дъка! Тото (защото) НЕ гъта (гълта)...



*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #64 -: Октомври 25, 2016, 15:26:49 pm »
Минаваме покрай Арена Аремеец и Деси казва: Аууу на 27 март говорещия с кучета ще е тук, искам да отида. Елена, да не остане по-назад също чете плакатите и казва: Веселин Маринов на 50 години...
Баща им обобщава - значи да купя един билет за говорещия с кучета и един за Веско Маринов? :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #65 -: Октомври 25, 2016, 17:17:17 pm »
Аааа, това е за темата "бисерите на нашите мъже" :)



   La vita è bella
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #66 -: Октомври 25, 2016, 17:23:49 pm »
А Руми, тая тема мисля, че ще я напълня.
Нямаше ме три дни, идвам си питам децата как е било в училище, как са се справили и т.н.
Елена казва -  бях на косъм да ми пишат двойка по домашен бит и техника.
аз - е какво толково, защо?
тя - ами трябваше да занесем листа, кестени, всякакви есенни неща, защото ще правим кутийки и да ги напълним.
аз - добре, защо не каза на тати, да съберете?
тя - казах му, ама той каза, това са глупости, за какво са ти тия неща :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #67 -: Октомври 25, 2016, 17:35:56 pm »
Хахахаха, Добри направо разбива конкуренцията  :lol:

*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #68 -: Октомври 25, 2016, 23:45:45 pm »
Мда, моят мъж хич не може да се мери с него. Той само "безобидни" изцепки има, например учи ги на песничката за ръчичките:
- Едната мие другата, а пък двете дупето
Представям си как се обяснявам в детската градина откъде ги учи детето тези неща :)



   La vita è bella
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #69 -: Октомври 26, 2016, 08:50:45 am »
Като сме започнали да ви разкажа как беше научил Деси, на 3-4 г. примерно, че баща й е космонавт, а майка й играе на въже в цирка, детето наистина вярваше че това работим :lol:
И имали някакво представление в ДГ, артистите питат всяко дете какво работят родителите му, 2/3 не знаят, малки деца, а нашата става и гордо заявява какво работят мама и тате :lol:
Госпожата беше много впечатлена от професиите ни :lol: :lol:

Това е съвсем прясно от събота:
Бяхме на сватба, най-добрия приятел на баща им, на нас съответно ни е весело, лигавим се, забавляваме се, сватбата го предразполага, отиваме в ресторанта, сядаме на масата и Деси се изпъчва, подпира ръце и с най-деловата физиономия която можете да си представите в едно 10 годишно казва - Мога ли да ви помоля нещо - да, разбира кажи, маме - Моля ви, дръжте се прилично и спрете да ме излагате, достатъчно вече ме изложихте!
 :lol:
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #70 -: Октомври 26, 2016, 09:09:24 am »
Уникални, Стефи  :lol:



   La vita è bella
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #71 -: Октомври 26, 2016, 22:57:59 pm »
Стефи, хахаха!  :lol:

С майка ми ядем карфиол и тя подканя мадмоазел Злояда да яде и тя от него.
- Хайде, бабо, хапни си! То прилича на броколи. Нали него го обичаш?
- Ама аз това броколи не го обичам.

Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #72 -: Ноември 02, 2016, 16:32:09 pm »
Здравейте!
Митко, единият от близнаците, започна вече с бисерите от преди 2-3 месеца, едва навършил 2 години.
Ето някои:
Карам му се, че бута пластмасовата масичка, на която вечерят лятото вън на двора с брат му и разлива храната и на двамата. Няколко пъти го моля да спре и накрая казвам:
"Стига вече. Не прави така.Къде се намираш ти?"
Отговор:
"Ву Бугария!"
Ха сега, де?! В България си е детето, ще си прави каквото ще.

Пак се карам  :) Да спрат да скачат по спалнята, че ще я оправям за сън.
Последната ми реплика е:
"Трябва да спрете, разбрахте ли, разбрахте ли, раз-брах-те ли?"
Митко:/сяда си на дупето и ме гледа право в очите/ "Мити забра /разбра/, стига повтаря, мама!"
Пак онемях, какво да правя.

Пак преди сън, но този път баба им оправя спалнята, а аз се пресягам за нещо наоколо:
Митко: "Мамо, пази си, печиш, баба паи спалнята за сън!"
Кирето за сега е по-скромен като количество произведени бисери, но пък някои са доста оригинални:
Опитвам се да хапна набързо скоро след прибирането ни в къщи, а те - около мене и двамата. Катерят се по мене, по съседните столове, искат да опитат от всичко на масата.
Аз възмутена: Е, човек не може да седне да хапне спокойно, веднага ще накацате по него...
Кирето /с хитра усмивка/: Муи, муи....му-ХИ, кацаме!

И за да не ощетя батко им от към представяне в темата:
Разказва ми нещо от училище, ама някаква дреболия я раздува дълго, дълго и аз кимам, кимам и за да го спра вече, казвам:
-Разбрах, разбрах те добре!
А той си отнася доволен, че съм го изслушала, дупето към дивана и добавя:
-Разбра ми болката....
Ей така забавно си живеем ние у дома!
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #73 -: Ноември 09, 2016, 12:35:23 pm »
Константин, след първия си ден, прекаран у дома напълно сам:
- Лелеее, не знаех, че е толкова готино да си достатъчно голям, за да стоиш сам вкъщи. Разполагаш с неограничено време за писане на домашни, без никой да те пита през 2 мин. "готов ли си?"; пускаш си телевизор, без никой да ти казва "намали звука"; ядеш когато си гладен, а не когато всички трябва да ядат...Жалко, че вие сте ПРЕКАЛЕНО ГОЛЕМИ, за да усетите всичко това...

(явно му е доскучало по някое време, щото беше измил вратата към терасата, че Тео я бил нацапал сутринта  :lol:)



Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #74 -: Ноември 23, 2016, 11:40:39 am »
Много Ви благодаря на всички, писали в темата!   :lol: Накарахте ме да се смея с глас пред екрана.  :lol:

Вчера синът ми си поиска за вечеря варени яйца. Та, седи си той и си ги хапва най-обикновени варени яйца, поръсени с шарена сол възкликва:
"Мамо, много са вкусни! Ти правиш най-вкусните варени яйца! И сигурно никой не ти го е казвал до сега, нали?!"

Точно преди месец направих ключ за в къщи на 6-годишния ни син и вечерта леко притеснена, но стараейки се да звуча много сериозно и отговорно му заявявам:
"Така, от утре ще се прибираш сам. Ето ти ключа."
А той започна да танцува и да си пее измислена от него мелодия:
" :D Вече съм голям! :D Вече съм голям!  :D Вече съм голям! :D"


Е, ние с баща му се тревожехме предварително, а той всъщност е много горд и доволен от отговорността и доверието, което му гласуваме. Даже сега, по някой път, като си идва, се учудва, защо съм си в къщи.

Сега, да уточня, ако някои от Вас са се втрещили. :wink: Прибирането му се изразява в това да пресече нашата уличка и да си влезе във входа ни.  :wink: Така че, не бързайте да ме наковете пред ДАЗД.  :wink: Работя на смени и не винаги мога да ги вземам.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 11:42:55 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #75 -: Ноември 23, 2016, 23:09:21 pm »
Кокиче, и моят се прибира понякога сам от училище (вози се на автобус, прекачва се дори). И е много горд, че е голям и че му имаме доверие. Но не е за всяко дете. Като гледам съучениците му как вървят и блеят, на тях не бих им разрешила да се прибират сами. Просто моят е много наблюдателен и като че ли по акъл по-голям от връстниците си. И не, няма мобилен телефон.

Хайде в другата тема!

*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #76 -: Ноември 25, 2016, 23:04:37 pm »
Когато си мислиш, че можеш да приспиш 2.5 годишен любопитко с една банална песничка:
- ЗАЙ-ЧЕН-ЦЕ-ТО БЯ-АЛО...
- Кой, мамо, кой?
- Зайчето, мамо
- Бялото йяйче?
- Да, бялото...
- Не чейното?
- Не, не черното.
- Ааааа... То е ма(л)ко?
- .....
- Не е гоамо?
- ....
- А бебе е?
-.....
- И ко пай?
- ЦЯЛ ДЕН СИ И-ГРА-АЛО...
- Ко гае? Топката?
- ....
- Ке (къде) е майката? Ке е таткото? Йабота? Ке е баткото? А йайчето не ходи тилище (училище)?
......



*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #77 -: Декември 21, 2016, 09:28:33 am »
Не са  бисери в  хумористичния аспект  , но   са интересни детски размисли трябва и да ги запиша , защото се забравят .
****
"Вечеряме и въпрос от Калоян  :
-Мамо  , когато  всички хора  умрат ,  Земята на кого ще остане ?
-Няма как да умрат всички  -обяснявам аз-   остарелите умират , но се  раждат бебета и има  млади хора ...
-Не  , когато всички умрат - упорства той - Земята на извънземните ли ще остане ?"

Прозвуча толкова глобално и  хвърлящо в размисъл.
  ****


***
Калоян обяснява :
-Плача , защото не ми даваш това, което искам .
-Не може да  получаваш всичко , което поискаш . Тогава да плача и аз , като ти не си послушен или  аз не получа каквото  моля. - обяснявам се аз .
-Възрастните не плачат за такива неща. Плачат  , когато  някой  вече го няма   - например баба  ми и дядо ми   - твоята майка . Или плачат за приятели , които са в друг град- надалеч  и им липсват .   - отвърна ми той  днес сутринта. "

****


*
Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #78 -: Декември 21, 2016, 12:41:20 pm »
Говорим си на тема "как стават бебетата". Обяснявам стандартните неща - когато един мъж и една жена се обичат, те правят секс. Това е най-нормалното нещо в природата, има го при всички животни..." Константин ме прекъсва:
- Чакай, чакай малко! При животните ТОВА нещо се нарича "чифтосване"  :wink:



Re: Бисерите на нашите деца - втора част :-)
« Отговор #79 -: Февруари 15, 2017, 20:50:13 pm »
Пресен бисер от тази вечер. Върбан е в болница и след градина отиваме на свиждане. Говорим си и таткото пита:
- Ти днес слуша ли в градината?
-Амиии хайде да не те тревижа....
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!