0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Като един от редовните "списвачи" в темата за бисерите на децата, ми се прииска да имаме и такава, в която да разказваме за пакостите и хитростите на малките, все още не проговорили дечица.

Ето една случка от вчера, у дома:
Тримата - аз, мъжът ми и Константин, 10 минути търсим дистанционното за телевизора. Безуспешно.
По едно време Коко започва да се смее.
- Хахаха, вижте, рибките са се сдобили с кораб!
Тео се беше погрижил за интериора в аквариума :D



*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #1 -: Октомври 29, 2015, 09:42:06 am »
Хахаха, разсмя ме.

Нашата любима игра, ако аз се разсея е да докопа брашното и да обърне чувала на пода.В кухнята имаме остров и като правя нещо с брашно оставям чувала от страни до острова.Така докато сложа соленките да се пекат забелязвам, че е много тихо и не виждам Моника.В един момент чух шум от изсипване и като погледнах всичкото брашно на пода а тя щастлива и ухилена.Е оставих я да поиграе, да направи качествено обрашняване на кухнята след което тя баня, кухнята прахосмукачка и т.н.

*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2015, 11:16:59 am »
Маги, представям си колко й е било забавно на Моника с брашното. Ти сети ли се да снимаш?

Ето това е да си имаш батко - подава ти бисквитки и мълчи съзаклятнически какво правиш с тях, докато мама е с гръб...




*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2015, 11:33:54 am »
Малки сладки пакостници :)

Аз давах на Мони да носи киселото мляко до момента, в който се научи да го отваря :)



   La vita è bella
*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2015, 14:51:43 pm »
А ние сме без дистанционно вече.. Търсехме и като не го открихме няколко дена,  се сетих как я уча да хвърля боклуците които събира в кофата и явно е били хвърлено там. Спасявах играчки от изхвърляне ама дистанционно явно не успях.
Случка от днес,  купих кисело и прясно мляко на Домлян. Те са в еднакви кофички по 500 мл. Аз подреждам покупките и една такава странна тишина.  Обръщам се и Мария пробила кофичката с прясното мляко изсипала го на пода.  И надига остатъка да пие.  Всичко в прясно мляко,  дрехи,  пантофи,  килим.  Поех дълбоко въздух и я оставих да маже.  Гледа с една дяволита усмивка и казва "Мими маже, маже"   Сега спи а аз прах килим.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2015, 09:21:22 am »
ЗА  тази тема най-доброто    обяснение на дадена случка , е снимката -много са весели  и сладки .

Коко и Мони човек  не може да им се нарадва!!!

И нали знаете : колкото  по -дълго трае тишината  със само дете  в другата стая , по-скъп ще е ремонта !


*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2015, 00:42:18 am »
Поздрави от София (случка от миналата година):  :lol:

*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2015, 15:49:14 pm »
Аз понякога губя чувство за хумор в такива моменти и пропускам да снимам. Или пък се смея, но докато взема фотоапарата, ситуацията се е променила.
И нали знаете : колкото  по -дълго трае тишината  със само дете  в другата стая , по-скъп ще е ремонта !
Това е желязно правило  :lol:. Винаги ставам подозрителна, когато са тихи, и тичам да видя какво става. Така навреме ги хванах като ми "подреждаха" витрината със стъклените чаши. Бях заградила шкафчето с лекарствата, уж да нямат достъп... Сега е заключено. Чудя се къде да дяна бенджамина, че Пепи три пъти го прекопава  :lol:. Това дете е устойчиво на караници :) - аз му се карам, а той ми се усмихва закачливо и ми праща въздушни целувки  :D.
*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #8 -: Ноември 03, 2015, 16:17:25 pm »
Хаха, това с въздушните целувки ми хареса. Мисля да го приложа на Мони като ми закрещи другия път "няма, не, не искам"



   La vita è bella
*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #9 -: Ноември 04, 2015, 09:34:56 am »
Често под балконите ни се събират групички от хора, оставяйки след себе си ето това :
Вчера Тео любезно им показа своята гражданска позиция - мятайки от терасата по тях метлата  :lol:



*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #10 -: Ноември 17, 2015, 16:09:03 pm »
Тежестите на щорите са идеални чесалки за зъби за моя Теди. Това, че после не мога да си сглобя обратно щорите, не го вълнува :)



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #11 -: Ноември 18, 2015, 10:22:47 am »
Руми, какъв е 3латокос бонбон Теди :balk_21:


*
Re: Бисери без думи - сладките белИ на малките дяволчета
« Отговор #12 -: Февруари 24, 2016, 23:42:55 pm »
Не още за другата тема, макар, че вече са вкарани и "думи"  :lol:

Търкаляме се по килима, играем, гъделичкаме се. Тео се катери по мен.
- Ти си една малка маймунка! И двамата сте ми едни маймунки... Коя е малката маймунка?
- Те! (в превод Тео)
- А коя е голямата маймунка? - питам, убедена, че ще чуя за 457-ми път днес "бате"
- Мама!?

Май си го изпросих  :lol: