0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Разчитане на спермограма - ПОМОЩ!
« -: Октомври 28, 2015, 17:34:22 pm »
Здравейте,
след няколко месеца неуспешни и многобройни опити за забременяване, днес мъжът ми си направи Спермограма в лаб. "Щерев".
Резултатите от изследването са:
Материалът е/Material is:/: даден на място
Време на втечняване в лабор.условия: 15 минути (до 60 min.)
/Liquefaction time in laboratory conditions
цвят/Color/: слонова кост обем/volume/: 4.4 (2.0-6.0мл)
рН: 7.2 - 7.8 (7.2-7.8) вискозитет/viscosity/: 0 (0,1,2,3), мирис/smell/:нормален
Желатинови конгломерати/prostatic bodies/: Не
Аглутинати/Agglutinations/: отделни атипични Бактерии/Bacteria/: Не
Кръгли клетки/Round cells/: 1 - 3(<5 млн/мл)
Обща концентрация на сперматозоиди/1 мл/Total sperm count/1 ml/: 68.6 (20.106/ml)
Нормокинетични сперматозоиди (А+B)/normokinetic sperm cells/: 34 %(≥ 50%)
A. с бързи линеарни постъпателни движения (ЛПД) 20 %
B. с бавни ЛПД 14 %
Хипокинетични /hypokinetic/: 17 % акинетични/akinetic/: 49 %
концентрация нормокинетични сперм. (A+B) /1 мл/normokinetic sperm cells concentration/: 23.324 (10.106/ml)
Обща концентрация на нормокинетични сперм.: 102.626 (20.106/ml) в обема
/Total concentration of normokinetic sperm in the volume/
Заключение /Conclusion and recommendation/: Asthenozoospermia

Моля за помощ за разчитането! Това означава ли, че не мога да имам бебе от него по нормален начин? Какъв лекар да посетим?
Сърдечно и предварително благодаря за отзовалите се!
Re: Разчитане на спермограма - ПОМОЩ!
« Отговор #1 -: Октомври 28, 2015, 18:56:30 pm »
Потърсете лекар по репродуктивна медицина той ще коментира по какъв начин може да ви помогне а и надеждата умира последна има хора успели с тази диагноза
*
Re: Разчитане на спермограма - ПОМОЩ!
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2015, 19:14:03 pm »
Madeinhell, подкрепям мнението на eliza156.
А иначе, без да искам да ти давам празни надежди, при нас първите две спермограми бяха с тази диагноза. След прием на витамини за около 4 месеца последната спермограма е с заключение normozoospermia и 12% по крюгер, което става за естествено зачеване, въпреки че с този показател се смята, че е занижена оплодителната способност.
Смятам, че спермограмата силно се повлиява при стрес, поне при партньора ми е така.
Успех!


Re: Разчитане на спермограма - ПОМОЩ!
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2015, 22:25:18 pm »
Madeinhell,

Не се отчайвай, мила. Нека мъжа ти отиде на уролог-андролог и да се посъветва по какъв начин може да подобри показателите. При нас също след няколко месечен прием на ортомолфертил плюс и други добавки има сериозно подобрение след аналогична спермограма. Пожелавам ти успех!
Re: Разчитане на спермограма - ПОМОЩ!
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2015, 16:48:24 pm »
Спокойно, нещата не са толкова трагични. Диагнозата му означава намалена подвижност на сперматозоидите. Това е показателя, който най-лесно се подобрява с витамини и добавки. Все пак за целта е добре да се консултира с андролог.
Re: Разчитане на спермограма - ПОМОЩ!
« Отговор #5 -: Октомври 29, 2015, 20:00:13 pm »
Много Благодаря на всички! Ще потърсим специалист! Определено ме успокоихте! БЛАГОДАРЯ! :))))