0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« -: Септември 26, 2015, 22:54:59 pm »
Здравейте Мамчета! Може би има писано някъде нещо подобно, и ако е така - извинете ме...Но ще се радвам да почерпя опит. Моето палаво дяволче стана на 2 г. и 2 м. и няма спирачка. Вече ходи на ясла, но движението там явно не му стига - вечер е доста нервен и кисел. Много вероятно е и да му е скучно...Иска ми се събота и неделя да го водя някъде, но мястото да не е тип "детско клубче". Качван е на пони и на кон - харесва му, може да скача на батут до припадък, обича водата, но още сме с памперс и не сме за басейн...знам ли...малки ли сме, рано ли ни е още...Давайте идеи!!! :D :D :D
*
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #1 -: Септември 26, 2015, 23:10:38 pm »
Щом вечер е нервен и кисил, по-вероятно е да е изморен :) Ако смяташ да го водиш на басейн си има водни памперси ( задържат само ако), ако е за уроци по плуване, мисля, че трябва да е на 4 поне. На мен на 2г. точно за спортуване ми е рано.
*
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #2 -: Септември 26, 2015, 23:53:26 pm »
За "спортуване" в точния смисъл на думата определено е рано! :D :D :D питам по-скоро за нещо което хем да изразходва енергия в почивните дни, хем да е интересно на дребосъка! А за водните памперси - за нищо не стават! :( :(Имаме "специални" бански, които задържат пиш, но не и аки... :( :(Абе...малко ми е дяволчето още.. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #3 -: Септември 27, 2015, 00:27:01 am »
И на мен ми се струва, че детето е уморено след яслата. В такъв случай, има нужда да си легне бързо и навреме. На тази възраст ми се струва, че нямат нужда от някакъв кой знае какъв вид спорт. Те си имат достатъчно енергия и дори тичането, скачането, катеренето им е достатъчно.
Иначе моите ходят на басейн. Дъщеря ми нямаше половин годинка, когато започна да ходи всяка седмица. Ползвахме памперсите за плуване на ДМ.
На тази възраст вече можете да му купите тротинетка или още по-добре колело без педали. Не забравяйте каската!
И му осигурявайте достатъчно разходки (което ми се струва, че и без това правите). В никакъв случай цяла зима затворено вкъщи. Добре облечено и навън да играе и да изразходва енергия.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #4 -: Септември 28, 2015, 11:05:57 am »
целенасочени занимания със спорт - след 5-годишна възраст най-рано!

дотогава - здравословен дневен режим с осигуряване на достатъчно чист въздух и възможност за движение на детето по естествен за него начин. когато детето е на открито, сред деца - то се движи само достатъчно, няма нужда от "спорт".

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #5 -: Септември 28, 2015, 11:40:03 am »
А какво мислите за танци, балет и от този сорт занимания?
От каква възраст?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #6 -: Септември 28, 2015, 13:49:54 pm »
Аля, при нас преди 5 не се получи, Джам е права.
Опитах на 4 с Калина, защото по същото време
Митака беше на карате и да не скучае с мен или с баща си да танцува народни танци.
Не се получи, тя и самите танци не усети като нейни. На 5 сама пожела модерен балет
това определено и хареса!В едно се убедих, ние може да предложим дейност/спорт/
на децата, но ако не им харесва, няма как да стане.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #7 -: Септември 28, 2015, 15:36:14 pm »
момиченце от групата на Калоян   , от лятото ходи  на балет .
Казват ,че самата тя имала голямо желание  и интерес  и за това я записали .
Така , че всичко  е до дете .
Важното е да се забавляват .

Но пък  родителите трябва да затвърждаваме желанието за спорт и  двигателна култура  в децата- колкото и клиширано  и изтъркано да звучи , но личния пример   е важен -те копират нашето поведение.
Калоян е ходил с баща си  в спортна зала - вижда как баща му тренира - и той  вдига малките гирички   и има желанието да копира баща си . И да карат заедно колела  в парка и  т.н.

Имам един смешен спомен  -играем  с едно приятелче  у тях  . Калоян  се появява носейки две малки  гири и ги повдига  , че правел тренировка  ,  после прави  уж лицеви опори . А другото дете   взе една чаша  и каза:"Аз пия бира " . Много се смяхме  ,  че  които баща му каквото прави , това и детето  .
« Последна редакция: Септември 28, 2015, 15:41:56 pm от nimika »


*
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #8 -: Септември 29, 2015, 15:27:08 pm »
Мишо започна да посещава заниманията по народни танци в детската градина миналата година, т.е. на почти 3 г. Ходеше с огромно желание и на открития урок в края на учебната година се видя, че знае доста стъпки и танци за възрастта му. Имаше деца, които само подскачаха, но видимо се забавляваха.  :D

Преди седмица за първи път отиде на урок по плуване. Хареса му, но не мога да кажа все още дали ще се задържи интереса му.


Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #9 -: Септември 29, 2015, 19:48:25 pm »
Ники ходи на плуване от 4 годишен, това лято и карате, но се изморява повече. Засега оставаме само на плуване, от другата година и кънки.
[/url][/url]
*
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #10 -: Септември 29, 2015, 23:10:28 pm »
При нас курсовете по плуване, където наистина се учат да плуват, ги дават най-рано от 5-годишна възраст.
Синът ми ходи интензивно три седмици през лятото, но не успя да се научи съвсем (искат им да преплуват сами 25 м).

Иначе за удоволствие могат да ходят на всякаква възраст.

Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #11 -: Септември 30, 2015, 05:49:45 am »
еее, 25 метра...при нас групата е ок, ако може 5 метра и минава в следващ клас. Реално се научават читаво след 6-7 нива, като Ники е трето ниво.
[/url][/url]
*
Re: Спортуват ли децата ви и от каква възраст
« Отговор #12 -: Септември 30, 2015, 12:22:14 pm »
Вени, немска дисциплина. Иначе няма грамота, че могат да плуват. Другото беше да скачат във вода и да си потапят главата (хвърля треньорът някакъв предмет на дъното и те трябва да се гмурнат и да го извадят). С тези двете няма проблем моят, ама с 25-те метра се озори.