0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

След спонтанен аборт...
« -: Септември 23, 2015, 21:35:31 pm »
Здравейте !

В края на Август направих спонтанен аборт в 3-ти месец, след като бебето нямаше сърдечен ритъм.
Доктора ми даде хапче Мифегин, за да могат нещата да минат без абразио, ама не.На следващия ден следваше обилен кръвоизлив със съсиреци и се наложи с линейка да ме откарат до Шейново където ми направиха абрацио.Вече съм по-добре, макар и все още да ми е мъчно за бебето.Молбата ми е да ми разясните епикризата, че не мога да я разбера:

Изобилие от хориални въси, сред които преобладават тези със значителна фиброза на стромата, с фибриноид по трофобласта, в съчетание с пролиферация на последния, която в повечето въси е некротична и с начална хиалинизация.
« Последна редакция: Септември 23, 2015, 21:40:24 pm от Златен дъжд »
 

Re: След спонтанен аборт...
« Отговор #1 -: Септември 25, 2015, 16:53:32 pm »
Съжалявам за това, което си преживяла!

Не мога да изкажа мнение относно епикризата. Дано се включи Мели или някой, който е по-наясно.

Прегръщам те и ти желая скорошно възстановяване от преживяната травма.

И следваща бременност до термин! :bighug:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: След спонтанен аборт...
« Отговор #2 -: Септември 27, 2015, 11:43:41 am »
Няма да коментирам хистологичното заключение в детайли, сложно е и е излишно да го правя. Това е нормалната хистологична находка и няма данни за патология на трофобласта. Това ти помага дотолкова, доколкото показва, че не се налага допълнително лечение.

Гледай напред, Златен дъжд и коментирай епикризата със своя лекар. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу