0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Откъде да започна?
« -: Септември 22, 2015, 14:24:22 pm »
Здравейте, съжалявам че отварям нова тема, ако админ прецени че не е за тук, моля да я изтрие.
Предстоят ни изследвания, както генетични, така и имунологични за откриване на проблема при нас - 3 поредни споннтанни аборта в ранните седмици.. От сърце во моля да ми кажете от къде се започва. Вече сме пуснали документи за заем, понеже знам че не са никак евтини и сега идва сериозното..откъде се започва, колебая се за клиниката на др Владимиров, Надежда или Кирм Плевен..и трите са ми далечко и ще се наложо пътуване, но не е там проблема, искам да знам първо лелар ли трянва да намеря? Записвам час при някого и след среща с него се преценява какви изследваноя да се пуснат и ако е така, към кой лекар да се обърна.. :( и също дълго ли се чака за първи преглед?
Re: Откъде да започна?
« Отговор #1 -: Септември 22, 2015, 14:32:01 pm »
Миличка можеш да се обадиш на регистрарурите в клиниките и да попиташ какви изследвания са нужни и дали ги правят и всичко което те интересува
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Откъде да започна?
« Отговор #2 -: Септември 22, 2015, 15:07:27 pm »
Здравей, Sunny88!

Финансовата страна на въпроса не е за подценяване, изследванията наистина не са евтини, но има начини да се придвижиш по системата с по-малко разходи, без да правиш компромиси с качеството.

Давам ти някои идеи:
- една голяма част от изследванята могат да се направят дистанционно, т.е. да ти вземат пробата в твоя роден град и да я изпратят до съответното лечебно заведение, което се занимава с конкретния проблем. Примерно това може да се направи за кариотип, скрининг за тромбофилия и дефекти в обмяната, PCR анализ, серология, хормонална диагностика, патология на хемоглобина и т.н.
- част от изследванията могат да бъдат поети от касата.
- ако в твоята община има фонд за подпомагане на хора с репродуктивни проблеми, това е един вариант за финансиране.
- Зачатие ежегодно подпомага хора с репродуктивни проблеми, следи инициативите, както и на други организации и клиники.
- не е нужно да правиш всички изследвания едновременно, защото сумите са големи, а можеш всеки месец да отделяш средства за един тест.
- част от изследванията са в пакет, който е скъп, но могат да бъдат направени и на стъпки, което ще облекчи месечните ти разходи.
- за някои от тестовете лабораториите предлагат съхранение на пробата за дълго време и повторното й използване за следващ тест, ако е необходим.

След като си събереш изследванията, ще можеш с едно пътуване да направиш консултацията с лекар.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Откъде да започна?
« Отговор #3 -: Септември 22, 2015, 15:19:48 pm »
Ами аз съм от малък град, мисля че тук фонд няма от Соппт съм. И в Карлово мисля че няма, на мен ми се искаше повечето неща които трябват да ги пусна, но не знам кои изследвания ще ми трябват, в смисъл да не правя такива, които ще са ми излишни а да говоря със специалист, който да ми каже от къде да се започне..знам ли..може би първо спермограма да писнем, ама тя трябва мисля да е на място в клиника, освен това има там разни разширени и т.н..после може би тромбофилия да пусна защото имям някакви съммения за мен си..но от там нататъл не знам..дали ще трябва да ме гледат за проблеми в матката или яйчниците.. Изследвания за хламидия и Нк клетки..страшно много неща са..просто съм объркана..
Re: Откъде да започна?
« Отговор #4 -: Септември 22, 2015, 19:01:36 pm »
Здравей включвам се и дано ти помогна. Моя проблем го решиха в Тутракан д-р Любомир Бойчев. Забременях нормално и вече влизам в четвъртия месец. Наскоро го препоръчах на моя позната, той и каза да събере всичко каквото има като изследвания и така да иде. Все още не е дошла датата на прегледа за да ти дам, по подробна информация. Аз отидох първия път при него с изследвания за животоспасяваща операция. Бях с извънматочна и двете тръби бяха много зле. Той пусна всичко наново и после право в операционната на държавната болница. Платих 40 лв преглед на частно, 250 за избор на екип, 130лв за консумативи. Нищо друго, направи ми впечатление че цените са на една трета от Варненските ни. Познавам доста момичета на който никой не знаеше какво им е както с мойте тръби,сега имат деца. Също много добра клиника е в Плевен, лекаря е на същото ниво. За София не знам, макар че съм софииска снаха. Бягам от там по лични причини.
Re: Откъде да започна?
« Отговор #5 -: Септември 23, 2015, 06:49:15 am »
Ами аз съм от малък град, мисля че тук фонд няма от Соппт съм.

Най-близо ти е Пловдив, а и ще ти е по-спокойно там. В София в клиниките е пълно с хора, чака се много и т.н., предполагам, че в Плевен е сходно. Най-добре се свържи с д-р Даскалов и започнете изследванията: http://www.invitro-plovdiv.com/

Много късмет!
Re: Откъде да започна?
« Отговор #6 -: Септември 23, 2015, 12:31:02 pm »
Благодаря, да Пловдив ми е близо. Даже има един лекар който е от Селена, др. Матев, идвс два пъти седмично в Карлово, той дали няма да може да ме насочи?
Re: Откъде да започна?
« Отговор #7 -: Септември 23, 2015, 12:34:57 pm »
Нямам наблюдения за него, във форума има тема за пациенти на клиниката (http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41001.0).
Но пък много пъти съм съжалявала, че живея в София, а не в Пловдив, заради наличието на д-р Даскалов там...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Откъде да започна?
« Отговор #8 -: Септември 27, 2015, 11:51:22 am »
Ами аз съм от малък град, мисля че тук фонд няма от Соппт съм. И в Карлово мисля че няма, на мен ми се искаше повечето неща които трябват да ги пусна, но не знам кои изследвания ще ми трябват, в смисъл да не правя такива, които ще са ми излишни а да говоря със специалист, който да ми каже от къде да се започне..знам ли..може би първо спермограма да писнем, ама тя трябва мисля да е на място в клиника, освен това има там разни разширени и т.н..после може би тромбофилия да пусна защото имям някакви съммения за мен си..но от там нататъл не знам..дали ще трябва да ме гледат за проблеми в матката или яйчниците.. Изследвания за хламидия и Нк клетки..страшно много неща са..просто съм объркана..

Да, наистина, твоята община не предлага финансиране. Ето повод да направиш нещо за себе си, а и за другите жители на общината. Сдружание "Зачатие" е помогнало за установяването на подобна практика в редица общини, може да помогне и на твоята.

По отношение на изследванията - правилният подход е да намериш лекар и той да ти ги назначи. Аз се подведох от първото ти изказване, че ти предстоят определен тип изследвания, като предположих, че вече си посетила лекар и имаш направени назначения. В твоята ситуация ти реално не знаеш какви изследвания ти предстоят, може и изобщо да не стигнеш до тези, за които си чела или предполагаш, че ще ти се наложи да правиш. Не си ги назначавай сама, рискуваш да дадеш грешни пари за излишни неща, а да пропуснеш евтини и много по-важни от медицинска гледна точка изследвания.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Откъде да започна?
« Отговор #9 -: Септември 27, 2015, 12:49:14 pm »
Здравей, Съни, аз не съм от Сопот, но с ММ живеем от три години там.
Аз имам наблюдениянот д-р Матев и д-р Апостолова жена му. Можеш да направиш една консултация с тях, много са коректни, обясняват обстойно и имат много съвременна техника. За съжаление не работят със здравна каса. Цената на един преглед е 40 лв.
Аз също горещо ще ти препоръчам д-р Васил Даскалов в Пловдив, ако имаш възможност най-добре иди при него, защото той се занимава с репродуктивни проблеми.Матев и Апостолова са добри АГ, но сякаш са насочени повече към израждане и проследяване на бременност. Не пречи да опиташ първо с тях. Успех ти желая.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Откъде да започна?
« Отговор #10 -: Септември 27, 2015, 14:33:45 pm »
Благодаря на всички,  :bighug: как мога да помогна за това, да има и нашата община такъв фонд? Относно др. Апостолова и други. Матев, знам и съм ходила на прегледи и не съм особено впечатлена от Апостолова специално, но за др. Матев съм слушалка добри отзиви, може би все пак ще отида на пръв преглед при др. Даскалов, понеже е близо и няма да се наложи толкова пътуване както за съжаление в Тутракан, примерно.. И не, сама няма да си назначавам изследвания, затова искам съвет от вас, кой да бъде моят лекар, този на който да се доверя безрезервно, защото аз тепърва се сблъсквам с това и ми се иска лекар, който не гледа на мен като на кавички, а като на млад човек, който има нужда от помощта му..знам няколко имена на светила, но повечето са на лекари занимаващи се с извито, и няма да се занимават с мен, а и при тях се чакало с месеци..а аз след толкова неуспехи искам да попадна на лекар, който знае какво ми има :( съжалявам за емоционалността ми и ви благодаря за всички съвети.