0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Гостенка

ЕНДОМЕТРИОЗНА КИСТА-ОПЕРАЦИЯ
« -: Юли 06, 2006, 12:34:35 pm »
ЕНДОМЕТРИОЗА !!!    А сега как се стигна до тази диагноза.Първо ми казаха че кистата е съвсем нормална т.е не е ендометриозна ,а е фуликулна,изписаха ми противозачатачни,ефект нямаше,смених спациалиста и 2 месеца пих Примолут-нор,без ефект дайе напротив гадната киста си расте ,сега е 40мм,а беше 29 н2 30мм.И след последния ми преглед веднага ми казаха че трябва да се направи операция,защото кистата била шоколадова и че имам ендометриоза.Казаха ми че трябва да се опарирам колкото се може по бързо и че може и яйчника ми да отстранят.Направо съм много изплашена,a тъкмо със съпругат ми решихме че искаме бебче,а то ...  и най лошото е че лапароскопия не можело да направят,ендометриозата трябвало да се оперира,а във Варна нямало добри лекари т.е бил само 1 Александров,другите не били добри.Засега операцията трябва да се направи 1 седмица след като ми свърши,ама така като гледам вече ми закъснява с една седмица(не съм бременна)   но сякаш ми се струва че да ме оперират е малко прибързано решение ,а и за нераждали жени не било хубаво защото може да не забременея,сраствания се получавали.Някои от вас преминали ли са през операция,моля споделете,много съм притеснена от мисълта че ще остана бездетна 
Re: ЕНДОМЕТРИОЗНА КИСТА-ОПЕРАЦИЯ
« Отговор #2 -: Юли 07, 2006, 10:07:20 am »
Благодаря за информацията. Раших че искам да си направя лапароскопия,но за съжаление д-р Александров е излязал в отпуска до края на август и ще трябва да изчакам  :( .накои друг добър специалист можете ли да ми препорачате,от Варна съм