0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нямам ЦС
« -: Август 26, 2015, 11:57:43 am »
Не знам дали съм в правилната тема, но тук има много знаещи момичета и се надявам на помощ.
От много време се лутам с този "неизяснен стерилитет". Уж всичко наред, а бебе няма.
Откакто започнах да меря t,  да следя за симптоми и да чета форуми, установих, че допреди няколко месеца не бях виждала ЦС.
На 33 години съм и ми стана малко странно. Дори когато я видях за първи път, реших че е някакво течение.  :oops:
Както и да е. Мислите ли, че това е голяма пречка за забременяването?
Друго, което се чудя, е дали липсата на ЦС е признак за липса на овулация?
Взех си Пре-сийд и сега ще пробваме с него. Дали това е правилно решение?
Няколко пъти съм споменавала на лекаря си за липсата на ЦС, но той някак подминава въпроса.
Аз пък не мога сама да си отговоря защо е така и как да го преодолея.
Ако има някой със сходни наблюдения, нека ми пише - да споделим опит.  :wink:
*
Re: Нямам ЦС
« Отговор #1 -: Август 26, 2015, 15:23:23 pm »
evelinapa, така както си го написала (ЦС), реших че става дума за цветна снимка първоначално.  :D
Пък то било за цервикална слуз. Аз имам подобен опит на твоя, но за съжаление не мога със сигурнст да кажа дали съм имала овулация (тогава когато ми е липсвала ЦС). На мен ми направи впечатление, че започнах да си "усещам" овулацията няколко години преди да стана на 30г. (27-28-29). Преди това честно казано не съм забелязвала да имам нещо подобно или може би не е било всеки месец, за да го свържа с овулацията. Интересното е, че този период (когато започнах да разграничавам овуалцията си) съвпада с периода след лечението на високи стойности на пролактин, при които стойности доколкото съм чела няма овулация. Та според мен е напълно възможно да е липсвала при мен овулация  при завишените стойности на пролактина и след нормализирането му да се е появила овуалцията, а със нея и ЦС. Но това е само в сферата на предположенията. Тогава не съм правила никакви опити за забременяване.
Все пак, вместо да се "главоблъскаш" направи си проследяване при читав АГ и ще си отговориш на тези съществени въпроси. Успех!  :D
Re: Нямам ЦС
« Отговор #2 -: Август 26, 2015, 15:48:29 pm »
Благодаря за отговора!
По принцип съм пациент на един доктор и смятам, че е читав (след 10-тината други, които обиколих).
В момента, обаче сме малко в почивка от него  :D , че ни поизпи кръвчицата с изследвания, добавки и малко гъболечение  :oops: .
Почивка, почивка, ама шило в торба не стои, та за това задавам въпроси и се мъча да се информирам докато дойде време да започнем с фоликуметриите.
Затова реших да попитам тук. Все пак много момичета пишат и четат. Все някоя като мен ще се намери да ми вдъхне надежда.
Иначе в няколкото поредни месеци през които бях на УЗ прегледи при него (еднократни), все виждаше че е "имало овулация". А, аз такава слуз през живота си съм нямала, разбирате ли?!
И то не е като да не съм я забелязвала. Трудно бих пропуснала такова нещо с моя "хипохондризъм"  :D .
Просто я е нямало, а и сега се появи за няколко месеца и май пак се загуби...
*
Re: Нямам ЦС
« Отговор #3 -: Август 26, 2015, 17:18:34 pm »
Единствено фоликулометрия може да потвърди наличието на овулация в конкретен месец. За разлика от наличието или липсата на цервикална слуз, покачване на базална температура, или пък положителни уринарни трстове за овулация. Но пък тези три метода са полезни при първоначалните опити за спонтанно забременяване, за да се уцели момента на предполагаемата овулация.

Защо си объркана от неизяснения стерилитет? Това е много сериозна диагноза и се поставя от репродуктивни специалисти само след щателни изследвания и някои процедури. От колко време правиш опити за забременяване? Какви изследвания сте правили досега с партньора ти?

Аз преди да започна моите опити да забременея, не усещах ни овулация, ни цервикална слуз. След това обаче с малко четене забелязвах всички симптоми. Въпрос на вглеждане в собственото тяло е, а и един месец може да е различен от предходните.
Re: Нямам ЦС
« Отговор #4 -: Август 27, 2015, 09:19:49 am »
Единствено фоликулометрия може да потвърди наличието на овулация в конкретен месец. За разлика от наличието или липсата на цервикална слуз, покачване на базална температура, или пък положителни уринарни трстове за овулация. Но пък тези три метода са полезни при първоначалните опити за спонтанно забременяване, за да се уцели момента на предполагаемата овулация.

Защо си объркана от неизяснения стерилитет? Това е много сериозна диагноза и се поставя от репродуктивни специалисти само след щателни изследвания и някои процедури. От колко време правиш опити за забременяване? Какви изследвания сте правили досега с партньора ти?

Аз преди да започна моите опити да забременея, не усещах ни овулация, ни цервикална слуз. След това обаче с малко четене забелязвах всички симптоми. Въпрос на вглеждане в собственото тяло е, а и един месец може да е различен от предходните.

Здрасти, Цигу!
Правим опити от 3 години, като по- сериозни и целенасочени - през последната 1.5.
Изследвания сме правили в клиника по репродуктивна медицина, като преди това съм обикаляла по разни други АГ, които само ме объркваха и ми поставяха диагнози, които после настоящият ми доктор отрече (ПКЯ например).
Изследванията, които сме правили са кръвни, хормонални, спермограма, имунологични и генетични. Абсолютно всички са ОК, с изключение на НК клетки, които бяха 19 и нещо, но доктора засега не ми обърна внимание върху тях.
Цикълът ми е сравнително редовен, макар и по - дълъг от обикновено (30, 31, 32 дни), което значи по - късна овулация, но все пак сме я засичали на УЗ няколко поредни месеца (слуайно).
И да, наистина започнах да се наблюдавам  и изследвам от 5-6 месеца, но като връщам лентата назад (както казах), няма начин поне веднъж да не забележа тази прословута слуз.
Някъде четох, че може и да не се забелязва (т.е. да не излиза навън), но това не ме успокоява.
И да, знам, че д-ра може да отговори на въпросите ми, но нали знаете, не може да се изтрае. Ще започваме и с фоликуметрия, но след месец, може би...
Много е тъпо, когато не може да се намери причина за стерилитета. Не, че искам да има такава...
И толкова много пъти се разочаровах, че ми иде да крещя.  :x
Re: Нямам ЦС
« Отговор #5 -: Септември 03, 2015, 10:44:44 am »
Здравейте момичета,

Не знам дали пиша в правилната тема, защото съм нова във форума, но имам въпрос относно лубриканта Pre seed, който подпомага цервикалната слуз и оттам и успешното забременяване.
Търсих го из аптеките в Сф, но ми казват, че го няма и в склада. Ако някоя от вас си е купувала наскоро, споделете от къде си го купихте и на каква цена. Благодаря предварително и успех на всички в сбъдването на мечтите ни!
Re: Нямам ЦС
« Отговор #6 -: Септември 03, 2015, 11:57:02 am »
Аз си го купих преди 2 седмици онлайн. Беше 42 лв.
Иначе по аптеките е по около 35, но и на мен ми казват, че "го има като артикул, но го няма на склад".
В сайта на Пресийд може да видиш в кои аптеки в София можеш да го намериш.

Успех, аз много разчитам на него  :)
Re: Нямам ЦС
« Отговор #7 -: Септември 03, 2015, 14:06:31 pm »
Благодаря за бързия отговор.  :)
Можеш ли да ми пратиш линк за сайта, от който си го поръчала онлайн, защото аз го намирам за близо 50 лв най-евтино онлайн. В останалите места пише, че не е наличен в момента.
Мерси и стискаме палци, показалци и всичко, което е необходимо с надежда за положителен резултат :)
Re: Нямам ЦС
« Отговор #8 -: Септември 03, 2015, 14:49:30 pm »
http://www.farma.bg/product/2209/pre-siyd-pre-seed-fertilen-gel-h-40-gr.html
От тук го поръчах, но ми се струва невъзможно да не можеш да го намериш в София на по - добра цена...
Re: Нямам ЦС
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 10:07:11 am »
Вчера най-сетне се обзаведох с Пре сийд от аптека Санита, след доста разпитване по другите аптеки :D
По отношение на усещания, определено съм доволна от продукта.
Ако успее да помогне и за главната цел, цена няма да има!  :cheerleader:

Re: Нямам ЦС
« Отговор #10 -: Септември 04, 2015, 10:42:58 am »
Дано да помогне.
Ти защо реши да го ползваш?
Re: Нямам ЦС
« Отговор #11 -: Септември 04, 2015, 11:07:27 am »

Първата причина е, че прочетох, че помага при двойки, при които проблемът е мъжкия фактор (ниска подвижност) и удължава живота на опашатите, което пък увеличава шанса да се случи заветната среща с яйцеклетката.

Второ, този месец (сигурно заради стрес и тн) изпитвам дискомфорт и недостатъчно овлажняване, а не е препоръчително да се ползват други лубриканти в период на бебеправене, дори и естествени такива (от сорта на кокосово масло и тн.). Този го рекламират, че не само че не пречи, а дори помага на процеса.

Така че се надявам да има полза :balk_105: