0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saber_rider

Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« -: Август 13, 2015, 12:01:59 pm »
Здравейте приятели,

имаме малко дете на година и 8 месеца, което още суче (чат-пат). Ситуацията е следната.

На жена ми и дойде цикъла преди 2 месеца, което означава, че нивата на пролактин са паднали, така че да може да се възобнови цикъла. Сега бяхме на море, където малкият сучеше повече от обикновенно.

Правим опити за второ и на последната овулация преди 15-18 дни сме правили секс. Цикълът сега на жена ми закъсня, прокапа за ден и спря (както стана при предната бременност). Обаче правим 4 теста (3 шурчек и един друг) но са отрицателни.

За тестовете ми е ясно, може да не хващат наличен обем от човешкия хормон, но въпросът ми е:

- ако жена ми не е бременна, цикълът и дойде 18 месеца след раждане, за 2 месеца и после пак спря, възможно ли е малкия от многото кърмене на морето, пак да е вдигнал пролактина и това да е накарало цикъла да спре?

Има ли такива други случаи?

Другият понеделник сме на лекар, да видим видеозона/ехографа, но ми е интересно и вашето мнение относно "аменореята".

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #1 -: Август 13, 2015, 15:32:31 pm »
Мисля, че щом 3а първи път и идва след раждането, може и да не е редовен веднага. Кърменето не пречи на 3абременяването - а3 си 3абременях докато кърмех :) Успех с опитите 3а второ детенце!


*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #2 -: Август 13, 2015, 17:16:01 pm »
Благодаря за отговора!

Въпросът, е че вече и дойде, имаше 2 редовни цикъла и сега на третия път 'спря'? След като малкия много сука на морето, възможно ли е пак да й е спрял цикъла заради пролактина?
*
Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #3 -: Август 13, 2015, 17:45:23 pm »
След като се притеснявате, по добре отидете на лекар, може и да не е само от пролактина, кърмене и закъснение нямат връзка. Другото за да отхвърлите бременност, направете на жена си или тя да си го направи бета ЧХГ, кръвен тест за бременност, от там най добре ще се разбере. Климатът, горещото време и тн също оказват влияние, не се хващайте веднага за пролактина, защото върху закъснението на един женски цикъл има стотици други фактори. Не и паднал пролактина , било и е време да й дойде.
*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #4 -: Август 13, 2015, 18:05:27 pm »
След като се притеснявате, по добре отидете на лекар, може и да не е само от пролактина, кърмене и закъснение нямат връзка. Другото за да отхвърлите бременност, направете на жена си или тя да си го направи бета ЧХГ, кръвен тест за бременност, от там най добре ще се разбере. Климатът, горещото време и тн също оказват влияние, не се хващайте веднага за пролактина, защото върху закъснението на един женски цикъл има стотици други фактори. Не и паднал пролактина , било и е време да й дойде.

Благодаря за отговора! Следващият понеделник сме на лекар, да видим какво ще се покаже. Все пак аз се надявам да е забременяла и това да е причината за спирането на цикъла, въпреки, че тестовете са отрицателни. Просто ми е интересно дали цикъла може да приключи отново след като е дошъл след бременност, очевидно може, ако се пият лекарства, хормони или други причини, които и вие показахте - време и т.н. Да видим
*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #5 -: Август 17, 2015, 15:20:56 pm »
Днес жена ми беше на лекар, не можаха да установят ехографска бременност. Същевременно няма идея защо цикъла уж дойде, после спря (след 2 месеца редовен цикъл). Назначиха и кръвен тест за пролактин и кръвен за ЧХГ също. Възможно било от малкия, който сука много често на морето, да е вдигнал пролактина и това пак да е спряло цикъла. Същевременно много жени забременяват по време на кърмене...

Не е много ясно... на ехографа се виждало, че овулацията е минала преди седмица и че цикъла трябва да дойде след седмица... та така... За жалост няма бременност, щом не можа да се види точка/плодово сакче. Сега чакаме да видиме кога ще се появи цикъла, ако се появи и какво ще покажат кръвните тестове.

Най-тъпото, е че на жена ми цикълa, обикновено е като по часовник, сега, ако се разбърка, ще е по-трудно да следим овулация-цикъл и т.н...

Това е засега, супер странно...
« Последна редакция: Август 17, 2015, 16:49:08 pm от saber_rider »
*
Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #6 -: Август 17, 2015, 17:33:56 pm »
Всяка жена има отклонения в цикъла, и нщо притеснително и фатално няма в това още повече и паника като вашата. И климът и стрес, и много други фактори влияние имат върху женския цикъл, но вие не спирате да се притеснявате относно 1-2 зацапване, което всъщност е овулаторно зацапване и дали цикал на жена ви ще се  разбърка, как точно ще се разбърка и всички такива мисли. Другото едно дете на година и 8 месеца не трябва да бъде кърмено, а отбивано и постепенно захранено , едва ли не до 1 клас ще го кърмите  :lol:
Не се притеснявайте, върху женския цикъл влияние имат както казах куп неща, всичко ще е наред  :P
« Последна редакция: Август 17, 2015, 17:37:10 pm от f_30 »
*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #7 -: Август 17, 2015, 18:06:34 pm »
Благодаря за отговора!

Жена ми постепенно се опитва да отбие нощното кърмене, като спре нощното ще спре и дневното. Малкият всъщност е на година и 9 месеца та вече си му е ред да спира, но кой се отказва доброволно от такъв кеф? Или поне така изглежда отстрани :)

Иначе детето е захранено от отдавна, сам се отказа от биберони преди 8 месеца, та сега чат пат използва гърдата като "жива биба" (по-рядко), но по-често за успокояване, за хидратиране и т.н.

Мен ме учуди как цикъла може да се възобнови и 2 пъти да е по конец и на третия път да се случи промяна... надявах се да е случая с двете черти, но уви - не...
*
Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #8 -: Август 17, 2015, 18:18:25 pm »
Другото едно дете на година и 8 месеца не трябва да бъде кърмено, а отбивано и постепенно захранено , едва ли не до 1 клас ще го кърмите  :lol:

Абсолютно нищо смешно и укоримо няма в кърменето на дете на година и девет месеца. Този коментар е грозен и неуместен. И както вече стана ясно, захранването няма нищо общо с кърменето.

saber_rider, късмет с повторно спонтанно забременяване!
*
Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #9 -: Август 17, 2015, 18:47:59 pm »

... надявах се да е случая с двете черти, но уви - не...

Изчакайте резултата от ЧХГ- изследването, той ще даде отговор за това дали има бременност.
На този етап, ако има бременност, нивото на ЧХГ е все още ниско и е възможно уринният тест за бременност да не го улови.

За последната овулация казвате, че е била преди около 15 дни, а мнението на лекаря е, че е била преди седмица, има разминаване, но и в двата случая е рано да се види плодно сакче при ехографски преглед.
Плодното сакче на УЗ може да се види най-рано около седмица- десет дни след закъснение, така че кръвният тест за бременност ще даде информация има ли бременност. Напишете резултата след като излезе, късмет!  :)
« Последна редакция: Август 17, 2015, 19:16:29 pm от marsi »

*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #10 -: Август 17, 2015, 19:14:54 pm »
Другото едно дете на година и 8 месеца не трябва да бъде кърмено, а отбивано и постепенно захранено , едва ли не до 1 клас ще го кърмите  :lol:

Абсолютно нищо смешно и укоримо няма в кърменето на дете на година и девет месеца. Този коментар е грозен и неуместен. И както вече стана ясно, захранването няма нищо общо с кърменето.

saber_rider, късмет с повторно спонтанно забременяване!

Благодаря ти, цигу! Да ти кажа, фенове сме със съпругата ми на кърменето до 2 годишна възраст. Твърдо съм убеден, че има полза. Дано по-скоро дойдат и чертите:))
*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #11 -: Август 17, 2015, 19:19:23 pm »

... надявах се да е случая с двете черти, но уви - не...

Изчакайте резултата от ЧХГ- изследването, той ще даде отговор за това дали има бременност.
На този етап, ако има бременност, нивото на ЧХГ е все още ниско и е възможно уринният тест за бременност да не го улови.

За последната овулация казвате, че е била преди около 15 дни, а мнението на лекаря е, че е била преди седмица, има разминаване, но и в двата случая е рано да се види плодно сакче при ехографски преглед.
Плодното сакче на УЗ може да се види най-рано около седмица- десет дни след закъснение. Така че кръвният тест за бременност ще даде информация има ли бременност, напишете резултата след като излезе, късмет  :)

Благодаря ти, marsi!

Според жена ми, последната овулация трябва да й е била около 22-25 Юли. Цикълът трябваше да дойде на 5-ти Август, защото цикълът й е на 31 дни, не на 28 дни. На 5-ти август нямаше нищо, на 6-8-ми Август прокапа за 3 дни и спря. Дотук всичко беше, както първият път, затова бях обнадежден, че може да "сме в играта", но 3 последователни шуър чек теста, негативни, ни изпратиха на вагинална ехография (днес). Та, най-вероятно бременност няма, утре все пак ще пуснем кръв ЧХГ и пролактин, за да сме на ясно какво се случва.

Лекарката е предположила, че последната овулация е била преди седмица на базата на дебелината на лигавицата на матката. Според лекарката/прогнозата за следващ цикъл е след една седмица, което е странно в сравнение с точността/цикличността през всичките тези години, но сега пък има фактора сучещо дете:)

Да видим...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #12 -: Август 17, 2015, 19:21:58 pm »
Ф-че, трябва да се съглася с Цигу - нищо лошо няма в кърменето на дете на 1г 8м. Лош е коментарът ти и отношението на повечето "съвременни" хора по отношение на по-продължителното кърмене :( Ако не бях 3абременяла, сигурно още щях да кърмя баткото ни - 3ащото това е най-доброто 3а него, удоволствие 3а мене и невероятно удобство. Отбих го 3ащото се налагаше да в3емам несъвместими с кърменето лекарства. Не съм вманиачена кърмачка, но много ме боли от такива коментари.

saber_rider, имали ли сте проблем със 3ачеването на първото дете. Ако не - не бър3айте да си докарвате ненужни тревоги. И при напълно 3драва двойка не става винаги от ра3 бебето ;) И3чакайте ре3ултатите от и3следването. Повтарям се, но а3 3абременях докато кърмех момченцето си и то след много години боба 3а бебе - не е като да съм от те3и дето "хващат от въ3духа".


*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #13 -: Август 17, 2015, 19:37:44 pm »
Ф-че, трябва да се съглася с Цигу - нищо лошо няма в кърменето на дете на 1г 8м. Лош е коментарът ти и отношението на повечето "съвременни" хора по отношение на по-продължителното кърмене :( Ако не бях 3абременяла, сигурно още щях да кърмя баткото ни - 3ащото това е най-доброто 3а него, удоволствие 3а мене и невероятно удобство. Отбих го 3ащото се налагаше да в3емам несъвместими с кърменето лекарства. Не съм вманиачена кърмачка, но много ме боли от такива коментари.

saber_rider, имали ли сте проблем със 3ачеването на първото дете. Ако не - не бър3айте да си докарвате ненужни тревоги. И при напълно 3драва двойка не става винаги от ра3 бебето ;) И3чакайте ре3ултатите от и3следването. Повтарям се, но а3 3абременях докато кърмех момченцето си и то след много години боба 3а бебе - не е като да съм от те3и дето "хващат от въ3духа".

Да, с първото дете бяхме с "мъжки фактор" - намалена подвижност или астенозооспермия, та 2 години беше борбата, свалих 25 кила, спрях цигари/алкохол, там вкарах се малко в рамки, по-оправих спермограмата и стана бебчо, сега, когато почнахме започнах да пия фертилейд, малко за подобряване на параметрите. Първият път съм го описал детайлно в предишните ми постове, който го интересува, може да види.

Та този път ми се иска да стане по-бързо, но ние предполагаме, някой друг разполага:) И все пак, жена ми пие фолиева киселина, аз натягам ферил ейда и така...

Поздрави!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #14 -: Август 18, 2015, 09:27:33 am »
По3дравления 3а ограничаването на цигарите и алкохола! Дано наистина то3и път се случат нещата по-бър3о  :crossfingers:


Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #15 -: Август 18, 2015, 22:00:18 pm »
Моят цикъл дойде веднага след раждането т.е  няколко дни след спираането на онова нормалното кървене след раждане. Идва ми няколко месеца редовно- като през цялото време кърмех, но нямах достатъчно кърма и гледах да слагам детето колкото се може по-често на гърда за да стимулира. така след няколко месеца спря да ми идва, та чак до след годинката. Вече не помня кога точно пак ми дойде, но кърмих до 1г. и 4м, Това беше преди 8г. Тогава питах по форумите има ли друг такъв случай, но не получих отговор. Пожелавам при вас причината за спирането на цикъла да е най--хубавата :) както  се е случило при моята баба лека й пръст докато е кърмила, дошло й за малко и после пак изчезнало и резултата е  баща ми  :D
<br />
*

    saber_rider

Re: Цикъл след бременност (дойде/пак спря)
« Отговор #16 -: Август 24, 2015, 15:26:22 pm »
Привет на всички,

оказа се, че бременност няма, а докторката беше права, цикълът май май ще вземе да дойде сега, тези дни, но не е ясно. Кръвният тест също го доказа

Приемаме го като част от регулацията на цикъла... и така... опитите продължават, след като се завърне госта от червен бряг :)

Благодаря за всички!