0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

омфалоцеле
« -: Юли 24, 2015, 14:20:42 pm »
Майчета ,помагайте с кураж  и съвети.Бременна съм ,и  бебо има  омфалоцеле.Объркана съм. :(
« Последна редакция: Юли 24, 2015, 14:30:11 pm от bibi123 »
*
Re: омфалоцеле
« Отговор #1 -: Юли 25, 2015, 00:26:51 am »
Биби, можеш да попиташ д-р Даскалова за мнение: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45608.0

Не съм запозната. Попрочетох малко в немската статия на уикипедия. Там казват, че нещата не са толкова тежки и не се налага прекъсване на бременността, както често препоръчват лекарите. Разкажи повече за твоя случай, ако искаш! Със сигурност ще трябва да се информираш добре преди раждането и да намериш лекар, който да оперира бебето.

Re: омфалоцеле
« Отговор #2 -: Юли 25, 2015, 01:24:56 am »
Така ми казаха двама от лекарите,и само един ми каза че е дребен дефект,но за мен не е.
Моя случай какъв е,бременея си аз и отивам на първи видеозон,виждат бебе има,ok.
Отивам на втори,клиника Темелков, и ми казва жената дефект на коремна стена,тоест разширение около пъпа.Отивам на 2 преглед,сан не спала,В Майчин Дом,Там ми казват има разширение,но не е дефект на коремна предна  стена,С предположение ,че се прибира до 16-18 седмица,така!
Оттам пак не съм спала,на другия ден съм в АГ Болницата,При Александров(голям е,по ин витро,гледа ме вече вагинално,така... Той с толкова спокоен тон ми казва,това се прибира,нарича се омфалоцеле,и ако не се прибере ,го прибират навътре и го шием,без никакви проблеми... Питах за нататъшни проблеми ,казва ми няма притеснения,но аз за 1 път карам такава бременност,и съм адски уплашена.
Изчетох къде ,каквото има в нета,но много обяснения няма,Исках майки минали през това да споделят ,да се успокоя .. Това от мен ,мила...сбъркана работа,явно не се среща често,ето аз никога нямаше да си помисля даже ,че на мен ще се случи,здрава права жена. :( :( :(
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: омфалоцеле
« Отговор #3 -: Юли 25, 2015, 09:07:21 am »
Успокой се .С нерви знаеш,че не помагаш нито на себе си,нито на бебчо!
Според мен е важно наистина добра диагностика в момента ,за да установите степента на  проблема и бъдещите действия .

Свържи се за консултация с детска хирургия Пирогов ,доц.Бранков
Разгледай тук:.http://www.pedsurg.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=6082
Това са най-добрите и опитни специалисти ,и прекрасни хора !
Успех !


Re: омфалоцеле
« Отговор #4 -: Юли 25, 2015, 09:55:05 am »
Благодаря ти ,още вчера му писах,днес пак писах,ще чакам отговор.. ще пиша.
Биби :(
Re: омфалоцеле
« Отговор #5 -: Юли 25, 2015, 12:18:08 pm »
Ето отговорът на Доктор Даскалова:
На този етап от развитието на бебето, т.е. между 6 и 10 гестационни седмици, червата и други коремни органи са на практика извън коремната кухина като естествен етап от ембриогенезата. Затова на този етап от бременността говорим за физиологично (в границите на нормата) омфалоцеле. Ако затварянето на предната коремна стена не се извърши правилно по някаква причина, част от червата  или други коремни органи остават в този сак, който на практика е херния и това може да доведе до различни неблагоприятни състояния на плода. От какво се получава - като рискови фактори се обсъжда злоупотребата с алкохол, наднорменото тегло, прием на някои лекарства, пушенето повече от кутия на ден и фактори на околната среда.

Така че при тебе първо трябва да се установи чрез ултразвукови прегледи дали става въпрос за етап от развитието, който ще премине и след 2-3 седмици коремната стена ще се затвори по правилния механизъм или ще остане да съществува омфалоцеле и след 13-14 г.с. Второто нещо, за което трябва да се мисли, е да се направи скрининг за хромозомни аномалии, с които омфалоцеле може да е свързано, а и по възрастов признак е редно да ти се предложи това изследване. И накрая да се следи дали няма други проблеми на плода, като напр. диафрагмална херния или сърдечни дефекти.

Най-благоприятният вариант е, ако дефектът се затвори до края на първи триместър, скринингът за хромозомни аномалии излезе добър и при ултразвуковите прегледи не се откриват други морфологични проблеми. В случай, че всичко друго е наред, но остане да съществува омфалоцеле, трябва да се прецени колко е голямо - това става отново чрез ултразвук. Малки до средни по размер дефекти се коригират относително лесно и с добра прогноза. При големите има повече рискове, те се оценяват индивидуално.

И най-лошо е, ако има и други морфологични проблеми или хромозомни аномалии. Това ще се разбере бързо, ако направиш изследванията, които ти препоръчах - биохимичен скрининг, евентуално друг пренатален тест, ако се наложи и периодични ултразвукови прегледи.

Дано съм внесла спокойствие в твоя ден и съм обяснила ясно за какво става въпрос. Ако не, питай и ще се опитам да поясня.
 
 Много жалко,че няма майки с такъв проблем,Това от мен.След две седмици ще пиша . :(
*
Re: омфалоцеле
« Отговор #6 -: Юли 25, 2015, 16:13:05 pm »
Биби, ти в коя седмица си сега?

Re: омфалоцеле
« Отговор #7 -: Юли 25, 2015, 16:31:42 pm »
11
*
Re: омфалоцеле
« Отговор #8 -: Юли 25, 2015, 17:30:53 pm »
Кога ти е следващият преглед?

Re: омфалоцеле
« Отговор #9 -: Юли 25, 2015, 17:33:05 pm »
след две седмици :(
*
Re: омфалоцеле
« Отговор #10 -: Юли 25, 2015, 17:38:24 pm »
Пиши ни отново тогава!
Опитай се да запазиш спокойствие до следващия преглед поне!

Re: омфалоцеле
« Отговор #11 -: Юли 25, 2015, 17:42:52 pm »
Благодаря ти,имам нужда
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: омфалоцеле
« Отговор #12 -: Юли 25, 2015, 23:51:30 pm »
писах ви ЛС,при мен с втората бременност беше така и в 13-та седмица се затвори.Дреби е вече на 2,8 г. и всичко е наред .Успех!
<br />
Re: омфалоцеле
« Отговор #13 -: Юли 26, 2015, 01:28:30 am »
Благодаря,прочетох ги.Ще държа в течение. :wink: :(
Re: омфалоцеле
« Отговор #14 -: Август 03, 2015, 17:07:35 pm »
Здравейте,бебо е ок,затворило се е това Омфалоцеле,утре пускам и за синдрома на Dayn,И май ще е мома :D
Така се бях притеснила,всичко е наред при мен :)
Благодаря за съветите,и на Доктор Даскалова,Да е жива и здрава
Поздрави..Bibi
*
Re: омфалоцеле
« Отговор #15 -: Август 04, 2015, 22:13:52 pm »
Много се радвам. :-) Леки оставащи месеци ти желая!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: омфалоцеле
« Отговор #16 -: Август 05, 2015, 13:24:24 pm »
 :crossfingers: Радвам се , че нещата са ок .

И утрото е по -мъдро от вечерта -изчаквайте спокойно  следващия преглед  и консултация , с нерви и тревога нищо няма да променим и не бива веднага лудо да се шашкаме :)


Re: омфалоцеле
« Отговор #17 -: Август 06, 2015, 08:48:05 am »
 :D :P
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: омфалоцеле
« Отговор #18 -: Август 07, 2015, 09:16:13 am »
радвам се 3а добрите новини. Леки оставщи месеци и 3драво бебче накрая им ;)


Re: омфалоцеле
« Отговор #19 -: Август 11, 2015, 16:17:31 pm »
Да Благодаря,оказа се че това е абсолютно нормално,и че всяко бебе го има до 11 седмица.Тоест изобщо не трябва да се съобщава,поне до 12 седмица.Вземат акъла на майките,и парите общо взето...Сега чакам и скрининга,и от момиче,май се оказа момченце :DТа да не си вземат майките акъла,ако чуят за Омфалоцеле!!!!Поне ,не до 13 седмица,докато е физиологично! :x
 
 
Поздрави от мен,и май ще сменям раздела... :D :D :D