0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #780 -: Юли 30, 2015, 20:12:44 pm »
Добре дошли на всички момичета и благодарим отново за анкетата, много помогнахте:)

makiyaki Ох незнам какво става, за първи път използвам тези тестове и се чудя дали са дефектни?! Вече съм 18ти ден, обикновенно винаги има втора черта и стват все по-наситени, а сега НИЩООООО....като отрицателен тест за бременност...Възможено ли е да са дефектни или ЛХ ми а направо 0 след бремеността :lol: :lol: :lol: и овулация въобще няма да има...

Много сте писали, после ще ви чета че нямам време  :bighug: успех на всички !


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #781 -: Юли 30, 2015, 22:21:22 pm »
Момичета, ето ви едно научно обяснение за това как се определя полът на бебето:
http://genetics.thetech.org/ask-a-geneticist/which-parent-decides-whether-baby-will-be-boy-or-girl

А хормонът ЧХГ започва да се покачва след имплантацията на ембриона в матката, а не след оплождането. По тази логика всички, които правят ин витро, ще са с повишен ЧХГ. Ето малко повече информация по въпроса, ако някой желае.
http://www.baby2see.com/preconception/hcg.html

Успешни опити ви желая!
« Последна редакция: Юли 30, 2015, 22:27:21 pm от blue_sky »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #782 -: Юли 30, 2015, 23:14:52 pm »
makiyaki, мерси за обяснението, ще потърся омега 3! Аз да се отчета - отпада ми кидротубацията за утре, защото на МБ излязоха някакви стрептококи и да не ги закарало към матката. Иначе на 8 ден умам хубав фоликул 15 мм! Купих си и Инфолик и го почвам още от днес. Доко каза да изчакаме с антибиотика за коките засега!
Лека вечер   :)










*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #783 -: Юли 30, 2015, 23:58:29 pm »


Успешни опити ви желая!



Blue_sky, дано да си ни на късмет, голяма нужда от успех имаме в тази темичка! Момичета, хайде на положителните тестове!!!




А хормонът ЧХГ започва да се покачва


Покачва --> да. Аз по-скоро намерих информация, кога започва да се произвежда.


http://www.foxnews.com/health/2012/05/30/your-pregnancy-hormones-explained/

Тук се казва точно обратното --> ЧГХ започва производство след оплождането. Явно в различните източници, има различна информация. На мен интересно ми стана, че има повече от една теория за ЧГХ,   :D в крайна сметка, важно е да се произвежда и да нараства и да се удвоява, а как и кога е работа на тесните специалисти  :lol:


За пола на бебето общоизвестно е мнението, че тези, които първи намерят яйцеклетката имат най-голям шанс.  На мен ми направи впечатление обяснението как и кой точно от наобградилите я сперматозоидите успява да я оплоди  :D

Криси, сменяй, партидата, не ми се виждат доста надеждни тези тестове.

Ария, значи ли, че този месец няма да бебе правите?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #784 -: Юли 31, 2015, 00:10:40 am »
Според мен това за ЧХГ-то е обяснено много като за лаици и не е съвсем точно.  8)

А за пола - моите и двамата са от икси и при мен явно ролята на съдбата е изиграна от ембриолозите.  :lol:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #785 -: Юли 31, 2015, 10:15:17 am »
Не, makiyaki, доки каза, че трябва да се възползваме от фоликула и ще бебеправим. Ще почна аугементин за тия гадни коки ама другия месец ако ми дойде.
Тръгнала съм на дерматолог, цялото ми лице се обрина, положението е страшно,  пожелайте ми успех!










*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #786 -: Юли 31, 2015, 11:37:32 am »
...
Аз пък почнах да чета предишната тема "правим опити за бебе", но се отказах, слвд като прочетох, още на първата страница, няколко много резки и с негативен тон "забележки" на успели момичета и членове или админи или забравих точно какви към Зачатие :/ много ми стана неприятно --> защо с такъв негативизъм се поднася информация, по скоро под формата на порицание, ох или май аз съм доста емоционално чувствителна тези дни... Но пожелавам на всички положителност и добрина в сърцата, търпимост и уважение към ближния и много БЕБЕТА! Аз отивам да си чета книгата, че днес е голям пек тук и ще си стоя вкъщи цял ден :) Пък и трябва да мътя ... :lol:

Прегледах първа страница на посочената тема, коментарите на модератори са напълно уместни и написани учтиво. Тъй като усещам неразбиране към усилията на "членове или админи или забравих точно какви към Зачатие", ще поясня. Модераторите на доброволен принцип поддържат библиотеката в сайта, форума, цялостната дейност на Зачатие, някои от екипа повече от десет години, от създаването на сдружението, моля за уважение към труда на модераторския екип!
Маки, мисля че разбирам какво те тревожи в коментарите на визираното място, затова ще допълня, с цялото ми уважение към личните вярвания на всеки участник в дискусиите, че една от целите на екипа е, предлаганата информация в библиотеката и темите във форума, да е медицински достоверна.

От сърце желая на всички сбъдване на съкровената мечта в най-скоро време  :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #787 -: Юли 31, 2015, 13:42:22 pm »
Здравейте и от мен, как сте в тези жеги? Аз тъкмо се върнах от док. Д-р Табакова ме прегледа, каза, че имам само 2 фуликула, в ляво. На 8 ми ден 16 мм, не знам това да ли е ок. Десният яйчник изобщо не се е обадил дори  :( Каза също, че лигавицата ми била много малка? Общо взето не ми каза нищо положително, и на мен ми стана много мъчно. Реших да се прибера към работата пеша ( 45 мин по слънце) и сега ми стана и лошо.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #788 -: Юли 31, 2015, 15:11:20 pm »
Еееее HrisAni, как си вървяла пеш в тия жеги ... пази се малко повече! Аз съм на климатик в офиса, ама ми се иска да съм навсякъде другаде само не и тук. Много ми е демотивирано нещо. За 16 мм лигавицата трябва да отговаря на размера на фоликула. Може би това е имала предвид док. Но 2 фоликула от яйчник пак е голямо постижение. 


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #789 -: Юли 31, 2015, 16:17:47 pm »
Лили, има полезна инфо в сайта, който си посочила.

Тук ще споделя едно от нещата, които прочетох в линка, защото мисля, че е полезно. Слънцето вреди на абсорбацията на фолиева киселина и ако ходим на плаж или море, е добре да увеличим дозата и да се печем по-малко :)

Марси, абсолютно съм съгласна  :D Аз просто искам към това да добавим и нещо за надеждата -> да бъде разпалвана непрекъснато, защото е много лесно да я изгубим и тогава никой не печели. След последното ми ИКСИ 5 години нито търсих причина, нито пък начин... Радвам се, че излезнах от тази дупка и моята цел (като потребител, не като модератор) е да НЕ позволя на никого (в темите, в които участвам) да се сломи или депресира. А ако има някъде неточности или неизправности, разчитам на вас да се намесите  :D

7ми ден след ОВУ при мен --> нямам търпение да тествам :) още нямам симптоми (нито жажда, нито запек, нито болезнени гърди). Стискайте ми палци!

Ария, успех!

Хриси, имаш си супер фоликул--> действайте. За лигавицата --> пак ще го кажа--> взимай B6 витамин. Той трябва да е на всички бебеправещи като фолиевата киселина, задължително и всеки ден, поне по 30мг (толкова мисля че е в пренаталните на vitabiotics, но при всички случаи до 100мг е безопасно).

Ох, за малко да забравя --> голям шум се шуми около Синята Луна тази вечер, та решихме да отидем да я гледаме (аз искам с приспиване, но това ще го доизясняване на място). Хубав уикенд на всички :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #790 -: Юли 31, 2015, 16:28:23 pm »
Влизам да помрънкам малко  :lol:
Вече си имам ПМС... Почти го отписах този месец. И тази сутрин БТ ми е пак 36.9.
Но реших да си направя план за действие...

Като ми дойде ще ходя да пусна хормони... Кои хормони се пускаха на 2-3 ден и трябва ли да съм жадна/гладна? А и какви други хормони мога да пусна по принцип, за които няма значение, кой ден от месеца е?
LH, FSH, E2, TSH, AMH, други?
Няма да мога да запиша час за преглед толкова скоро, но мисля, да отида малко преди предпологаемата О, да видим дали има фоликул, да направя цитонамазка и да пусна микробиология. За нещо друго сещате ли се, което мога да отметна?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #791 -: Юли 31, 2015, 17:00:03 pm »
Усмивчице, няма нито спад, нито увеличение твоята Т. Спред мен докато няма спад, надежда има, но нека каже някой с по-голям опит. Моето мнение е по-скоро оттук-оттам сглобено, а не от опит. ПМС е индикатор както за М така и за Б, пожелавам ти второто.

Ако все пак се наложи да пускаш хормони, аз за щопвидната пусках и Т3и4.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #792 -: Юли 31, 2015, 17:08:00 pm »
Влизам да помрънкам малко  :lol:
Вече си имам ПМС... Почти го отписах този месец. И тази сутрин БТ ми е пак 36.9.
Но реших да си направя план за действие...

Като ми дойде ще ходя да пусна хормони... Кои хормони се пускаха на 2-3 ден и трябва ли да съм жадна/гладна? А и какви други хормони мога да пусна по принцип, за които няма значение, кой ден от месеца е?
LH, FSH, E2, TSH, AMH, други?
Няма да мога да запиша час за преглед толкова скоро, но мисля, да отида малко преди предпологаемата О, да видим дали има фоликул, да направя цитонамазка и да пусна микробиология. За нещо друго сещате ли се, което мога да отметна?
Здравей, ако искаш пусни и пролактин, но спазвай указанията за изследване на този хормон.
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #793 -: Юли 31, 2015, 17:09:36 pm »
Смайли,подсещам за Пролактин и Прогестерон...

И аз като Маки мисля,докато няма МЦ,надежда има.
Бременна до доказване на противното.
Успехче ти пожелавам и продължавам да стискам палци. :goodluck:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #794 -: Юли 31, 2015, 17:20:59 pm »
Усмивчице, виж темата за графиките. Гледам момичета с 36.6 са били бременни. Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #795 -: Юли 31, 2015, 17:23:29 pm »
Благодаря, момичета :P Страхотни сте  :P
Аз лично предпочитам да съм повечко реалист в случая, но дано пък се изненадам  :lol: и вас да изненадам  :P

FT3 и FT4, може и на 2-3 ден от МЦ нали?
А за пролактина видях, че трябва да е на чист ден, прогестеронът 7 дни след О.
Освен да не съм пила кафе, други изисквания дали има?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #796 -: Юли 31, 2015, 17:43:31 pm »
Благодаря, момичета :P Страхотни сте  :P
Аз лично предпочитам да съм повечко реалист в случая, но дано пък се изненадам  :lol: и вас да изненадам  :P

FT3 и FT4, може и на 2-3 ден от МЦ нали?
А за пролактина видях, че трябва да е на чист ден, прогестеронът 7 дни след О.
Освен да не съм пила кафе, други изисквания дали има?
8O Смайли, къде прочете, че пролактина трябва да се изследва на чист ден? Аз такива указания не съм получавала от лекуващия ми ендокринолог, когато имах проблем с този хормон.
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #797 -: Юли 31, 2015, 18:01:24 pm »
Привет момичета :)
makiyaki, за сега нямам нито физическа, нито финансова възможност да посетя специализирана клиника :( . Искрено се надявам този месец да се е случило чудото и да не се налага да ,,ходя по мъките" повече. Аз съм само с една тръба (отстраниха ми единия Я с тръбата преди 15 години), което явно допълнително усложнява нещата...и все си мисля, че щом веднъж е станало, няма начин да не стане пак, освен ако пустите ми хормони наистина са се пообъркали...Цикъла ми е доста нередовен, но при всички случаи ми идва ако не на датата, то винаги по-рано. Та тези 10 дни съм ги написала малко наизуст..пък всъщност трябва да ми дойде около 6.08 :) На мен също О (ако изобщо е имало такава де) е била миналата събота или неделя, та и на мен ми минават някакви такива мисли дали да не направя едно тестче, обаче ме е страх, че ще е твърде рано и че..ще се покаже само една проклета черта :(
Смайли, аз като давах кръв за хормони, беше 4-ти ден от м. дори трябваше на 3-тия, обаче бях на море и не можах, може би под чист ден имаш предвид като ти свърши? За пролактина казват, че трябва поне половин час да си в покой, че бил стресов хормон, но пък на мен нищо такова не ми казаха в лабораторията...Най-добре лекаря ще ти каже какво и как.
Стискам палци на всички мацки скоро да се изнасяме от тук !
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #798 -: Юли 31, 2015, 19:26:51 pm »
Момичета искам да кажа на всички, които имат проблем със забременяването, че в Солун клиника Якентро е перфектна. Аз правих инвитро там този месец. Препоръчвам.  :stroller:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #799 -: Юли 31, 2015, 20:27:09 pm »
Кали, рано е още за тест, според мен на 10-11 ден най-рано пиклив( с уговорката, че може да не отчете), даже най-добре кръвен.

ЩЖ май на чист ден трябва, но не съм много сигурна :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!