0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #740 -: Юли 28, 2015, 09:18:11 am »
makiyaki развесели ме твоя мъж  :lol: Аз мисля,че съм казвала моя какво мисли по въпроса - според него кой знае колко жени забременяват и раждат с проблеми като моите, просто не ги знаят. А аз като ги знам, постоянно съм под стрес и затова нищо не се получава. Блажени са вярващите бих казала. Аз моя го ограмотявам малко по малко, за да е наясно какво да очаква - обяснявам му какво е фоликул, какво е киста, какво е ЖТ  :lol: Да знае, че нещата не са толкова лесни колкото си ги представя - щом сме правили секс значи бебето е в кърпа вързано
А иначе кистата на ЖТ се получава явно от много неща и няма как да знам имало ли е или не бременност. Много мислех дали да си направя ЧХГ тест, накрая се отказах защото дори да разбера, че е имало имплантиране какво? Само ще затвърдя мнението, че най-вероятно съм с некачествени Я и дори да има ову, шанса за бременност е нищожен. Дали ще го знам на теория или на практика - разликата е само в моя вреда и ще се притеснявам още повече. Ще оставя всичко в ръцете на лекарите, нека извадим някоя Я да видя черно на бяло каква е. Тогава ще си правя изводите.
Стискам ти палци да е станало бебето и този път да си го задържиш 9 месеца  :D
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 09:20:09 am от lilibell »


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #741 -: Юли 28, 2015, 09:52:45 am »
Здравейте, момичета! Ако ТСХ е стресов хормон си обяснявам високите му нива тези дни с проблеми. Ще помоля да ми го пуснат пак идната седмица заедно с други хормони, които се изследвали по време на овулация.
Вчера лекарката ме стресира като каза, че хидротубацията, за която имам час в петък не е добра идея, защото лекарят я види, я не види нещо, а и не можел да гледа тръбите едновременно. Това не го нях чувала!
Хубав слънчев ден!










Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #742 -: Юли 28, 2015, 10:02:34 am »
О тези хормони. Аз пак съм в висок пролактин :( Започнах от 800 ( 102-496), после падна на 61,61, сега е 404 (102-496). В нормата е, но пак висок ми се струва. Само се моля док в петък да не каже, че заради него няма да правим инсеминация, много ще ми стане тъжно. Така, че момчета спокойствие трябва. И не защото да сме просто спокойни и то ще стане. Спокойствие, тъй като стреса пречи на Овулацията. Успех :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #743 -: Юли 28, 2015, 10:08:03 am »
Момичета, струва ми се, че бъркате нещата. Стреса наистина влияе върху ТСХ, но индиректно. Тъй като съм с Хашимото, доста четох по въпроса. Доколкото знам стреса влияе преди всичко върху щитовидната жлеза, която е много уязвима. От там нататък като се повреди жлезата, логично е да се повредят и нейните функции. Тези промени в жлезата се отразяват върху ТСХ. Иначе самото ТСХ се повлиява бавно, мисля че ставаше въпрос минимум за месец


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #744 -: Юли 28, 2015, 10:19:50 am »
Здравейте, стерсов хормон е Пролактинът. Ниговите нива могат много бързо да се изменят. Хрис, ти защо не си на терапия, заради нивата на пролактина? Рязките  спадове и повишения също не са добри за зачеване и износване на плода.
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #745 -: Юли 28, 2015, 11:47:30 am »
За ТСХ има много инфо в нета :) Аз влизам само да се похваля, че днес ходих при моя лекар да видим фоликула, който в четвъртък беше 15мм. Е, няма го  osi_17 и  имам малка надежда, че все пак е имало О тези дни... Пропуснах да попитам доки какво означава ,,няма го". Нали ако е имало О, все пак фоликула би трябвало да си е на мястото и да започне да се трансформира..съжалявам, ако не се изразявам точно, но все пак, заключението на док беше, че е имало О.
Не знам защо, но снощи реших да си купя тестове за О (това май трябваше да го направя в дните на предполагаемата О) и си направих единия, просто от любопитство. Излезе втора бледа чертичка. Едва ли някой си е правил тест за О след, като е видял двете чертички, то няма и смисъл де, но какво може да означават все пак, ако О е минала? Извинявам се, ако въпросът ми е неуместен, просто нищо не ми е ясно все още, а въпросите напират винаги, когато вече съм излязла от лекарския кабинет :)
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 11:51:49 am от Калия »
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #746 -: Юли 28, 2015, 11:59:23 am »
Здравейте, стерсов хормон е Пролактинът. Ниговите нива могат много бързо да се изменят. Хрис, ти защо не си на терапия, заради нивата на пролактина? Рязките  спадове и повишения също не са добри за зачеване и износване на плода.

На терапия съм, сега нагласяме дозата. Започнах на 2*1/2. После минах на 2*1/4. Толкова малко хапче, аз като реша да го отчупя и то половината се руши :) . Решила съм този месец да съм много спокойна.
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #747 -: Юли 28, 2015, 12:04:59 pm »
Здравей, Калия!
Не знам дали правилно разбрах въпроса ти... Втора бледа чертичка на теста за О значи, че е отрицателен (положителен е когато са еднакво наситени или тестовата е по-наситена от контролната). Вероятно нивото на LH намалява след О и затова все пак има втора чертичка.

Момичета въобще не съм на "ти" с хормоните и затова си трайкам и само ви чета тези дни  :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #748 -: Юли 28, 2015, 12:17:53 pm »
Правилно си разбрала, съжалявам, че толкова объркано съм го написала ;) по същия начин си го обяснявам и аз.
HrisAni аз съм на терапия (Еутирокс) от една година, започнахме с 25мг, а дозата постоянно се променя според показателите. До преди 3 месеца стигнах до 100 мг, но след като най-сетне се нормализираха нещата, намалихме на 75мг. Понеже ми предстои пак изследване, днес попитах гинеколога си дали има значение в кой ден от цикъла се изследва ТСХ, а той каза, че няма никакво значение.
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 12:37:26 pm от Калия »
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #749 -: Юли 28, 2015, 13:00:09 pm »
Момичета,голяма обърквация е настанала с тези хормони...

От личен опит ще се изказвам.Така,ТСХ не е стресов хормон,но е взаимосвързан с Пролактина и когато втория  се покачва вследствие стрес,и ТСХ се влияе.
Когато ТСХ е в норма,но над 2 единици може да се забременее,но риска е при износването на плода.
Това са думи на многото специалисти които съм посещавала през годините заради проблем с ЩЖ,Хашимото и все още липса на бременност.

Маки,много силно стискам палци за теб и чакам резултата ти,а именно  :bfp:



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #750 -: Юли 28, 2015, 13:23:15 pm »
Здравейте, стерсов хормон е Пролактинът. Ниговите нива могат много бързо да се изменят. Хрис, ти защо не си на терапия, заради нивата на пролактина? Рязките  спадове и повишения също не са добри за зачеване и износване на плода.

На терапия съм, сега нагласяме дозата. Започнах на 2*1/2. После минах на 2*1/4. Толкова малко хапче, аз като реша да го отчупя и то половината се руши :) . Решила съм този месец да съм много спокойна.
Да, така е. И аз имах трудности. Използвах много остър нож за разделянето.
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #751 -: Юли 28, 2015, 19:37:53 pm »
В крайна сметка се потвърди връзка между между пролактина и ТСХ. Явно всеки влага различно значение на израза "стресов хормон". Аз все пак вярвам на лекарите и това е тяхната функция, иначе щяхме да се лекуваме по форумите.  :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #752 -: Юли 29, 2015, 10:04:57 am »
Здравейте, момичета! :balk_64:
Реших и аз да ви разкажа набързо за себе си. На 30 съм и имам близнаци на почти 3 г. Искаме още едно дете и правим опити едва от миналия месец. Не се получи - пропуснахме датата на О, която обикновено е на 14-я ден (цикъл 28 дни). Тогава се падна да е около 17-я, но пък аз хванах цистит и нямаше как да продължим да опитваме. Пих Ципрофлоксацин и както обикновено след антибиотик (въпреки, че моят гинеколог твърди, че не е от него), цикълът ми закъсня. Аз имам проблем - образувам кисти и трудно забременях първият път, заради тях. Наложи се стимулация с Клостилбегит. След раждането, цикълът ми стана перфектен, кисти нямаше и реших, че ще забременея бързо. Е да, но не съвсем. Този месец започнах да си правя тестове за овулация. Всички бяха (-). От снощи най - после имам подходящата цервикална слуз и се зарадвах, но видях в нея кръв и явно пак имам проблем. Решила съм да взема направление за гинеколог и да отида да се прегледам, ако има нужда и от изследвания също ще ги направя. Стана ми тъжно, че толкова време всичко беше наред, а когато започнахме да опитваме и нещата се объркаха. :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #753 -: Юли 29, 2015, 12:25:29 pm »
Здравей alice85, добре дошла при нас (макар, че и аз съм от вчера  :lol: ). Не се отчайва, консултирай се с доки и всичко ще е наред. Явно при някои хора тези неща стават по-трудно, но все пак стават! Ти защо си пила Клостил? До колкото знам, и от него често стават кисти.  Интересно ми е, защото и на мен ми предстои стимулация, ако ми дойде този месец и въпреки, че съм изчела всичко по темата, все още имам известни притеснения. Би ли ни разказала, колко време го пи, кога станаха близнаците и друго, каквото се сетиш :)
« Последна редакция: Юли 29, 2015, 12:28:25 pm от Калия »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #754 -: Юли 29, 2015, 16:56:57 pm »
Днес ми е 0 ЧХГ :ywoohoo: Даже като бях днес на преглед видяхме фоликул 15мм, тоест О. след 2-3 и МЦ нормален след 2 седмици :)
Започнах и фолиевата. Ако успея да се свържа с д-р Александров и началото на август да отида и при него (между другото ако някой знае как мога да си запиша час при него, че на телефоните в сайта никой не вдига, а не мога да му звънна на личния, не съм била на преглед при него дори) да плануваме какво трябва да се прави.
Късмет на чакащите, а също и на "трудещите се" :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #755 -: Юли 29, 2015, 17:08:00 pm »
Клостилбегит-а го пих само един месец. Успях да забременея веднага. Разбира се преди това имах направени хормонални изследвания и цветна снимка. Хормоните бяха в норма, матката - без аномалии, а тръбите - напълно проходими. Базалната температура, обаче, не беше както трябва. Пих лекарството 5 дни и бях станала толкова чувствителна, че сякаш усещах всичко, което се случваше в яйчниците ми. От него са станали и близнаците. :)
Към момента зацапването спря, ЦС все още е ОК, ще пробваме, пък да видим какво ще стане. Така или иначе в началото на идния месец отивам на лекар, за да видим каква е ситуацията. Ще си пия фолиевата киселина и ще чакам. :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #756 -: Юли 29, 2015, 17:19:49 pm »
Момичета, къде се изпокрихте?

Усмивчице, има ли вече положителен резултат при теб  :D

Криси, тестваш ли още за ОВУ, дано да я хванете този месец, моята също беше късна...

Далинда, ти съвсем се отдаде на летуване май --> хич не се вясваш тук  :lol:

Чакам с нетърпение новини от Синеочка :)

Калия, стимулацията би трябвало да зависи от хормоналните ти изследвания... Най вероятно твоята няма да е с клостил, тъй като той не се изписва на жени с високо ФСХ. Вие изследвахте ли АМХ вече? Успех!

Момичета, знам че сме го коментирали вече, но аз като "бременна" в очакване, седнах днес да търся в какъв стадий от развитието е моето бебе 5 дни след овулацията...и намерих този сайт --> много интересен.

Казват, че още на 24-48 час след оплождането жената вече произвежда бременски хормон EPF, който докторите не изследват масово, защото той не е гаранция за успешна бременност, по скоро е доказателство за настъпило оплождане, но факт е, че майчиният организъм "усеща" и се "променя" хормонално часове след оплождането и седмици преди да разберем дали сме бременни или не...

Нашето бебе се придвижда по тръбите към матката с помощта на мускулни контракции -->те. Няколко дни след оплождането можем да почувстваме болки ниско долу (можем и да не ги почувстваме, което НЕ означава, че ембриончето не се придвижва, просто, не го чувстваме), които може би са резултат точно от контракции те на мускулите, придвижващи нашето "зачатие" към новия му "дом".

3-4 дни след оплождането, ембриончето пристига в матката, където "живее" няколко дни (3 до 8 дни) БЕЗ да се е имплантирало. Преди да се имплантира, ембриончето се "излюпва". Имплантирането става между  (6-12 ден). По това време, абсолютно независимо от това дали ембриончето е започнало или не имплантацията (някои почват на 6ти ден, други чакат до 12... :lol:) се формира и Жълтото Тяло, което ще изхранва ембриончето до появата на плацентата :)

На 8ми ден ембриончето започва да произвежда ЧГХ. Интересното е, че ембриончето може да произвежда ЧГХ дори преди да се е имплантирало и в изследователски центрове с висока чувствителност на тест ЧГХ може да бъде установено 2-3 дни преди имплантацията. В нормални лаборатории чувствителността и референтните стойности на ЧГХ стартират от 2-3 дни след имплантацията.

Много ми беше интересно да прочета, че ембито започва да произвежда ЧГХ на 8ми ден, което означава, че дори и имплантацията да е станала на 6ти ден, то имплантация имаме, но ЧГХ нямаме още 2 дни до 8ми. Както и, че ако имплантацията е станала на 12 ден, то 4 дни си произвежда (ембриончето, НЕ ние, ЧГХ няма нищо общо с нас, то се произвежда от определени клетки в ембриончето) ЧГХ, преди имплантация на 12 ден :)

Между 4-9 ден от оплождането яйцеклетката може да се раздели на 2 --> еднояйчни близнаци. В някои случай разделянето става 1-4 ден, много рядко 9-12 ден (http://www.twinstwice.com/twins.html)

10 дни след завършването на имплантацията (12ти ден), сърчицето на бебчо започва да бие!

Надявам се да ви е било интересно да прочетете какво се случва вътре в нас още преди да разберем, че сме бременни и съвсем скоро всички да забременеем :)

Поздрави и усмивки!

Ах, ето и линка ако някой иска да чете за по-следващите седмици от развитието на бебчо http://www.ehd.org/dev_article_unit1.php, аза ЧГХ трябваше и допълнително проучване да направя, написах в Гугъл does embryo produce HcG before implantation и излезнаха много статии, ако някой иска да проучи, това са източниците ми :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #757 -: Юли 29, 2015, 17:43:50 pm »
Павла, супер новини! Защо не почнете още от този месец? много жени са забременявали веднага след спад на ЧГХ и преди менструация, освен ако няма някакви причини и съображения за НЕпробване.

Аз пък почнах да чета предишната тема "правим опити за бебе", но се отказах, слвд като прочетох, още на първата страница, няколко много резки и с негативен тон "забележки" на успели момичета и членове или админи или забравих точно какви към Зачатие :/ много ми стана неприятно --> защо с такъв негативизъм се поднася информация, по скоро под формата на порицание, ох или май аз съм доста емоционално чувствителна тези дни... Но пожелавам на всички положителност и добрина в сърцата, търпимост и уважение към ближния и много БЕБЕТА! Аз отивам да си чета книгата, че днес е голям пек тук и ще си стоя вкъщи цял ден :) Пък и трябва да мътя ... :lol:
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #758 -: Юли 29, 2015, 18:00:09 pm »
Маки, и аз мътя  :lol:
Още е раничко, но чакам да не ми дойде в неделя  :P. Тогава ми е 31-ви ден. Може и по-дълъг да е този цикъл, че О беше късно. Не знам.
Непрекъснато се ослушвам за симптоми или по-скоро за липсата на предменструални такива...  При предишната ми бременност нямах ПМС и имах сънливост.
Въпреки че са жеги, нещо голям апетит имам сега.
Днес мерих БТ сутринта. Беше 36.9 .... Доста ниска ми се стори. Обичайно след О поддържам 37.1-37.3. Утре пак ще премеря да видя.


... защо с такъв негативизъм се поднася информация, по скоро под формата на порицание, ох или май аз съм доста емоционално чувствителна тези дни...
и аз съм на това мнение, въпреки че според много хора само ми се струва, че е така ...  :lol:

Маки, стискам палци това да е Месецът за теб!
Както и на всички останали момичета... Нека дружно да опразним темата до месец-два....  :P
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #759 -: Юли 29, 2015, 18:14:08 pm »
Маки, много интересна информация. Миналата година, когато бях на вашата вълна се скъсах да търся статии из нета, но останах с впечатлението, че ЧХГ започва да се произвежда от ембриона след имплантация. Не пазя източниците. Щом в този сайт, така е посочено, сигурно това е някаква по-актуална информация.  Запазвам си го в "любими"  :).
Направи ми впечатление и информацията за другия хормон, който почва да се произвежда 24-48 часа след оплождането: Early Pregnancy Factor.