0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #420 -: Юли 03, 2015, 09:42:25 am »
Павла. стискам палци всичко да  е наред. Каквото и да стане обаче, според мен посети гинеколог  отново :bighug:
« Последна редакция: Юли 03, 2015, 09:51:28 am от lilitu »
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #421 -: Юли 03, 2015, 10:40:05 am »
Здравейте! Аз чета от доста време и ми е много интересно и доста полезно поне за мен!  Ще започна от самото начало, на 25 години съм и имам едно детенце на 5 години от  4 месеца  правим опити за второ но не се получава. Менструацията ми е страшно нередовна и за това  пия дуфастон от  3 месеца  на 28 ден  го започвам и след 5 дни си ми идва нормално! Предния месец  не съм пила дуфастон  защото гостите си дойдоха без проблем на датата! Но този месец нещо не е както трябва! Гърдите започнаха да ме болят 10 дни преди датата но така и не дойде на 30 беше въпросната дата на  2-ри на обяд ме заболя страшно много  кръста  и не след дълго започна едно много леко кафеникаво зацапване след което направих тест за бременност но той беше отрицателен но не беше с първата урина и днес отново имам кафяво зацапване  но болката отмина! Искам само да кажа че не следя за О.правим опити за бебче  произволно !Кажете ми какво значи това, докторката не вдига най вероятно има операция, а имам час чак за 9 .07  :(
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #422 -: Юли 03, 2015, 18:45:26 pm »
Poli_tuu255, дано някой се включи със съвет...

При нас не се получиха този първи месец на опити за второ бебче нещата. Някак си не мога дори да се разочаровам, толкова съм свикнала :) Ще се стягаме за следващия месец.  :P
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #423 -: Юли 03, 2015, 19:16:13 pm »
Poli_tuu255, дано някой се включи със съвет...

При нас не се получиха този първи месец на опити за второ бебче нещата. Някак си не мога дори да се разочаровам, толкова съм свикнала :) Ще се стягаме за следващия месец.  :P

Смайли, много е хубаво че така приемаш нещата :) И все пак дано се изненадаш скоро ;)
Аз като знам колко се разочаровах първия път, а в общи линии от едно 15-ина години съм живяла с идеята че ще е трудно като тръгна да бременея, не искам да си помислям как ще е с втория опит :lol:
А и нали първия опит ин-витро ни се получи и дет се вика сега ще очаквам  да стане пак бързо, а това съвсем не е гаранция... :?
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #424 -: Юли 03, 2015, 20:09:01 pm »
Mousyt, дано наистина скоро има изненада  :P

И на теб ти пожелавам, когато решите, че е време за второто, от раз да ви се получат нещата  :P
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #425 -: Юли 03, 2015, 21:20:58 pm »
Poli_tuu255, според мен най-добре си направи кръвен тест за да си сигурна какво се случва. Случва се в началото след закъснението уринните тестове да не отчитат, тъй като нивото на хормона може да не е достигнало това ниво, което може да бъде отчетено. Успех от мен  :balk_5:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #426 -: Юли 04, 2015, 10:53:21 am »
Здравейте! Аз чета от доста време и ми е много интересно и доста полезно поне за мен!  Ще започна от самото начало, на 25 години съм и имам едно детенце на 5 години от  4 месеца  правим опити за второ но не се получава. Менструацията ми е страшно нередовна и за това  пия дуфастон от  3 месеца  на 28 ден  го започвам и след 5 дни си ми идва нормално! Предния месец  не съм пила дуфастон  защото гостите си дойдоха без проблем на датата! Но този месец нещо не е както трябва! Гърдите започнаха да ме болят 10 дни преди датата но така и не дойде на 30 беше въпросната дата на  2-ри на обяд ме заболя страшно много  кръста  и не след дълго започна едно много леко кафеникаво зацапване след което направих тест за бременност но той беше отрицателен но не беше с първата урина и днес отново имам кафяво зацапване  но болката отмина! Искам само да кажа че не следя за О.правим опити за бебче  произволно !Кажете ми какво значи това, докторката не вдига най вероятно има операция, а имам час чак за 9 .07  :(

Поли,
изчакай 14 дни след последния сексуален контакт( след като не следиш О) и си направи тест. Стискам палци да е положителен :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #427 -: Юли 04, 2015, 19:23:38 pm »
Момичета случва ми се нещо този месец и аз не знам какво  :D
Последния ми МЦ беше на 16.06 после бях на преглед на 26.06 и доки каза , че в двата яйчника имам по един фуликул , но единият нямал стена..каквото и да значи , а другия е добре.Не каза размер , но предполагам е 15 16 мм както предния месец по това време.До тук ок.Минала ми е О тези дни (към 28ми - 29ти имах цервикална слуз), но ме притеснява , че ме болят гърдите след О и долу имам някакво боцкане.Изключвам да е станало чудо 100% този месец защото правихме каквото правихме на 24.06 и после на 02.07 (защото мъжо беше на системи).Та какво мислите е това с гърдите..дали е някой хормон  8O Тези дни ще отида на преглед да ги видим тези двете сладурани  :lol:
П.С пия витамин Ц , фолиева киселина и неоксид.
Успех момичета и Благодаря за коментарите  :bighug:
« Последна редакция: Юли 04, 2015, 19:26:29 pm от strawberry_11 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #428 -: Юли 04, 2015, 23:44:15 pm »
strawberry Аз незнам, уж винаги има щанс, стисакам палци  :wink:

При мен....Гърди - супер чувствителни, точно като за цикъл.....болки в корема....точно като за цикъл...общо взето го чакам на 100%...ако миналите месеци се залъгвах, че има шанс...този съм реалист...просто като по книга, чакам цикъл до 4 дни....

Вече даже не се депресирам и отчайвам, едно никакво ми е....Свикнах вече и влязох в един кръг, чакам цикъл, после О...действаме...после пак чакам..после НИЩО и пак на ново... 8) 8) 8) И така колко време мина....понякога си мисля колко продуктивни неща можех да направя за тези месеци, колко неща можеха да ми се случат, мина година а аз все се пазя защото "може да съм бременна" и всичко в главата ми се върти: "дали съм бременна?"," как ще изненадам съпруга ми като съм бременна", "как ще зарадвам детето че ще е кака" (което е супер нагло от моя страна да го споменавам дори, при положение, че повечето от вас се молят за едничко поне, но  като искам толкова много второ какво да направя.. :() ....Като тегля чертата за една година не помня нищо друго освен да пиша тук, да следя О, да съм разочарована като ми дойде, да се нахъсвам как "нов месец нов късмет", да пишкам на тестове за О, после за бременност..край няма.....А толкова много хубави неща ми се случиха за тази година, на които дори не успях да се зарадвам както трябва... :? Прегръщам ви силно, всички които сте в този порочен кръг, добре че сме заедно за да се подкрепяме  :bighug:

Pav-la Как си мила? Мисля те....
« Последна редакция: Юли 05, 2015, 00:21:42 am от Krisi08 »


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #429 -: Юли 05, 2015, 09:28:10 am »
Криси, доскоро и аз бях в този порочен кръг.
Но да стоя в неведение, с главата в пясъка и да чакам, явно няма да ми се случи чудото ..
Очаквам с нетърпение прегледите в клиниката, защото знам, че добри/лоши, по този начин се приближавам към нашето детенце. Живея за прегледите и само те ми осмислят живота, защото знам, че правя нещо по въпроса.
Прегръдки и за теб.

Смайли, хайде другият месец заедно да си бременеем. :wink:.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #430 -: Юли 05, 2015, 10:55:56 am »
Момичета случва ми се нещо този месец и аз не знам какво  :D
Последния ми МЦ беше на 16.06 после бях на преглед на 26.06 и доки каза , че в двата яйчника имам по един фуликул , но единият нямал стена..каквото и да значи , а другия е добре.Не каза размер , но предполагам е 15 16 мм както предния месец по това време.До тук ок.Минала ми е О тези дни (към 28ми - 29ти имах цервикална слуз), но ме притеснява , че ме болят гърдите след О и долу имам някакво боцкане.Изключвам да е станало чудо 100% този месец защото правихме каквото правихме на 24.06 и после на 02.07 (защото мъжо беше на системи).Та какво мислите е това с гърдите..дали е някой хормон  8O Тези дни ще отида на преглед да ги видим тези двете сладурани  :lol:
П.С пия витамин Ц , фолиева киселина и неоксид.
Успех момичета и Благодаря за коментарите  :bighug:

Strawberry 11, и аз съм имала месеци с болки в гърдите веднага след О, и без болки , и с боцкания...смятам че е нормално. Организмът си работи :) Това, което исках да те посъветвам е, като следите О - да следите с прегледи до момента, в който се спука някой фоликул. Толкова късно ходене след О не е най-добрият вариант, според мен. Стискам палци :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #431 -: Юли 05, 2015, 22:38:50 pm »
И аз си мисля , че е било от О.Благодаря :)  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #432 -: Юли 06, 2015, 07:58:03 am »
Дами днес ми е овулацията и се чувствам отлично.Вече нямам болки както преди.Имам чувството че е било заради този пролактин.Явно бромокриптина си върши работата.Чувствам се както преди без болки в гърдите кръста и яйчниците.Само леко подут корем.Дано всичко вече си дойде на мястото.Така си го обяснявам че моята болезнена овулация е била следствие на хормонален дисбаланс.Сега освен огромно желание за секс и леко подут корем и ЦС нямам други странични симптоми
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 08:24:15 am от Shannel »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #433 -: Юли 06, 2015, 11:37:00 am »
Дами днес ми е овулацията и се чувствам отлично.Вече нямам болки както преди.Имам чувството че е било заради този пролактин.Явно бромокриптина си върши работата.Чувствам се както преди без болки в гърдите кръста и яйчниците.Само леко подут корем.Дано всичко вече си дойде на мястото.Така си го обяснявам че моята болезнена овулация е била следствие на хормонален дисбаланс.Сега освен огромно желание за секс и леко подут корем и ЦС нямам други странични симптоми
Желая ти успех, Шанел. Честно казано, не знам дали състоянието ти е свързано с пролактина, защото този хормон потиска овулацията.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #434 -: Юли 06, 2015, 12:46:32 pm »
Криси, разбирам отлично как се чувстваш. Миналият юли и аз здраво се бях сдухала. На всичкото отгоре все някакви бебешки знаци ми се изпречваха на пътя - взема списание да разглеждам, отварям го и хоп от там ме гледа бременна с бебе на ръце; където и да ходех все бременни виждах,като за капак всичко живо около мен забременя(дори котката ми), само не и аз; веднъж вървейки намерих биберон. В такъв момент е добре да си направиш почивка и да се наслаждаваш на секса. Направете месец -два отпуск от бебеправенето(не се пазете, просто не се следи) и се наслади на всичко около теб, което мислиш, че пропускаш. Пък ти не бързай да го отписваш този месец ;) нали знаеш, бременна до доказване на противното :bighug:
Ягодке, стискам ти палци пък, кой знае от къде ще изскочи зайчето. :grouphug2:
Шанел, чудесни новини, хайде дано този месец ти е на късмет  :bighug:
« Последна редакция: Юли 06, 2015, 12:48:46 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #435 -: Юли 06, 2015, 15:05:56 pm »
Ягодка, Шанел, стискам ви палци!

Криси, аз съм така от 12 години --> чакам ли чакам първото бебе... Гледам вече да не се замислям много-много... Надежда имам все още и това ме крепи...

Отрицателен тест днес за мен  :? Беше ми забавно да се вълнувам в периода след овулацията, но знаех, че шансовете са малки с всичките тези фалове в бебеправенето този цикъл.

Днес ми е 28ми ден, чакам да ми дойде, ако не днес или утре, най-късно в сряда, но аз искам да идва, че да почваме пак  :lol:

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #436 -: Юли 06, 2015, 18:17:38 pm »
makiyaki, харесва ми позитивизма ти :)
Криси, радвай се на детенцето си и мъжа си, а другото бебе ще дойде рано или късно  :bighug:

С мен какво стана до сега- след 214(02/07) ЧХГ, на следващия ден беше 480 (03/07), после 610(04/07), а днес 762.
Все още не се знае какво ще стане, но според лекарите съм имал хетеротопична бременност и затова е бил този спад. За щастие извънматочният  ембрион сам си е отпаднал. Все още не се знае какво става с маточния, но до 2 седмици ще се разбере. Много е странно, защото знаех, че съм бременна само 6 дена след овулацията, сега е 3г.с. и 3 дена, утре трябва/ше да ми е МЦ. Все още зацапва, а това било от втората яйцеклетка. Има мнооооого голяма вероятност тази бременност да приключи, но поне съм спокойна, че е ще е без последици (дано).
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #437 -: Юли 06, 2015, 18:32:45 pm »
Няма да приключва  8O Как ще приключва.. Никакви такива!!! Стискаме палци  :bighug: :grouphug2:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #438 -: Юли 06, 2015, 18:44:40 pm »
И аз смятам, че НЯМА да приключва --> тук такива приключвания НЕ разрешаваме. ЧГХ расте прекрасно, защо смяташ че ще приключва? Ако част от 610те единици са били на отпадналия близнак, то днешното ЧГХ нормално да е по-ниско, защото бебето вече е само 1... Но нищо не се знае...

Една приятелка (заедно ни беше терминът през септември 2015 ако аз не бях загубила бебето) в 6та седмица и казаха --> кухо яйце. Празно, вътре никой...и ЧГХ едно такова ниско и никакво... Ами сега вече е в 29та седмица с това "кухото" яйце и чака момченце... Преди 7-8ма седмица всякакви прогнози са просто на магия...

Стискаме палци Павла!

На мен ми дойде с пълна сила, от другата седмица почваме   :D
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #439 -: Юли 06, 2015, 19:03:01 pm »
Павла, негативизмът тук е забранен! Строго! Повярвай бе, момиче, стига с негативните нагласи! За зацапването е добре да вземеш прогестеронов препарат. Не обсъдихте ли това с докитата?
Не всяко кървене, приключва с аборт. Ей, ме на мен, майка ми е карала цветна бременност. Пък съм си жива и здрава и дори преносена с 10 дни. Когато бебето е решило да се ражда, ще се роди! Пък мога да ти дам и пример за лека бременност, като първата ми, която приключи трагично в 11 г.с. ( а плодът е спрял да се развива в 9).  Така, че нищо не се знае..Ти вярвай и се настрой положително, пък каквото има да става , ще става!


Всеки миг е още един шанс...