0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #380 -: Юли 01, 2015, 00:34:02 am »
Ох цял ден съм по сукаците (остаряла турска дума, означава улици)... Нямам интернет в телефона и сега от безплатен wifi в едно кафе ви чета и пиша, кратка ще съм, щото на крак ...

ПАВ-ла, ти къде си :D

Имплантационно зацапване е супер, може да продължи от едно обръсване с хартията до няколко дни на превръзки... Сестра ми до 10та седмица с вратата и бременност си ходеше с превръзки, бебето си беше ОК, никой не знаеше защо толкоз кървене. С първата и бременност пак всичко ОК но кървене имаше от имплантацията до 6тата седмица ... Пак на превръзки, толкоз обилно.

Мен ме мъчат главоболие и жажда, толкова съм жадна, мога да изпия света --> и през нощта ставам да пия, а пикаенето и то е в несвяст... Чакам с нетърпение да видя дали сме направили мома :)

В четвъртък заминаваме за 4 дни на палатка...не можахме да се стърпим, толкоз е хубаво времето и как да си стоим вкъщи :)

ЦУн и гуш мили мои, до утре <3
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #381 -: Юли 01, 2015, 16:27:39 pm »
Къде се губят всички днес, хмм :)

Моите "симптоми" отшумяха, но ако имаше начин да направя кръвен тест утре, със сигурност щях да се възползвам :)

Между другото телефонният календар ме води с един ден напред пред лентичката, но 8ми или 9ти ден няма кой знае какво значение за уринарния тест, който ще напрвя след палаткуването в понеделник на 13ти или 14ти ден. Ако има нещо, то ще си покаже :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #382 -: Юли 01, 2015, 17:06:09 pm »
makiyaki рано е още май за тестове :) ако можехме да превъртим малко времето и да е 6-7ми юли щеше да е екстра :) Ама, какво да се прави, ще седим и чакаме :))



*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #383 -: Юли 01, 2015, 17:26:08 pm »
Маки, героите са уморени. Нали днес е Джулая :P
И аз мисля, като Криси, че е рано за тестове. Но ти , както си го чувстваш. Времето ще мине бързо, щом си на палатка. Стискам ви палци! :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #384 -: Юли 01, 2015, 17:29:40 pm »
Здравей Криси, опитах се да разгадя графиката ти, но нещо не успях, ти на 18ти ден от цикъла ли си овулирала. За тест знам че най-рано кръвен 10 дни след ОВУ то...

Аз още се опитвам да се ориентирам с дните след овулацията, но като ВЪРЛ фен на ранното тестване с диагностична цел (понякога има имплантация, последвана от биохимична бременност, и ако се чака 2-3 дни закъснение на цикъла, таза биохимична бременност може да остане недиагностицирана) бих почнала с тестовете на 10ти ден (по рано от 10ти ден е безсмислено, даже и 10ти ден е рано, ама не невъзможно) ако не заминавахме на палатка... Не искам пред приятели и роднини да се размотавам с тестове на къмпинга, главно и единствено, заради 2та мисседа. Иначе суеверие НЯМАМ никакво и не бих се крила.

Знаете ли, че първоначалното ЧГХ с женско бебе е по-високо от ЧГХ с мъжко бебе? :) тъй като ЧГХ е доста и диви дуално и няма как да правим съпоставки м/у хора, проучването е правено с жени, които са имали и момченца и момиченца и хормона е мерен винаги в един и същи ден (примерно винаги 10 или 14ти и тн ден) и винаги след доказана ОВУ, щото ние може да си мислим че ову е била Еди кога си, ама само узи може да докаже ;-)

Та аз бих се тествала кръвно още на 10ти ден :) но както Павла казва, то ако има бременност, все ще разберем...дали на 10ти, 14ти или пък в 5-6ти месец, а някои дори раждат без да знаят, че са били бременни (не знам дали сте гледали тази документална поредица  :D) ...

Засега гледам времето да минава, а пък от утре ще съм заета с палаткуване, че и през ум няма да ми мине за ЧГХ (е, сигурно ще ми мине  :lol:, ама...)


Ох, Синеочка, права си :) аз просто обичам да се вълнувам и поради липса на други вълнения, броя дни и търся симптоми  :lol:
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 17:36:11 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #385 -: Юли 01, 2015, 17:53:42 pm »
Здравей Криси, опитах се да разгадя графиката ти, но нещо не успях, ти на 18ти ден от цикъла ли си овулирала. За тест знам че най-рано кръвен 10 дни след ОВУ то...
Всъщност незнам кога е била О, май по-скоро на 17ти ден, защото ми сложиха прегнил на 15ти ден. На 18тия ден когато отидох на лекар се беше спукал фолукула, кога - незнам  osi_10 Незнам защо си мислия, че преди да отида на лекар точно защото имах много фертилно течение, но сигурно е възможно и ден след О да го имаш... Нали след прегнил О идва макс до 48ч след поставяне или може и повече?

Сега като отидеш на палатка, хич няма да го мислиш 3-4 дни  :wink: Следващата седмица, щом си такъв ентусиаз, си пусни един кръвен  :wink:


Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #386 -: Юли 01, 2015, 21:32:09 pm »
Маки, Криси, Павла, смятам, че поне две от вас са бременни  :wink: Този месец някак си предразполага към любов и нежност, та покрай тях и бебета. Аз лично този месец не се ослушвам за симптоми, защото миналите месеци се подлъгах заради болезнените гърди, повишената телесна температура и куп други подобни симптоми. Гърдите си ме болят още от овулацията-явно тя е отговорна за това, и така по 2 седмици в месеца са ми болезнени гърдите :D Лошото е, че нищо не чувствам и не ми е бременно  :D Но пък миналите месеци се чувствах бременна, пък не бях, така че този месец може да има изненада :bori_020: 
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #387 -: Юли 01, 2015, 22:26:49 pm »
Момичета, аз да ви кажа какво става с мен.
"Зацапването" ми приключи, сега на 10 ходения до тоалетна на едно забелязвам нещо, но само като се вгледам мноооого.
Направих си вчера тест за бременност, знам че е много рано (Предполагаема овулация на 12 ден от МЦ, днес е 20ти), но е положителен. Днес пуснах ЧХГ и е 536. Толкова рано, толкова много, не знам какво става 8O
Говорих с един познат лекар в България и той започна да ми говори за извънматочна, но при това ЧХГ?!
Дайте някакъв съвет! Гледам, че Мели не е отговаряла от доста време на никого, така че няма да я питам. (Ако прочете да ми отговори :)  )
В петък ще си пусна ново ЧХГ, а в понеделник съм на лекар, макар че нищо няма да ми каже лекарят, това го знам :(
Ето и графиката ми.
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1&userLoginName=pav-la




Криси, ти във Франция ли разбра, че с бременна?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #388 -: Юли 01, 2015, 22:58:02 pm »
Павла, страхотни новини!!!

Честито и леко, здравословно и щастливо бременеене <3

Абсурд за извънматочна, там ЧГХ е ниско и общо взето не се удвоява.

Според мен са близнаци!! В петък пусни пак и ако се е удвоило, изключваш вероятността за извънматочна. Но според мен още денс я изключи, ако беше така то нямаше резултата да ти се удвои и учетвори до 500те, а щеше да стои 5-500 със седмици...

Цун и гуш за теб и бебчовците :)

Според мен на 22 ти е била ОВУ. Деня след temperature dip.

Според температурата, няма как на 23 да е била ОВУ, защото ОВУ е в деня след най-ниската стойност през последните 2-3 дни от меренето, а при теб това е 10тият ден от цикъла :)
« Последна редакция: Юли 01, 2015, 23:05:44 pm от makiyaki »
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #389 -: Юли 01, 2015, 23:30:42 pm »

Знаете ли, че първоначалното ЧГХ с женско бебе е по-високо от ЧГХ с мъжко бебе? :)

Съжалявам, но няма такава връзка.
За протокола - със сина ми 13 дена след трансфер ЧХГ 285. С дъщеря ми - 12 дена след трансфер - 66 единици.

Павла, едва ли е извънматочна. Наистина е високо ЧХГ. Пусни непременно след 48 часа отново! Успех!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #390 -: Юли 01, 2015, 23:43:07 pm »
Blue_sky, ето го моя източник, аз просто преведох обобщението на български. Предполагам че се говори за "тенденция" по-скоро отколкото да се търси 100% точност :)

http://humrep.oxfordjournals.org/content/17/2/485.full
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #391 -: Юли 01, 2015, 23:47:17 pm »
Павла, това са страхотни новини. Сега не е моментът за притеснения, а само за позитивни мисли  :)  Аз също съм чела, че при многоплодните бременности ЧХГ се увеличава по-рано и съответно жените установяват бременността на по-ранен етап, който може да бъде 7-10 дни след О.

Май ще взема да позная за бременните, така че Маки и Криси да се готвят :balk_5:
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #392 -: Юли 01, 2015, 23:53:37 pm »
Честитоoooooo  :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #393 -: Юли 02, 2015, 00:05:38 am »
Мерси :)
Не знам  дали е за честито все още.
А за  гроздовидна не е ли ниско моето ЧХГ?
Ще видя петък какво ще излезе.
Днес след като говорих с лекаря си поплаках и запалих цигара (за първи път от месеци :oops: )

Това за момичетата и ЧХГ и аз го бях чела някъде като любопитен факт, а не като правило :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #394 -: Юли 02, 2015, 00:28:07 am »
Павла, дано си си поплакала от радост, а не от притеснения... Макар че притесненията никога не свършват --> дали ще оцелее, дали ще е здраво, как ще мине раждането, ще получи ли нежелана реакция от ваксинациите, ще боледува ли често, защо плаче и т.н...

Това е само началото и то е прекрасно, нали?  :D

Това за момичетата е научно изследвано и публикувано в медицински журнал, горе в линка, който съм дала.

Не бих си позволила да правя коментар наизуст. Може би има публикувана и друга статистика, всяко правило си има изключения, ще изчакаме блу да се включи.

Също и марси с коментар по графиката, но овулацията според мен ти е била ранна...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #395 -: Юли 02, 2015, 00:57:04 am »
Павла, чудесни новини. Моята вода и прашецът сработиха. Мноого се радвам :bighug: :bighug: :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: Чакаме и другите. А ти направо в Бременната тема и никакви негативни мисли!


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #396 -: Юли 02, 2015, 01:25:33 am »
Pav-la, на този етап не може да се каже със сигурност какво се случва, трябва да се проследи ЧХГ и дано да се удвоява правилно!
При извънматочна ЧХГ е по-скоро ниско за съответната гестационна седмица.

И аз си помислих за варианта да е била по-рано овулацията, евентуално 11 ден от МЦ, но пък да се получи имплантация веднага в същото денонощие (за да достигне след удвояване тази стойност), ми се струва нелогично, имплантацията се очаква да е около седмица след О.

Иначе има случаи и на нормално развиваща се бременност при високи стойности на ЧХГ, тук във форума също имаше преди време такива споделени лични истории. Единични са, но все пак ги има.

Другото, за което си мисля, е лабораторна грешка, за съжаление съществува и тази вероятност. Достатъчно надеждна ли е тази лаборатория?
Или пък тази стойност да не е  536, а  53,6, тогава би било по-логично.

Дано всичко е наред с бременността ти!
« Последна редакция: Юли 02, 2015, 01:42:58 am от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #397 -: Юли 02, 2015, 07:02:36 am »
Павла,аз стискам палци да е това което всички искаме.Чакаме петък и да пишеш веднага.
Все някоя трябва да отпуши,защо да не си ти...
Успехче миличка.




*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #398 -: Юли 02, 2015, 11:42:47 am »
Уж е надеждна, не знам.
Нещо не е както трябва, днес пак имах тъмно зацапване, но по- обилно.
Вече не знам какво да мисля, утре ще видя ЧХГ, но вече не съм обнадеждена.
Благодаря ви за подкрепата. :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 3
« Отговор #399 -: Юли 02, 2015, 12:39:32 pm »
Ах, Павла, как така не си обнадеждена, нали и пикливият тест е+ :) дишай дълбоко, всичко ще бъде наред, тези емоции и стрес са от хормоните...

Нормално е да се притесняваш и това притеснение тепърва почва (виж предишния ми пост...) Но не му се поддавай. Просто знай, че притесненията са част от процеса и гледай да се фокусираш върху нещо друго. Гледай филми, виси тук по цял ден (като мен), излез в парка с някоя приятелка и утре повтори ЧГХ :)

И аз си помислих че може да е 53.6, но утре ще знаеш повече! Успех!
 
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!