0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #20 -: Юли 06, 2006, 10:57:08 am »
А аз съм чела/но не в дебела книжка/, че ову-то настъпвало най-често към 4 следобяд и най-подходящото време за бебеправене било вместо вечеря към 6-7 часа, защото към 11 часа вече било късно.Особено при мъжки фактор. Когато забременях/за съжаление неуспешно/, спазвахме стриктно това.Вярно ли е?
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #21 -: Юли 06, 2006, 11:05:01 am »
 Аз не съм чела такова нещо, но съм забелязвала, че моето ову е  точно към 16h... Поне така съдех от болката....Ау, другият месец и аз ще пробвам по-рано :D белким стане
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #22 -: Юли 06, 2006, 11:28:30 am »
Цитат
ову-то настъпвало най-често към 4 следобяд и най-подходящото време за бебеправене било вместо вечеря към 6-7 часа, защото към 11 часа вече било късно.
В такъв случай ние въобще нямаме шанс :(
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #23 -: Юли 06, 2006, 11:34:24 am »
Аз се надявам някой да го опровергае, защото когато забременях, мъжа ми беше безработен и можехме да го изпробваме, ама сега , ако е така, и нашите шансове изчезват :(.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #24 -: Юли 06, 2006, 11:42:21 am »
Стига сте се шашкали излишно, момичета, все пак едва ли родителите по целия свят са зачевали децата си към 18ч., несериозно е, не мислите ли? Възможно е тогава да е по-голям шанса, но мисля, че и по др.време съществува вероятност да се зачене.
 :bighug:
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #25 -: Юли 06, 2006, 11:45:40 am »
Спокойно, момичета, Овулацията е променлива

 :balk_71:
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #26 -: Юли 06, 2006, 11:48:02 am »
Стига сте се шашкали излишно, момичета, все пак едва ли родителите по целия свят са зачевали децата си към 18ч., несериозно е, не мислите ли? Възможно е тогава да е по-голям шанса, но мисля, че и по др.време съществува вероятност да се зачене.
 :bighug:
Ами абсолютно си права Рали  :lol:. Аз лично съм забелязала, че овуто ми (когато го усещам по болката в яйчника) не е по едно и също време - усещала съм го и в 17 часа, и през нощта, и по друго време на деня. Всеки цикъл е сам за себе си и правило няма. Може да има някакви статистики, но чак пък да се твърди, че тогава и само тогава е овуто на всички жени ми се струва малко прекалено.
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #27 -: Юли 06, 2006, 15:23:17 pm »
ПО пътя на логиката, ако овулацията е в определено време от денонощието, би било логично и М. да настъпва в определено време. Ами на мен М ми идва когато си реши-сутрин, вечер, следобед, нощем, на всичко отгоре най-краткия ми цикъл, когато съм имала доказана Овулация е  26 дни, а най-дългия - 32.
Ние никога не правим опити в 18 часа. Обаче, следващата седмица ще знам кога да бебеправим и да знаете защо ще се получи. :witch:
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #28 -: Юли 06, 2006, 20:53:02 pm »
ПО пътя на логиката, ако овулацията е в определено време от денонощието, би било логично и М. да настъпва в определено време. Ами на мен М ми идва когато си реши-сутрин, вечер, следобед, нощем, на всичко отгоре най-краткия ми цикъл, когато съм имала доказана Овулация е  26 дни, а най-дългия - 32.
На мен М. ми идваше обикновено рано сутрин, към 4-5 ч. Сега вече не е така, за съжаление (и може да ме изненада в кофти момент...). Промяната, според мен, е от стимулациите.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #29 -: Юли 06, 2006, 21:48:06 pm »
На мен М. ми идваше обикновено рано сутрин, към 4-5 ч. Сега вече не е така, за съжаление (и може да ме изненада в кофти момент...). Промяната, според мен, е от стимулациите.

Съгласна съм с little_rabbit...стимулациите оказват доста голямо влияние!

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......и пак се раждаха деца ...дори много повече от сега!Така че спокойно момичета!
 :balk_21:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #30 -: Юли 06, 2006, 22:05:04 pm »
Цитат
Притесних се защото след посткоиталния тест /вечерта за късмет ,счупих се от стойки и въпреки това за пръв път изтече доста от спермата/,доктора видя сперматозоиди в цервикалния канал,но нямаше живи!Та и това ако и с часовете не се получава,направо шансове никакви!  Сега съм по-спокойна


Колко часа минаха от секса до самото взимане на теста?
Ако го правиш в примерно 10 вечерта и отидеш за теста в 10 сутринта, определено няма да има живи в цервикса...

*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #31 -: Юли 07, 2006, 07:48:50 am »

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......и пак се раждаха деца ...дори много повече от сега!Така че спокойно момичета!
 Много си сладка, Ади! В тоя дух обаче, като се размисля- те лятото са били утрепани от бач, ама зимата..като се стъмни в 5, и като няма ток, телевизор и световно по футбол, май са се заемали с бебеправене по-раничко от нас.Сега сериозно- при липса на мъжки фактор едва ли има толкова голямо значение времето на ову.Но при нашите нежни и деликатни спермчовци, трябва по-точно да знам кога да "пусна хронометъра"Дано да има овулация вечер и по-раничко сутрин, защото следобедната малко ми затруднява меропиятието. :D
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #32 -: Юли 07, 2006, 08:11:42 am »

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......и пак се раждаха деца ...дори много повече от сега!Така че спокойно момичета!
 Много си сладка, Ади! В тоя дух обаче, като се размисля- те лятото са били утрепани от бач, ама зимата..като се стъмни в 5, и като няма ток, телевизор и световно по футбол, май са се заемали с бебеправене по-раничко от нас.Сега сериозно- при липса на мъжки фактор едва ли има толкова голямо значение времето на ову.Но при нашите нежни и деликатни спермчовци, трябва по-точно да знам кога да "пусна хронометъра"Дано да има овулация вечер и по-раничко сутрин, защото следобедната малко ми затруднява меропиятието. :D

С две думи исках само да кажа......че небива чак толкова да здребняваме.....
така много се натоварваме и психически фактор е много важен при бебеправене!!!Много момичета когато се подготвят за ин-витро..........спират с мерене  на БТ ....спират с други неща защото чакат да дойде момент за опит.....
и  при доста от тях се получава бременност!!!!!(когато се успокоят)...............
това е просто  пример.....не се отнася до всички! :balk_21:
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #33 -: Юли 07, 2006, 08:32:17 am »
Адинце, разбрах те, миличка!Шегувам се, ти да не се засегна?Извинявай!Разбира се, че не трябва да задълбаваме!Целувки!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #34 -: Юли 07, 2006, 08:39:51 am »
Адинце, разбрах те, миличка!Шегувам се, ти да не се засегна?Извинявай!Разбира се, че не трябва да задълбаваме!Целувки!

Лилит миличка аз не се засягам за такива дребни неща,няма защо да ми се извиняваш!!!!!!Цунки и от мен !!!!!!!!Лек и успешен ден! :balk_21: :balk_21: :balk_21: :balk_602:
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #35 -: Юли 07, 2006, 08:47:17 am »

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......

А секса на полето  :lol: :lol: :lol:
Нали са нямали бельо, дигаш полата и...  :lol: :lol: :lol:
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #36 -: Юли 07, 2006, 10:20:16 am »

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......

А секса на полето  :lol: :lol: :lol:
Нали са нямали бельо, дигаш полата и...  :lol: :lol: :lol:
ДА, да.То цялото село е на полето.
Да не говорим за свекърви, етърви, зълви.
Ама за един бърз кекс, може да е имало време, покрай снопите. :lol:
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #37 -: Юли 07, 2006, 10:30:31 am »
 Привет момичета... това ми е първата публикация в този форум... Имам един въпрос понеже нещо не се отваря в момента графиката ми да ви обясня... днес е 15 ден от цикъла ми и от 12-тия ден Т ми беше 36.2 на 13 ден 36.25  на 14-тия 36.2 а днес ми беше 36.05 цикъла ми попринцип е 26 - 27 дни според ваз нормално ли е и според ваз кога схте ми се покачи БТ??? :lol:
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #38 -: Юли 07, 2006, 10:46:40 am »
Привет,Мегита! Според мен всичко е нормално и от утре вече трябва да почне да ти се покачва- плавно или бързо, ти си знаеш.Действай и успех!!!
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #39 -: Юли 07, 2006, 10:48:31 am »

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......

А секса на полето  :lol: :lol: :lol:
Нали са нямали бельо, дигаш полата и...  :lol: :lol: :lol:
ДА, да.То цялото село е на полето.
Да не говорим за свекърви, етърви, зълви.
Ама за един бърз кекс, може да е имало време, покрай снопите. :lol:

 :balk_602: :cool:
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!