0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Диагноза на ранна бременност
« -: Май 21, 2015, 15:51:00 pm »
Здравейте! Вчера ходих на преглед за първи път и съм доста депресирана. ПМП ми беше на 11.04.2015 т.с. съм в 6 г.с но на вагинално УЗИ се видя само сакчето с размер 10.90 мм с жълтъчно мехурче. Лекарката каза да изчакам 10 дни и пак да отида :( че при такива размери на сака било нормално да няма ембрион ,но аз доста се притесних понеже до колкото съм запозната трябва вече да има. Ако може да споделите при вас кога се появи и има ли някак възможност да разбера че всичко е наред без да чакам 10 дни. Забравих да кажа питах я да пусна ЧХГ но тя каза, че нямало смисъл.
*
Re: Диагноза на ранна бременност
« Отговор #1 -: Май 21, 2015, 16:37:43 pm »
Здравей!
Аз имам някакви бегли спомени от моите прегледи. Рових назад в темите, но не можах да намеря нищо конкретно. Но горе-долу беше така. В 5-та седмица ми беше първият преглед и се видя само една точица и жълтъчното мехурче. Нищо повече не ми дадоха като информация.
След това отидох в 7-ма седмица, когато точицата беше малко по-голяма и вече имаше сърдечен ритъм.
Така че според мен лекарката добре ти е казала да идеш след 10 дни. За съжаление мисля, че няма как да се види дали всичко е наред освен с ехограф. А кръвен тест би ти показал само дали си в референтните граници за съответната седмица. Това, което можеш да направиш с кръвен е да пуснеш утре един и след 2 дни още един, за да видиш дали се удвоява правилно. Тази информация би ти била по-полезна и може би ще те успокои.
Успех!

26.09.2019
*
Re: Диагноза на ранна бременност
« Отговор #2 -: Май 21, 2015, 16:45:04 pm »
На този етап единствено ЧХГ през 48 ч. може да даде някаква информация (трябва да се удвои). Спорез мен всичко си е наред.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Диагноза на ранна бременност
« Отговор #3 -: Май 21, 2015, 17:09:34 pm »
Благодаря ви! И аз за чхг си мислих но исках да чуя и вашето мнение.
Re: Диагноза на ранна бременност
« Отговор #4 -: Юни 07, 2015, 13:44:19 pm »
За чхг да съгласна съм. А за прегледа много зависи от апарата, на който те гледат. Първият ми преглед беше на 10-я ден от закъснението и се хвана сърдечна дейност, но Док каза че ако ме гледат на обикновен апарат няма да го хванат, тъй че да не се притеснявам. Успех и чакаме добри новини!