0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Липса на цервикален мукус
« -: Май 19, 2015, 15:51:56 pm »
Миналият месец се появи съвсем малко количество лепкав и безцветен мукус само за един ден (едно избърсване с хартия след малка нужда и до там).

Този месец никакъв го няма. А хормоните (от миналия месец) са ми в норма, ултразвука също.

След спонтанния аборт през март, мукус имах само веднъж (горе описания). Това значи ли че не овулирам? Другият месец ще си взема тестове за ОВУ, но какво мога да направя за подпомагане на мукуса и овулацията. Никога досега не съм имала цикъл без мукус. Винаги поне 3-4 дни около ОВУ имам безцветен хлъзгав мукус, а сега вече 2ри месец липсва :(

На какво може да се дължи?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #1 -: Май 19, 2015, 21:14:30 pm »
Нисък естрадиол?
*
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #2 -: Май 19, 2015, 21:39:11 pm »
Открих една стара тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=15939.0

Аз същ знам че това е признак на хормонален проблем  :wink:
*
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #3 -: Май 20, 2015, 00:40:40 am »
Благодаря, момичета, зайче уж беше в норма естрадиола миналия месец, може би пак да го пусна...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #4 -: Май 20, 2015, 05:40:25 am »
Предположих така, защото естрадиолът е отговорен за отделяне на цервикалната слуз. Предовулаторно ли го пуска? Да не би да има механичен проблем - полип на цервикалния канал, не знам. Гадая  :oops:
*
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #5 -: Май 20, 2015, 14:55:03 pm »
Ами не, казаха ми на 3 ден от цикъла, тогава пуснах всичко. Полип нямаше поне миналия месец, всичко беше чисто ... Твоето гадане ми помага, и аз търсих инфо в нета, ще си взема билкови хапчета за нормализиране на хормоните и ще видя дали ще помогнат. Пфу, само проблеми.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #6 -: Май 20, 2015, 21:22:48 pm »
Ами предовулаторно ти трябва, значи. Тогава, под влияние на високия естрадиол, се отделя цервикална слуз. Възможно е яйцеклетката да е била некачествена и заради това да е бил нисък Е2 и от там - малко слуз.
*
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #7 -: Май 20, 2015, 21:37:43 pm »
Цервикалната слуз е едно от нещата, които могат да се следят лесно в първоначалния период на опити за забременяване, преди да се пристъпи към изследвания. Ако наред с това правиш и уринарни тестове за овулация, шансовете да улучите правилния момент се увеличават.

Аз бих препоръчала да не гледаш единствено има ли, няма ли цервикална слуз, особено ако изследваш хормони в същото време. Ако нивата на хормоните са добри, слузта може да я има в доволно количество, но просто да не я виждаш. Дано това да е положението и скоро да имаш добри новини!

*
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #8 -: Май 21, 2015, 22:52:00 pm »
Цигу, благодаря да съвета. До сега не съм мерила температури и не съм ползвала тестове, винаги съм се ориентирала по мукуса, но другият месец, ще си купя тестове. Днес ми е 15 ден от цикъла и никакъв мукус, мислех, че може да не е обилен този месец и просто да е заседнал вътре в мен, но правихме опит за бебе тази сутрин и вътре в мен пресъхна много бързо и беше даже болезнено. Мисля, че просто нямах мукус този месец.

Дано другият месец всичко да се оправи, ако не, отивам на доктор.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #9 -: Септември 04, 2015, 17:37:22 pm »
Привет, makiyaki!

Тъй като и аз имах напоследък неприятни усещания като твоите си купих гел Pre Seed, след като прочетох доста отзиви за него в нета. Той освен че помага като лубрикант, когато липсва достатъчно цервикална слуз, създава благоприятна среда, в която опашатковците могат да оцелеят по-дълго и евентуално повишава шанса да се срещнат с яйцеклетката. Той се ползва в дните около овулацията. В нета има отзиви, че някои двойки имат положителен тест след като са започнали да го ползват.

Четох доста подробно за цервикалния секрет и неговото количество и качество се влияе от доста фактори, включително стрес, колко вода пиеш и тн. Но ако при мен се задържи тенденцията с оскъдност на мукуса, ще отида и аз на лекар да видим да не са ми мръднали хормоните нещо.


 
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 17:41:43 pm от Mirracles »
*
Re: Липса на цервикален мукус
« Отговор #10 -: Септември 04, 2015, 18:04:28 pm »
И аз взех пре сийд, по-добре е от нищо, но не е достаъчно хлъзгав...

Аз миналия месец, за пръв път от много време насам, имах ЦС в два поредни дни, така че явно има месеци с повече и месеци с по-малко и наистина се влияе от стрес и др.

Щях да ти пиша в другата тема, но тук ще ти кажа за АМХ--> над 35г е добре да се направи, така че ако пускаш хормони, следващия път пусни и АМХ. Така и лекарите ще имат повече представа с какъв резерв си имат работа и дали правиш добри яйцеклетки. Фсх също е показателен, но той е много неустойчив и променлив, та не разчитат много на него.
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!