0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Търсят се кръводарители в Русе
« -: Април 17, 2015, 12:40:10 pm »
Търсят се кръводарители от Русе за Божидар Пешев. Човекът е пострадал в пожар. Няма значение, каква кръвна група сте, но са нужни около 5 човека. Аз самата ще дам в понеделник.
Моля, желаещите да помогнат, да се свържат с мен чрез лично съобщение тук или на тел. 0988 900 407
Благодаря от името на близките на Божидар Пешев.

Ето още малко инфо. Този човек не е от Русе, а е от София. По стечение на обстоятелствата е бил тук в Русе и е обгорял в пожар. В момента е в Реанимацията на МБАЛ Русе, където се борят за живота му. Съпругата му, с която говорих по телефона е в София, а дъщеря му е в Германия.

Обещах им да помогна с каквото мога. Дъщеря му се свърза с мен тук в нашия форум.
Хайде, нека да помогнем на човека.
Утре може и на някоя от нас да е на мястото на този човек и на близките му..... Кой знае? ...
« Последна редакция: Април 17, 2015, 13:02:21 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Търсят се кръводарители в Русе
« Отговор #1 -: Април 17, 2015, 13:09:51 pm »
Кокиче, да пусна ли съобщение във фейса?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Търсят се кръводарители в Русе
« Отговор #2 -: Април 17, 2015, 13:12:02 pm »
https://www.facebook.com/groups/161069933939898/869280819785469/?notif_t=like

Пусни, Гане, защо не?
Аз пуснах тук в тази група, трябва да я видиш в линка.

но да видим, дали някой ще се отзове. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Търсят се кръводарители в Русе
« Отговор #3 -: Април 17, 2015, 13:50:09 pm »
Кокиче, трябва да си над 50 кг, за да даряваш кръв. Не съм сигурна дали имаш толкова.
Re: Търсят се кръводарители в Русе
« Отговор #4 -: Април 17, 2015, 13:59:14 pm »
Абе хора!  :lol: не съм чак толкоз слаба, колкото ми се ще. :lol:
Аз съм била много, много пъти кръводарител. Последно, през септември - за моя приятелка - родилка.

Под 54кг рядко падам. Но иначе, Зайо, благодаря ти за комплимента. :lol: В най-добрия случай съм стигала до 52.7кг. Вечно съм в борба с кантара. :lol:

П.П. Веднъж само ме върнаха заради нисък хемоглобин. Но от тогава си знам - вечерта преди кръводаряването - силна доза червено цвекло, черен дроб и червено винце и така излъгвам теста за хемоглобин. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Търсят се кръводарители в Русе
« Отговор #5 -: Април 17, 2015, 14:08:04 pm »
Задължително ли е Русе? Става ли да се даде в София и да се уточни, че е за Русе, името на пострадалия и болницата?
Знаете ли дали носителство на тромбофилия е проблем? Миналата година не ми разрешиха да даря заради скорошна хирургическа интервенция, но като казах за тромбофилията не ми дадоха категоричен отговор.
Re: Търсят се кръводарители в Русе
« Отговор #6 -: Април 17, 2015, 14:19:18 pm »
Трябва да е в Русе. Те близките на човека са в София и в София могат да намерят кръводарители, така или иначе. Дори са намерили. Но такава е практиката, уви. Трябва тук да се даде кръвта.

Бъдете добри и не губете кураж! :)