0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #40 -: Април 10, 2015, 23:31:13 pm »
Въпроса ми е след като фоликулния период се изследва на 3-5 ден от МЦ, то тогава кога се правят изследвания от МЦ на овулациония и лутеилния период? След като има задържане на фоликул не е ли редно да се направят хормонални изследвания и на другите два периода за да се установи дали има неправилна промяна в хормоните? И в тези два периода пак ли са същите хормони LH,FSH,Es? Искам да си изследвам и тези два периода, защото усещам,че и този месец явно няма да има пукване на фоликул.
Благодаря  :D
Ще използвам за база схемата, по която сме правили проследяване на фоликулите в клиниката.
- преглед с вагинален УЗ на 2-ри или 3-ти  ден от МЦ;
- изследване хормони на 3-ти ден от МЦ - FSH, LH, Estradiol;
- преглед на УЗ около два-три дни преди предполагаемия ден на овулация, като се вземе предвид и размерът на фоликулите - изследване на  Estradiol.
Естрадиолът трябва да се изследва близо до неговия пик, който е преди този на LH (синята графика на диаграмата), за една зряла яйцеклетка Е2 трябва да е около 200-300;
- изследване на Прогестерон на 7-ми ден след овулация, за да се отчетат максималните нива на този хормон (черната графика). Тъй като прогестеронът се синтезира от жълтото тяло(corpus luteum), неговите стойности дават информация дали има добре функциониращо ЖТ.

Преди Прогестерона трябва да има още един преглед, за да се види дали действително е настъпила овулацията (дали се е спукал доминатният фоликул) и след това изследването на прогестерон в съответния ден.
Най-правилно е тези хормони да се изследват последователно в рамките на един цикъл, заедно с проследяване на фоликулите на УЗ. Така получената информация би била най-пълна. 

 
Ефра, ако решиш сама да изследваш хормони, може да направиш тези на 3-ти ден, измерване на базална температура и определяне на овулация с тестове, накрая изследване на Прогестерон на 7-ми ден след О., неговата стойност ще даде информация дали действително е имало овулация.
Но пак казвам, най-добре е с проследяване на фоликулите.

« Последна редакция: Април 10, 2015, 23:43:10 pm от marsi »

Re: Задържан фоликул
« Отговор #41 -: Април 11, 2015, 19:31:47 pm »
marsi, много ти благодаря за добре представената информация. Определено ми стана ясно, пък сега ще видим какво да правим. Аз да кажа,че не го усещам фоликула вече и се чудя дали се е пукнал или е започнал да се свива. Но сега по празничните дни няма как да проверим.

Весел празник и дано ни донесе повече радост и сбъднати мечти на всички ни!
 :balk_44: :balk_45:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Задържан фоликул
« Отговор #42 -: Април 14, 2015, 08:19:12 am »
Момичета възможно ли е бт да е остане висока заради задържан фоликул?Вчера ми дойде но Бт си остана висока (вчера 37.1 , днес 37) настинала съм но ТТ си ми е 35.8.
*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #43 -: Април 14, 2015, 11:12:28 am »
Tedichka, рано е да се каже дали има проблем с температурата, понякога БТ се понижава два-три дни след началото на менструацията.
Ще правите ли проследяване и хормони в този цикъл?

Re: Задържан фоликул
« Отговор #44 -: Април 14, 2015, 13:03:58 pm »
Просто до сега никога не ми е била толкова висока и затова се чудя.Да ще правим утре ми е трети ден и ще пускам първите
*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #45 -: Април 14, 2015, 13:28:18 pm »
Да, възможно е да е по-висока, заради задържан фол., но е възможен и другият вариант-  БТ да е висока в първите дни и постепенно да се понижи преди О.  След като ще правите проследяване, на УЗ ще се види, дано да са се изчистили задържаните от предишния цикъл.

Re: Задържан фоликул
« Отговор #46 -: Април 15, 2015, 13:12:38 pm »
Току що ми излезнаха резултатите от първите хормони и за моя изненада са в норма :
Естрадиол       45.18   pg/ml                  фол.фаза 19.5- 144.2
LH                        4.07    mIU/ml               фол.фаза 1,9-12,5
FSH                        5.94    mIU/ml           фол.фаза 2.5-10.2

Сега ще чакаме "чистия" ден да пуснем другите
Re: Задържан фоликул
« Отговор #47 -: Април 15, 2015, 14:03:42 pm »
Току що ми излезнаха резултатите от първите хормони и за моя изненада са в норма :
Естрадиол       45.18   pg/ml                  фол.фаза 19.5- 144.2
LH                        4.07    mIU/ml               фол.фаза 1,9-12,5
FSH                        5.94    mIU/ml           фол.фаза 2.5-10.2

Сега ще чакаме "чистия" ден да пуснем другите


Браво Тедичка,стискам палците и за другите да са в норма.



*
Re: Задържан фоликул
« Отговор #48 -: Април 16, 2015, 23:26:03 pm »

Сега ще чакаме "чистия" ден да пуснем другите

Няма нужда да се чакат чисти дни за хормоните на ЩЗ и антитела, не е нужно и да си гладна. Аз ако бях дори нямаше да ходя 2 пъти да ме бодат, а щях да направя всичко заедно.
Re: Задържан фоликул
« Отговор #49 -: Април 17, 2015, 08:22:48 am »

Сега ще чакаме "чистия" ден да пуснем другите

Няма нужда да се чакат чисти дни за хормоните на ЩЗ и антитела, не е нужно и да си гладна. Аз ако бях дори нямаше да ходя 2 пъти да ме бодат, а щях да направя всичко заедно.

Док така ми каза и аз не знам защо,но този път съм решила да слушам :)