0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Прием на Естадиол
« -: Март 31, 2015, 21:41:12 pm »
Здравейте,

Днес бях на лекар, 11ти ден от М съм (при М 32 дни и О около 18ти ден) и се видяха 2 доминатни фоликула, един 12мм в десният яйчник и 11.6мм в левият. Лекаря ми изписа да пия Естадиол 1мг в течение на 7 дни, дефакто до О. Обяснението му беше - за по-лесно придвижване на сперматозоидите, особенно след като съм раждала секцио...

Нещото което ме притеснява е, че не ми е пускал хормони и за какво да го пия ако въпросния хормон може и да ми е в норма? Целта е забременяване, а сега четох, че този хормон се приема ако организма не го произвежда достатъчно, но едноверемнно високи нива не са благоприятени за бременност. Сега съм объркана да го пия ли или да не го пия  :?  Или може би само 7 дни не оказват голям ефект?

Ще съм благодарна ако някой има опит или е запозната по въпросаи и изкаже мнение :)
« Последна редакция: Март 31, 2015, 21:55:48 pm от Krisi08 »


*
Re: Прием на Естадиол
« Отговор #1 -: Април 28, 2015, 17:21:11 pm »
Естрадиола ще подпомогне за удебеляването на лигавицата .
Така ембриона ще се захване по добре към матката.
Щом ти са го изписали си го пий.

Упс- Сега забелязах че авторката писала преди месец  osi_13
*
Re: Прием на Естадиол
« Отговор #2 -: Април 28, 2015, 18:45:32 pm »
Естрадиола ще подпомогне за удебеляването на лигавицата .
Така ембриона ще се захване по добре към матката.
Щом ти са го изписали си го пий.

Упс- Сега забелязах че авторката писала преди месец  osi_13

Благодаря че ми отговори, и аз намерих подобна информация, започнах да си го пия от вчера, въпреки че ми е малко трудно да преценя кога е О. Предписан ми е 7 дни преди О, но миналият месец след като приемах хормона по тази схема, М ми дойде 5 дни по-рано, което много ме озадачи и се съмнявам че е бил ановулаторен цикъл. А и по тази логика дори, ако е имало О, аз съм го приемала по време и след О...

Този месец, на късмет започнах от 10ти ден, пък да видим. Утре съм на лекар, ще видим има ли фоликули и какво става с лигавицата :)