0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #760 -: Април 27, 2015, 07:20:18 am »
Добро утро! Ммммм,Зайо,аромата на кафето ти се усеща и пред компютъра,чак  :D. Днес отново ще е един хубав ден.И начало на една хубава седмицата  :D.Дано е такава!!
Пълно е с приложения за крачкомери,но ми се иска да има и съвети за тегло и т.н. :? Каквито Схелт даваше,май :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #761 -: Април 27, 2015, 07:55:48 am »
Добро утро!
Благодарности на Зайо за кафенцето!
Успешна седмица!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #762 -: Април 27, 2015, 08:14:19 am »
Добро утро!
Зайко, наистина „ ехеее - еее и замириса на ... кафе“  :lol: А след вчерашния ден и на море замириса. И по тоя повод:



Пожелавам на всички ви прекрасна, слънчева и топла седмица!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #763 -: Април 27, 2015, 08:24:56 am »
Зайче, Пеше, страхотни кафе и закуска с дъх на лято и почивни дни  :P

Днес ми е делото за смяна на фамилното име. Стискайте палци да станат бързо нещата  :wink:
Хубава седмица на всички.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #764 -: Април 27, 2015, 09:46:37 am »
Слънчева и успешна да е седмицата за всички!

Смайли, тези дела са рутинни. Бързо ще мине. :)

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #765 -: Април 27, 2015, 09:51:47 am »
Добро утро,

както винаги,кафе и закуска невероятни.

Обещава слънчево начало на седмицата,с нетърпение очаквам четвъртък и една седмица почивкааааа.

Спорна седмица и пролетни усмивки на всички!

Дело за смяна на фамилия? :balk_159:



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #766 -: Април 27, 2015, 09:58:37 am »
Смайли, тези дела са рутинни. Бързо ще мине. :)
Точно така, Теди, рутинни и безмислени, както е в моя случай.

Далинда, като се омъжвах (преди 9 години) си запазих моминската фамилия. Сега реших все пак да взема фамилията на съпруга ми. Това можело да стане обаче само по съдебен път. Днес е делото, но още не беше дошло свидетелството ми за съдимост (съдът си го предвижва служебно) и това може да забави процеса. Аз съм се разбързала, защото ми изтича личната карта и не ми се вади два пъти  :wink:

ПП. Делото е отложено за 12 октомври  8O Общината, в която съм родена не е изпратила представител.... Иначе е имало представител на Прокуратурата, на Столична община, защото тук сме сключвали брак, и свидетел мой имаше, абе въобще само тази малка община ми "прецака" делото  :lol: А защо трябвало да присъства, защото трябвало да впишат промяната в акта ми за раждане....
А не е истина съдебната система колко е тромова и как губи времето на толкова институции и лица за някаква глупост буквално  :o
« Последна редакция: Април 27, 2015, 11:08:33 am от 47 Smiles »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #767 -: Април 27, 2015, 11:15:46 am »
Ох тая бюрокращина и законови уредби са толкова неадекватни,че думи нямам!
Това би могло да става и по-лесно,ама нали сме държавата на абсурдите....
Дано в срок ти се получат нещата,Смайли.

Аз пък се омъжих септември 2014г. и естествено сменям си личната карта заради новата фамилия.
Своевременно си купувам кола и отивам в КАТ да си я регистрирам,нов внос,там представете си в системата нямаха информацията от МВР че съм с нов документ,който предстои да получа,все още бях със старата ЛК,пуснала бях обикновенна за 30 дни.
И така малко хабене на нерви и време и нещата се оправиха,ама същата простотия.
А в Глобул ходих 4 пъти да подавам заявление за актуализация на данни,адрес,за сметката и почти 5 месеца сметката ми отива на стария адрес с моминската ми фамилия.
Наложи се и там едно скандалче и да си свършат работата.Като се засече фактурата,то са SMS-и то е чудо,а толкова елемантарно нещо и аз незнам защо им се оказа толкова сложно.

Човек да има нерви и време да се занимава...



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #768 -: Април 27, 2015, 11:19:56 am »
Хи,хи, подобна ситуация с МЖ. Ние разписахме в 12 без 5-на 23.12.14.,а малкия се роди на 26.12.14. :lol: :lol: А ,познайте сега,смяна на карта,болнични,НОИ,свидетелство за раждане и т.н. каква олелия настана :lol: :lol:. Наистина.институциите нямат връзка помежду са,а това са елементарни ситуации.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #769 -: Април 27, 2015, 11:53:19 am »
Ехеееее Рачо бракували сте се на моя рожден ден,хихи,ще се напиваме заедно значи
А малкия се е родил в една чудесна зодия за мъж :balk_46:



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #770 -: Април 27, 2015, 13:01:26 pm »
Здравейте и от мен!
Рачо, на много хубави дати са събитията в семейството ви и най-вече хубав период!

Аз днес ходих до фонда да нося пореден документ, стискайте палци да ни одобрят вече.





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #771 -: Април 27, 2015, 14:58:47 pm »
Здравейте и от мен!

Аз днес ходих до фонда да нося пореден документ, стискайте палци да ни одобрят вече.


Стискам аз.
Как върви подготовката?



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #772 -: Април 27, 2015, 15:46:18 pm »
Благодаряти, Далинда!

За момента, е стопирана,заради разправиите с фонда и предстоящото ни преместване. И както е тръгнало, ще оттане за догодина, ако тази не успеем да смогнем.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #773 -: Април 27, 2015, 15:58:58 pm »
А защо трябвало да присъства, защото трябвало да впишат промяната в акта ми за раждане....

A ся де и защо в акта ти за раждане трябва да се вписва тази промяна? Само защото си сменяш фамилията с дело в съда, а не с подписа в гражданското ли? И къде е логиката, ако мога да попитам?  8O
Аз когато се омъжих, взех фамилията на съпруга си, което разбира се - не е довело до "корекции" в акта ми за раждане. Когато се развеждахме, реших да си запазя неговата фамилия и пак не са ми пипали акта за раждане, седи си така с моминската ми фамилия въпросния...
Не се съмнявам, че е така както го казваш Смайли, просто се облещих, защото не намирам никаква логика да е такава процедурта, а и както казваш...що народ, ресурс и време се хаби за нещо толкова елементарно - не е истина просто!  :x

Щото аз не виждам разлика особена, да пожелая да взема на мъжа си фамилията в деня на сватбата ни и това да стане с едно подписче в гражданското и в това да взема такова решение по някое време след сватбата и да не може да стане по аналогичен начин, ами дела и глупости...После се чудим що КПД-то на всичко в държавата клони към минус безкрайност.

И не на последно място, при твоя казус (като пожелавам да сте си заедно и щастливо семейство до гроб разбира се)....сега с тази корекция в акта ти за раждане и вписване ТАМ на неговата фамилия като "твоя" рождена едва ли не.... Ако все пак решиш да се развеждаш  някой ден и да си връщаш моминската фамилия какво следва? При развод на какъв документ ще се позовеш ти тогава, че някога си си се казвала еди как си, ако в акта ти за раждане дори пише друго? Пак ли специално дело и за това ще трябва?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #774 -: Април 27, 2015, 16:21:59 pm »
Ето и заради такива подобни щуротии някои избират Терминал 2.
То едно ли е,бе да му писне на човек!
И логика ли трябва да има в нормативните и закониви наредби!?
Е как ще ставаме на маймуни ако има такава!?

 :balk_153:



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #775 -: Април 27, 2015, 16:32:12 pm »
Смайли, също не схващам логиката да се вписва нещо в акта за раждане. Аз сменях име и честно казано не помня дали съм носила и акта за граждански брак в служба ГРАО на общината или по служебен път става това. При всички случаи обаче там се вписва промяната в семейното положение и съответно името. Като вадих последно удостоверение за семейно положение чинно си ми излиза "новото" име и детето.
За детето ми искаха едно съдебно решение, пък за смяна на името толкова разправия. 8O
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #776 -: Април 27, 2015, 17:22:42 pm »
Jbrul, абсолютно права си според мен. Те го третират като смяна на малкото име все едно... а не като смяна на фамилията поради сключване на граждански брак.
Ако се разведа и искам да си върна предишната фамилия, сигурно ще трябва да мина през същата процедура...

Лошото е, че сега трябва да си извадя нова лична карта, шофьорска книжка и международен паспорт със старото име и след половин година пак да вадя с новото  :x


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #777 -: Април 27, 2015, 18:32:30 pm »
Уффф тъпа работа Смайли   :? Аз се развеждах през 2012 и към онзи момент - ЛК ми беше издадена 2007-а, шофьорската книжка през 2009-а, а поредният ми международен паспорт през 2011. Та едната причина да си запазя фамилията на бившия си съпруг беше тази... Само ми беше зор с малко дете, разводи, местенки и ремонти тогава - да ходя и документи да преиздавам. Още съм си със същите де... :lol: По-главната причина беше, че реших, че е добре да имаме с детето обща фамилия, пък и честно казано - все ми е тая каква ще ми е фамилията ( в смисъл на: ама на моя род, на другия род - такива неща просто не са ми били важни никога).
Обаче го разправям това, защото ме е яд, че все жените го отнасят по такива въпроси явно.  :? При мен пак...не е имало хамалогия особена, каквото и да бях решила, а ти дела, глупости и разкарване, че и набутване с вадене на нови документи през половин година?! Евала държаво както се казва.  8O 8O 8O
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #778 -: Април 27, 2015, 21:53:54 pm »
И аз чета за казуса на Смайлито и се чудя. Тя е родена като Иванова (например), омъжва се и става Петрова, но по рождение си е Иванова, майка й и баща й - също.

Рачо, ние се женихме на 22 декември преди няколко години. На мъжа ми му викам, че по-лесно от това не мога да му го направя - голямото дете е родено на 22 юли. Не му се налага да помни толкова дати.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #779 -: Април 27, 2015, 22:06:30 pm »
Свате, влизаш му в положение на човека - все пак бая дати има да помни. Ама пък от друга страна той е инженерин - трябва да го бива с числата.
Аз моя как го улесних - на единственото дете РД едва ли ще забрави. А моя е на предния ден. Да няма „милооо пак ми забрави рождения ден пъъъък“ :(
« Последна редакция: Април 27, 2015, 23:07:00 pm от Pesheck »