0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« -: Март 02, 2015, 15:27:22 pm »
Здр.д-р Даскалова имам следния въпрос към вас:Имам син на две год.роди се с вродено заболяване-Вроден мегауретер и хидронефроза.Мина първа операция на 9мес.възраст.След 8 дни трябва да постъпим в болница за рутинно изследване дали е готов за втора операция защото след първата оставиха левия уретер отпред на коремчето и сега трябва отново да го реконструират.От 5 дни е с хрема и кашлица.Приема хомеопатични лекарства-коризалия,хом.сироп-алтория,капки за нос Тобрадекс,изопринозин,и няколко дни преди това и сега заради наранено тъпанче се наложи да пие зинат и все още го пие той е за десет дни предписан от унг.Гърлото не е червено,гърдите са чисти кашля от секрета от носа(прозрачен).Въпросът ми е понеже трябва да му направят микционната цистография и ретроградна урография на уретерите и бъбреците като му вкарват контрастно вещество,тези лекарства биха ли му попречили за изследването то се прави със пълна упойка.Ако му минат хремата и кашлицата докато влезем в болница проблем ли е че скоро е пил антибиотик?Трябва ли да отменя влизането в болница?За колкоцдни се изчиства организма от антибиотика?И един въпрос от незнание да попитам:защо искат детето да е здраво преди поставяне на упойка(тъп въпрос но наистина искам да знам).Благодаря ви и извинете за дългото писмо но съм много притеснена.......
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« Отговор #1 -: Март 02, 2015, 15:44:58 pm »
Здравей, Валентина!

Лекарствата, които приема, няма да попречат на провеждането на изследването. Скорошният прием на антибиотик - също. Разбира се, трябва да предоставиш цялата информация на лекарите, за да преценят дали има някакъв проблем. Ако има, ще отложат изследването.

По принцип всяка манипулация, при която има анестезия, се планира в добро здравословно състояние на пациента. Ако има друго заболяване, то може да попречи на правилното провеждане на манипулацията, може да носи риск от взаимодействия между отделните лекарства, да усложни възстановителния период и т.н. С други думи, когато нещо се прави в планов, а не в спешен порядък, трябва да е максимално опростено откъм рискове, да е стандартно и скучно.

Пожелавам ти успешна процедура! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« Отговор #2 -: Март 02, 2015, 15:56:00 pm »
Знам че трябва да е здрав но никой там не ми обяснява точно причината,имам още време надявам се да се оправи и да не се налага да отлагаме изследването по принцип казаха че заради упойката трябва да е здрав може и без упойка да се направи но не се знае дали ще стои мирно 40 мин.знам че му вкарват йод за самото изследване.Благодаря ви за отговора д-р Даскалова!
Re: Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« Отговор #3 -: Март 26, 2015, 08:05:04 am »
Здравейте отново д-р Даскалова,вчера ни изписаха от болницата но освен изследванията направихме и втората операция защото се оказа че вече е добре и уретера се е възстановил напълно.Прибраха уретера но му поставиха стент тип Дабъл Джей и след месец ще отидем да му го махнат.Като лечение до процедурата му изписаха Панцеф в профилактична доза по 1 мл.на ден да не развие инфекция.В последната урина от преди три дни излезе стафилококова инф.казаха че пробата е външно замърсена и след десет дни да я повторя.Въпросът ми е следния:до тук в период от 20дни му поставиха три пълни упойки и две премедикации,за махането на стенда пак ще има две пълни упойки,как мога сега да му помогна по-бързо да се възстанови и изхвърли от организма тези лекарства?Какво мога да му давам като витамини сега да укрепне организма му след тази тежка процедура?Какво ви е мнението за приема на сироп от черен бъз?Хемоглобина също падна,иска ми се да не давам лекарства а нещо от народната медицина има ли нещо подходящо?
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« Отговор #4 -: Май 10, 2015, 17:49:46 pm »
До колкото знам, за изчистване на организма от упойки се препоръчва червено цвекло. Помагало за изчистването на организма и повишаване на хемоглобина. Само не знам за деца до колко е приложим.
Намерих тази статия, но е хубаво да се консултираш първо с педиатъра на детето.
http://the-vegan.org/423/

Важно!
"За да се избегнат страничните ефекти или поне да се намали степента им на проявяване, се препоръчва след като се изцеди цвеклото, сока да се остави да престои около час и след това да се консумира самостоятелно или в комбинация с други плодови и зеленчукови сокове (които, разбира се, е най-добре да се консумират веднага след изцеждането им)."


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« Отговор #5 -: Юни 01, 2015, 20:14:03 pm »
Валентина, не е нужно да се прави нещо допълнително по отношение на лекарствата, които се използват преди и по време на операция. Те отдавна са претърпели процес на преработка, разграждане и елиминиране от организма. По отношение на витамините и храните, богати на желязо и витамин Ц, който подпомага усвояването му, трябва да питаш педиатъра, не смея да давам съвети за малко дете. Не съм сигурна доколко някои от най-богати на желязо храни са подходящи за деца, напр. миди, стриди и скариди, но примерно телешко и патешко месо вероятно са подходящи за детето ти, както и храни, богати на желязо в малко по-трудно усвояема форма, като боб, зървени храни, тиква, леща. Добър източник на витамин Ц са цитрусовите плодове - портокали, киви, грейпфрут, ананас, както и ягоди, брюкселско зеле, пъпеш, грах, броколи, домати и карфиол. И чушки, ако яде чушки, сурови или готвени, те са отличен източник на витамин Ц, както червените, така и зелените.

Питай педиатъра. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« Отговор #6 -: Юни 03, 2015, 14:43:10 pm »
Валентина, не е нужно да се прави нещо допълнително по отношение на лекарствата, които се използват преди и по време на операция. Те отдавна са претърпели процес на преработка, разграждане и елиминиране от организма. По отношение на витамините и храните, богати на желязо и витамин Ц, който подпомага усвояването му, трябва да питаш педиатъра, не смея да давам съвети за малко дете. Не съм сигурна доколко някои от най-богати на желязо храни са подходящи за деца, напр. миди, стриди и скариди, но примерно телешко и патешко месо вероятно са подходящи за детето ти, както и храни, богати на желязо в малко по-трудно усвояема форма, като боб, зървени храни, тиква, леща. Добър източник на витамин Ц са цитрусовите плодове - портокали, киви, грейпфрут, ананас, както и ягоди, брюкселско зеле, пъпеш, грах, броколи, домати и карфиол. И чушки, ако яде чушки, сурови или готвени, те са отличен източник на витамин Ц, както червените, така и зелените.

Питай педиатъра. :)
Здравейте,д-р Даскалова!С течение на обстоятелствата вследствие на многото упойки през които мина малкия започна да му изтръпва лявата страна на тялото най-много кракът и ръката,казва че го боли и иска масаж,така се успокоява.Водих го на невролог,направиха му ЕЕГ в норма е.Изписаха му за три месеца Ментал Конфорт.Казаха че е интоксикиран от упойката.Благодаря Ви за съветите!
Re: Въпрос до д-р Мариела Даскалова
« Отговор #7 -: Юни 14, 2015, 23:02:37 pm »
Здравейте Д-р Даскалова..Имам си племенничка на 5месеца роди се с проблем лекарите в родилното го определиха вродена катаракта и ни пратиха на офталмолог в София бяха в Алексадровска болница на преглед  бебчето ни беше на 1 месец.после като стана на 3месеца пак беше на оглед с упойка и лекарите там установиха че е катаракта на едното око само.след това решихме да чуем и второ мнение отидохме в пловдив там лекаря каза че е вродена глаукома.аз не повярвах на втория лекар и мисля да се пробваме да чуем и трето мнение но Къде? болното оченце си остана мъничко от здравото око.но сладкото ни бебче си движи и двете очички едновременно.притеснява ме това дали няма да закъснеем с лечението и дали ще вижда с това око и дали леко ще порасне да достигне размерите на здравото око.какво да правим къде да ходим незнам.личния лекар е казал на майка просто го приеми че детето ще си остане така тоест нямало да вижда с това оченце.Благодаря ви предварително....