0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« -: Февруари 26, 2015, 16:22:32 pm »
Здравейте!

Имам 2 неуспешни инсеминации, 2 неуспешни ИКСИ и 2 неуспешни естествени цикъла.
След двата неуспешни ИКСИ се оказа, че съм вдигнала ТСХ-то и след консултация с ендокринолог тя ми обясни, при тези резултати изобщо не е трябвало да ми правят трансфер. Има ли някой, който е имал същия проблем като мен и дали са ви дали разумно обяснение на това? Знаете ли дали някои от всичките видове стимулации и хапове могат да вдигат ТСХ-то?
Re: Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2015, 17:19:22 pm »
Здравей Ени Ж, какви са били стойностите на ТСХ при трансферите или тогава не е изследвано? Преди прегледа при ендокринолог какви бяха?

*
Re: Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2015, 20:27:12 pm »
Още два въпроса:
ТСХ се вдигна в хода на стимулациите или е било високо още в началото?
Взимаш ли л-тироксин по принцип?  Приемът на медикаменти през устата влияе на усвояването на л-тироксина и ТСХ скача ако не внимаваш.


Re: Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2015, 13:58:23 pm »
Пия Л тироксин от 2011г. Тогава имах много високо ТСХ -ендокриноложката ми каза, че е като на 70 годишна, но нямам Хашимото, поне така ми казаха няколко ендокринолога във времето.При периодични изследвания всички хормони са в норма.  Преди да започна стимулацията по ИКСИ ТСХ ми беше в норма, т.е. под 2. След стимулацията и няколко дена преди трансфер ТСХ-то скочи на 3,56 при референтни граници от 0.25-5,0
Re: Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2015, 14:16:17 pm »
Винаги така става при стимулация и това е нормално. По-добре е да смениш ендокринолога и да отидеш на консултация при такъв, който е наясно с асистираната репродукция - д-р Начев, д-р Яначкова.
Re: Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2015, 14:17:14 pm »
Здравей Ени Ж, какви са били стойностите на ТСХ при трансферите или тогава не е изследвано? Преди прегледа при ендокринолог какви бяха?


Още два въпроса:
ТСХ се вдигна в хода на стимулациите или е било високо още в началото?
Взимаш ли л-тироксин по принцип?  Приемът на медикаменти през устата влияе на усвояването на л-тироксина и ТСХ скача ако не внимаваш.

Това за приема на медикаменти през устата за първи път го разбирам!!! След трансфер обикновено се пият доста хапове: естрофем или дуфастон/и двете съм ги взимала/, утрогестан, нош-па, аспирин протект, витамини и т.н.
*
Re: Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2015, 17:01:40 pm »
Ени, присъединявам се към препоръката на little_rabbit  за ендокринолог.
Обичайната препоръка е да не приемаш никакви медикаменти през устата поне два часа след л-тироксина. Утрогестанът определено влияе на усвояването, аз се стараех да оставям повече часове часа между л-тироксина и другите медикаменти и имаше разлика. 


Re: Неуспешни ИКСИ висок ТСХ
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2015, 20:18:10 pm »
Благодаря ви за съветите!
 Аз останах с впечатлението, че по принцип приемането на медикаменти влияят на приема на л тироксина...както съм чувала за грейпфрута, че отслабва действието на лекарствата... А иначе знам и го правя - сутрин на гладно л тироксин и след това чак след 1 час - кафе и храна и т.н.