0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #760 -: Февруари 05, 2016, 17:22:55 pm »
Казах му за въпросните фоликули преди прегледа и каза че ще погледне. Предимно той е един от добрите и много хора са доволни така че му имам доверие и само при него си ходя, въпреки че една бременност е по-сериозна от един преглед. Но той е акушер-гинеколог дълги години. Не ми харесва лекия дисдискомфорт на тежест там. Дано не е така през цялото време ако наистина се окаже положителен.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #761 -: Февруари 05, 2016, 17:48:43 pm »
Sis88,

При отрицателен тест на 8 ден закъснение реално нямаш нищо за обявяване, така че приятелят ти е прав.

Аз имах дълго закъснение и отрицателен тест с болка и тежест в яйчника и се оказа задържан фуликул. Правилно са те посъветвали, както за кръвния тест за бременност, който категорично ще покаже има или няма бременност за разлика от уринния, както и за преглед с вагинален ехограф. При липса на + тест липсата на менструация не може да е повод да чакаш още две седмици преди да предприемеш нещо.  Още повече щом сериозно опитвате за бебе, трябва напълно да си наясно със здравето на репродуктивната ти система, да вземаш пренатални витамини и тн.
Успех!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #762 -: Февруари 05, 2016, 18:10:56 pm »
А ако отида след две седмици и се окаже фуликул какво следва? Не може ли и тогава да се отстрани?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #763 -: Февруари 05, 2016, 18:12:23 pm »
предписа витамини. Не се справям добре с пиенето на хапчета. Дано всичко да е наред, въпреки че формата на тези ми изглежда добре.

Ако мултивитамини не можеш да пиеш, само фолиевата киселина е достатъчна и задължителна, щом правиш опити да забременееш. Приема се всеки ден 2-3 месеца преди забременяване и по време на първия триместър на бременността. Късмет!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #764 -: Февруари 05, 2016, 18:19:31 pm »
А ако отида след две седмици и се окаже фуликул какво следва? Не може ли и тогава да се отстрани?
Задържаните фоликули много често изчезват сами при следващия цикъл, без необходимост от прием на медикаменти. Моите опасения не са за фоликул, а за извънматочна бременност, при която хормонът на бременността нараства доста по-бавно и ако се чака много може да има фатални последици. Не искам да те плаша, затова не коментирах тази опасност. Къде имаш неразположение в матката, или в яйчниците? Знам, че сигурно не ти се занимава, или може би нямаш финансова възможност да ходиш по лаборатории, или при други гинеколози, но е хубаво да имаш и второ мнение. Като за начало, преди да изхарчиш още пари за друг гинеколог, върви и си направи кръвен тест. 
« Последна редакция: Февруари 05, 2016, 18:24:37 pm от kati_vm »
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #765 -: Февруари 05, 2016, 18:38:03 pm »
Винаги има момент където опира и финансовата част, въпреки че винаги казвам ако се касае за здравето не ми свидят. Те утре няма да работят, а в понеделник съм на работа цял ден. Така че каквото и да е ще е във вторник. Не знам кое ме боли, но е ниско в ляво, едно като тежест го усещам. А иначе това, което ми предписа е Огестан. Ако е извънматочна бременност малки показатели на хормони ли ще покаже. В такъв случай няма ли да отпадне и съмнението за бременност. Имам и друг вариант, където да отида да преглед. Само трябва да видя къде точно е офиса. Но това ще стане след кръвния тест.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #766 -: Февруари 05, 2016, 19:03:38 pm »
Винаги има момент където опира и финансовата част, въпреки че винаги казвам ако се касае за здравето не ми свидят. Те утре няма да работят, а в понеделник съм на работа цял ден. Така че каквото и да е ще е във вторник. Не знам кое ме боли, но е ниско в ляво, едно като тежест го усещам. А иначе това, което ми предписа е Огестан. Ако е извънматочна бременност малки показатели на хормони ли ще покаже. В такъв случай няма ли да отпадне и съмнението за бременност. Имам и друг вариант, където да отида да преглед. Само трябва да видя къде точно е офиса. Но това ще стане след кръвния тест.
След като направиш кръвен тест, ако е положителен, е необходимо да го повториш след 48 часа, за да се види как нараства. Ако се удвоява е добре, може да си имала късна овулация и да си в ранна  седмица. Ако обаче хормонът не се удвоява след 48 часа, има проблем и трябва да потърсиш наистина квалифицирана помощ. Ако кръвният тест е отрицателен, тогава можеш да почакаш, ако прецениш и да отидеш след 2 седмици при твоя гинеколог.
Прилагам и статия по въпроса: http://www.puls.bg/illnes/issue_322/
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #767 -: Февруари 05, 2016, 19:37:58 pm »
Тъкмо и аз видях тази статия, която ми прати преди да видя отговора. Гледам че една лаборатория утре работи и ще я проверя. Само че следващия ще е след повече от 48 часа...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #768 -: Февруари 05, 2016, 19:41:45 pm »
Тъкмо и аз видях тази статия, която ми прати преди да видя отговора. Гледам че една лаборатория утре работи и ще я проверя. Само че следващия ще е след повече от 48 часа...
Ще използваш този калкулатор: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542 и ще стане ясно. Не е проблем, че второто изследване ще е през по-голям интервал от време.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #769 -: Февруари 05, 2016, 21:49:32 pm »
Сис, не знам откъде си, но потърси лабораторията и пусни утре кръв. Надявам се всичко да е наред и да си бременна. Ако се окаже извънматочна, просто нямаш никакво време за губене. Не искам да ти казвам какви може да са последствията, но може да са страшни. Ако започнеш да имаш силни болки и кафеникаво зацапване, непременно отиди направо в Спешното.
Не се плаши сега, но и не оставяй за след една-две седмици нещата! Късмет!

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #770 -: Февруари 05, 2016, 23:18:12 pm »
Нямам никакво зацапване. Леко ме боли ниско в ляво, но мисля че се засилва, когато стоя по-дълго време в седнало положение. Моя ми мърмори и казва да си чакам, само че на мен ми е за пръв път всичко това и не знам какво може да се случи и естествено искам всичко да е наред и ще съм по-спокойна ако знам че е така. Не очаквах такава реакция от него...
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #771 -: Февруари 05, 2016, 23:26:01 pm »
Може и наистина да е само придърпване. Има си такива неща. И на мен ми се е случвало. Но с това закъснение би трябвало наистина да има повече яснота.
Не му се сърди на мъжа ти! Ще има още хиляди ситуации, в които ще реагира неадекватно дали по отношение на бременност, деца или случки от ежедневието. Като се ядосам, само си повтарям, че мъжете не са като хората. И наистина по друг начин функционират. Факт.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #772 -: Февруари 06, 2016, 09:06:39 am »
Нямам никакво зацапване. Леко ме боли ниско в ляво, но мисля че се засилва, когато стоя по-дълго време в седнало положение. Моя ми мърмори и казва да си чакам, само че на мен ми е за пръв път всичко това и не знам какво може да се случи и естествено искам всичко да е наред и ще съм по-спокойна ако знам че е така. Не очаквах такава реакция от него...
Изобщо не го слушай! Отиди и се погрижи за здравето си. Ако нещо се случи, после той какво ще разправя?! Ох, извинявам се, че ти е гадже, но много се дразня на такива льохмани!!!!
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #773 -: Февруари 06, 2016, 10:22:41 am »
Дадох кръв, но резултатите ще са готови в понеделник по обяд. И аз съм зле, че не отидох вчера, но нищо, поне нещата за задействани. Днес теста пак ми отчете отрицателен. И болката от снощи я няма.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #774 -: Февруари 06, 2016, 17:47:54 pm »
Сис88, само искам да вметна нещо - принципно при повечето момичета, когато започнат опитите за бебе, има изменение в цикъла. Може да подрани, да закъснее и прочие...Това не значи нито задържан фоликул, нито извънматочна бременност....Според мен, милички, малко прекалено отидохте във най-лошите възможни сценарии. След като и тестовете са отрицателни и на лекар нищо не се е видяло, не би трябвало да е нещо сериозно и според мен не се тревожи излишно, сис88. Може и на времето да се дължи закъснението. Консултирай се с доктора си колко е разумното време да изчакаш за цикъл, ако не дойде - има прогестеронови медикаменти, които подпомагат цикъла. За мен- нямаш грам причина да се притесняваш и да влизаш във филми за извънматочни бременностти и прочие. Стискам силно палци скоро да видиш двете чертички :)
П.С. Дано  не съм засегнала някой  :bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #775 -: Февруари 06, 2016, 18:36:33 pm »
Няма проблем, не се засягам лесно. :) Просто до сега ми е бил супер редовен. Не се вкарвам във филми, но искам да разбера защо се случва това. И да не се е получило сега - следващия път. Не го насилваме да стане на 100%, просто не се пазим и може пък и сега да е станало. В понеделник ще разбера и съжалявам ако ви отнемам от времето. ;)
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #776 -: Февруари 06, 2016, 18:53:33 pm »
О.к., но пускането на кръвен тест не е кой знае какво усилие, освен разход. По-добре е потребителката да е наясно, отколкото да чака цели две седмици. Освен това е прегледана с коремен ехограф и едвали се е видяло много.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #777 -: Февруари 06, 2016, 18:57:02 pm »
sis88, на никой не отнемаш от времето. lilitu съвсем не искаше да каже това, просто се опита да бъде дискретна и възпитана. Не се притеснявай да питаш и споделяш това, което те притеснява. Аз също смятам, че не е необходимо да се хвърляш "на дълбоко". Възможно е наистина да няма сериозен повод за притеснение. При много от нас подобни "аномалии" са налице, когато започнат опитите за бебче. Разбира се, това съвсем не означава да неглижираш проблема. Ти най-добре познаваш тялото си и особеностите му. Ако ти се струва нередно и притеснително това, което ти се случва, консултирай се и с друг лекар. Тук момичетата можем да даваме насоки и да изказваме мнения (обикновено водени от личния си опит), но повечето (да не кажа всички) не сме лекари и не приемай всичко казано или написано за чиста монета. Слушай лекаря си, говорете и се подкрепяйте с момчето ти и нещата ще си дойдат на мястото. Успех и дано всичко се развие по най-желания от теб начин :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #778 -: Февруари 06, 2016, 21:20:49 pm »
Да, с коремен няма как да се види нещо. Твърде рано е.
Стискам палци за хубави новини.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #779 -: Февруари 07, 2016, 06:40:51 am »
Благодаря ви, момичета. :* Когато разбера резултатите ще ви пиша. :)