0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #280 -: Април 21, 2015, 12:12:01 pm »
Др. Илиева от Вита, за пръв път бях при нея.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #281 -: Април 21, 2015, 12:34:07 pm »
Между другото вчера точно това си мислех...нали казват че тестовете за О могат да отчетът бременност,защо не и обратното
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #282 -: Април 21, 2015, 12:41:58 pm »
Др. Илиева от Вита, за пръв път бях при нея.

И аз съм в тази клника,но при друг лекар.Д-р Илиева беше къдрава с очила,нали.
Може на лични да споделим впечатления за да не оспамим темата.
А относно казуса който разисквате,не мога да дам мнение защото не съм много наясно и се въздържам,но ми е любопитно,така че,чета ви...
И честно казано за мен тези тестове са просто ориентир и ако вътрешно имам подозрения за бременност,най-много един пиклив да направя и чакам ден за кръвен тест.



*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #283 -: Април 21, 2015, 12:46:45 pm »
От всичко изчетено в нета и куп отрицателни уринни и кръвни тестове, знам едно: има само един хормон на бременността и той е ЧХГ. LH не отчита наличие на бременност.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #284 -: Април 21, 2015, 13:07:05 pm »
Все пак разрових малко в интернет и от изчетеното направих извод,че само човешкия хормон е показател за наличие на бременност.
Аз се чудя защо се тормозите така с тези тестове и бледи втори чертички!?
Вярно,че таим надежда във всеки един момент,във всеки тест и нов месец,но ако един уринен тест не ви задоволи с резултата си,изчакайте и направете кръвен...
Няколко уринни теста дори струват по скъпо от един кръвен,а е 100% сигурен като резултат.



*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #285 -: Април 21, 2015, 15:11:18 pm »
Все пак разрових малко в интернет и от изчетеното направих извод,че само човешкия хормон е показател за наличие на бременност.
Аз се чудя защо се тормозите така с тези тестове и бледи втори чертички!?
Вярно,че таим надежда във всеки един момент,във всеки тест и нов месец,но ако един уринен тест не ви задоволи с резултата си,изчакайте и направете кръвен...
Няколко уринни теста дори струват по скъпо от един кръвен,а е 100% сигурен като резултат.
Абсолютно съм съгласна.
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #286 -: Април 23, 2015, 19:57:09 pm »
Момичета днес направих тест отрицателен е но после видях ,че е с изтекъл срок на годност от преди месец дали е показал правилно?
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #287 -: Април 23, 2015, 20:13:04 pm »
Ами сроковете на годност не се пишат случайно. Купи и направи друг тест, който е в срок на годност. Ако пак е отрицателен - поне можеш да разчиташ на достоверен резултат.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #288 -: Април 23, 2015, 20:29:38 pm »
Сутринта го купих от аптеката но изобщо не погледнах чак след като го направих.
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #289 -: Април 23, 2015, 20:34:03 pm »
Разбирам случва се. Но в тази ситуация - не можеш да разчиташ, че резултатът (все тая какъв) е реален. Бях бременна със сина си в 5-а ГС и при 5 направени теста, 4 бяха положителни, а един отрицателен... изрових му опаковката от кофата - същата работа като при теб. Изтекъл срок на годност, ама в аптеката кой ти гледал. Т.е. е възможно по тази причина, да отчете, че няма бременност, когато такава има - да. Освен да повториш, потретиш теста - друга опция да си наясно наистина - нямаш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #290 -: Април 25, 2015, 09:03:29 am »
Здравейте! Последната ми менструация беше на 3ти този месец. Според календара, ову-то ми е било на 18ти, като тогава и на следващия ден бебеправихме. 2 дни след предполагаемото ову, гърдите ми ме боляха - основно зърната, не можех да ги пипна - болката продължава и до днес, пишкам малко по - често, кръвното ми е много ниско, което е необичайно за мен и имам болки в яйчниците като преди цикъла, който трябва да дойде на 2ри. Странното е, че тези симптоми не съм ги имала толкова рано - винаги са били около 2 дни преди датата на която трябва да ми дойде, много ми е отпаднало - отдавах го на някаква настинка, но явно не е..чувствам се като парцал :D. . Какво мислите?
« Последна редакция: Април 25, 2015, 09:13:39 am от silvya »
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #291 -: Април 25, 2015, 09:33:07 am »
Здравейте! Последната ми менструация беше на 3ти този месец. Според календара, ову-то ми е било на 18ти, като тогава и на следващия ден бебеправихме. 2 дни след предполагаемото ову, гърдите ми ме боляха - основно зърната, не можех да ги пипна - болката продължава и до днес, пишкам малко по - често, кръвното ми е много ниско, което е необичайно за мен и имам болки в яйчниците като преди цикъла, който трябва да дойде на 2ри. Странното е, че тези симптоми не съм ги имала толкова рано - винаги са били около 2 дни преди датата на която трябва да ми дойде, много ми е отпаднало - отдавах го на някаква настинка, но явно не е..чувствам се като парцал :D. . Какво мислите?



Направи уринен тест при 3-4 дни закъснение на цикъла.Сезона на пролетната умора е,незнам дали ти оказва влияние,но както написах,ако закъснее МЦ с 3-4 дни,уринен тест,ако е повече,за най-сигурно кръвен тест може да направиш.
Хубаво е,че се наблюдаваш.
Успех за  :bfp1:



Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #292 -: Април 27, 2015, 11:49:00 am »
Уф.. нямам почти никакво търпение да чакам, но като знам че няма да отчете нищо сега.. а остават 5дни до М..  osi_12 osi_13 .. Днес ядох фъстъчки и имаха вкус на джанки, накарах сестра ми да ги опита и каза, че няма такова нещо  :D :oops:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #293 -: Април 27, 2015, 12:00:28 pm »
Уф.. нямам почти никакво търпение да чакам, но като знам че няма да отчете нищо сега.. а остават 5дни до М..  osi_12 osi_13 .. Днес ядох фъстъчки и имаха вкус на джанки, накарах сестра ми да ги опита и каза, че няма такова нещо  :D :oops:


Бъди търпелива,хубавите неща стават бавно и се иска чакане.
Безмислено е 5 дни преди МЦ да правиш тестове,5 дни ако закъснее,да.
А фъстъците с вкус на джанки...знам ли :balk_159:



*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #294 -: Април 27, 2015, 15:13:20 pm »
Уф.. нямам почти никакво търпение да чакам, но като знам че няма да отчете нищо сега.. а остават 5дни до М..  osi_12 osi_13 .. Днес ядох фъстъчки и имаха вкус на джанки, накарах сестра ми да ги опита и каза, че няма такова нещо  :D :oops:

Silviya, на 10-11 ден след О - кръвен тест ще отчете, а уринен може да отчете със сигурност на 14ти ден след О. Все пак е възможно да отчете и по-рано, но ако е отрицателен - не трябва да се взима под внимание. По отношение на другите симптоми - не искам да те разочаровам - но те идват мнооооогоо по-късно. И пишкане, и промяна на вкуса...Най - ранни симптоми на неразположение може да се усетят след имплантация ( след 10ти ден след О).  Стискам палци все пак да е това, което желаеш :):bighug:
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #295 -: Април 28, 2015, 16:21:58 pm »
Уф.. нямам почти никакво търпение да чакам, но като знам че няма да отчете нищо сега.. а остават 5дни до М..  osi_12 osi_13 .. Днес ядох фъстъчки и имаха вкус на джанки, накарах сестра ми да ги опита и каза, че няма такова нещо  :D :oops:

Нетърпелива си и си се фиксирала в темата бебеправене, а от там и всички "симптоми". Всички тук те разбираме мнооого добре и ти стискаме палци, но се опитай да се успокоиш и да не мислиш.
И аз почти всеки месец имам симптоми на начална бременност - миналият дори "усетих" имплантация  :bonk:
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #296 -: Април 28, 2015, 16:46:46 pm »
Уф.. нямам почти никакво търпение да чакам, но като знам че няма да отчете нищо сега.. а остават 5дни до М..  osi_12 osi_13 .. Днес ядох фъстъчки и имаха вкус на джанки, накарах сестра ми да ги опита и каза, че няма такова нещо  :D :oops:

Нетърпелива си и си се фиксирала в темата бебеправене, а от там и всички "симптоми". Всички тук те разбираме мнооого добре и ти стискаме палци, но се опитай да се успокоиш и да не мислиш.
И аз почти всеки месец имам симптоми на начална бременност - миналият дори "усетих" имплантация  :bonk:




Ей,ти къде се загуби,на шопинг щяхме да ходиме...
Каква си скица :lol: имплантаци



Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #297 -: Април 29, 2015, 22:01:32 pm »
някой ще ми каже ли как да отворя моя тема..нова съм и нищо не мога да разбера от сайта
*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #298 -: Април 29, 2015, 22:29:52 pm »
Катито, питай какво те интересува и ще те насочим.

*
Re: Дали съм бременна? - 9 част
« Отговор #299 -: Април 29, 2015, 22:32:25 pm »
някой ще ми каже ли как да отворя моя тема..нова съм и нищо не мога да разбера от сайта

Ами във всеки раздел на форума се вижда къде има нова тема
вижда се че има бутон за Нова тема, не е трудно да се види. Тема за какво искаш да пуснеш.