0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хормони
« -: Януари 16, 2015, 13:04:15 pm »
Здравейте, момичета!  На 27. съм. Поставена ми е диагноза СПКЯ и понеже не ми е идвало от 9ти ноември гин. каза да си пусна хорм.  изсл. без да предизвикваме цикъл преди това. Направих си(на 52д. от МЦ) и ето резултатите:
Моля ви за мнение! Доктора ми предписа дуфастон, за да ми дойде и после проивозачатъчни, но нещо не мидопада идеята за противозачатъчни. :( Моля за съвет :(
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 13:09:46 pm от sunshine_girl »
*
Re: Хормони
« Отговор #1 -: Януари 16, 2015, 18:34:47 pm »
Съветът ми е да смениш лекаря, и два направиш хормоналните изследвания на 3-5 ден след  идването на нормална менструация , аз погледнах резултатите но при положение че са правени без менструация не може да се каже нищо. Хормоните правени от теб така не са реални , повтори ги на 3 ден от нов цикъл. Видях ниско Дхеа-С и това съответства на проблем с надбъбречните жлези.  :?
Re: Хормони
« Отговор #2 -: Януари 17, 2015, 19:01:29 pm »
Съветът ми е да смениш лекаря, и два направиш хормоналните изследвания на 3-5 ден след  идването на нормална менструация , аз погледнах резултатите но при положение че са правени без менструация не може да се каже нищо. Хормоните правени от теб така не са реални , повтори ги на 3 ден от нов цикъл. Видях ниско Дхеа-С и това съответства на проблем с надбъбречните жлези.  :?
Благодаря! А ниският прогестерон? Доколкото знам, малко кол. прогестерон също се произвежда от надбъбр. жлези.... На ендокринолог ли трябва да отида? И ако ми дойде, чрез прием на дуфастон, това ще повлияе ли на изследванията?
*
Re: Хормони
« Отговор #3 -: Януари 17, 2015, 19:56:14 pm »
Прогестерона също не е реален, прави се на 7 ден след доказана овулация , има и изисквания за пролактина , както казах нито един от хормоните ти не е е реален. Повтори ги а 3 ден след идването на нов цикъл.
Re: Хормони
« Отговор #4 -: Януари 18, 2015, 19:34:40 pm »
Благодаря за съвета, ще видя какво ще правя. Гинеколога каза, че няма лигавица и едва ли ще ми дойде скоро, а все пак от 19ти ноември не ми е идвало и вече се побърквам... :(
*
Re: Хормони
« Отговор #5 -: Януари 18, 2015, 20:07:18 pm »
Сменяш лекаря, не е нормално при липса на цикъл от 19 ноември досега да не ти даде нещо за предизвикване и да не ти каже кога е най добре да направиш хормоните. Няма смисъл , вредиш си така когато се притесняваш, ти имаш аменорея.  :P

http://pregnancy.medical.bg/pregnant/infertility/amenorrhea/causes.html

Хормони LH,FSH,Estradiol,Prolactin 3 ден от цикъла тоест 3 ден след като имаш менструално кървене
Прогестерон - 7 ден след доказана овулация
Дхеа-с мисля че няма значение можеш да го направиш с първите посочени от мен хормони  :P

Можеш да пиеш Оргаметрил или Дуфастон, най често ги дават за предизвикавне на цикъл , 5 дена по 2 и след това от 3 до 7 дена трябва да имаш менструация.  :wink:

Питай каквото не е ясно и каквото те притеснява!