0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #240 -: Февруари 20, 2015, 16:26:22 pm »
Благодаря! titita, имаш предвид, че си слагала и над/под пъпа? Моят гинеколог ми показа вдясно или вляво да ги бия, но когато бях за първи път да ми слагат инжекция сестрата ми показа, че може четири пръста около пъпа (вкл. над и под). Просто не бях сигурна, когато са 2 инжекции къде да ги поставям. Досега си ги слагам отляво и отдясно само, от днес ще редувам лекарствата т.е. Гонал днес отдясно, утре ще е отляво :)
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #241 -: Февруари 20, 2015, 18:06:07 pm »
 :balk_50: разбрала си ме, да точно така може и под, и над пъпа, успех.
Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #242 -: Февруари 20, 2015, 21:22:04 pm »
Мерси за разяснението! :thankyousign: Може да се стори на някого безумно, че питам такива неща, но за мен е важно всичко да е прецизно и точно :)
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #243 -: Февруари 20, 2015, 21:46:58 pm »
И сигурно са ти показали - с едната ръка хващаш кожата, с другата под ъгъл около 45 градуса (не под прав ъгъл) вкарваш иглата. И бавно инжектираш лекарството. Преди да го сложиш, го оставяш 30 минути извън хладилника.
И аз сама си слагах пурегон-а при двете стимулации.

Успех!

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #244 -: Февруари 21, 2015, 08:36:30 am »
Здравейте,

Сандра, мила, много ти е кофти сигурно! Но, ще стане следващият път! Сигурна съм!  :bighug:

И аз имах една неуспешна много ранна бременност и имам едно раждане от спонтанна бременност.

За мен също мисля, че приключиха нещата. ЧХГ - 5,2 - 8 дни след трансфера. Води се положително, но много ниско. Ще правя нов тест в понеделник. Но, нямам надежда да ви кажа.


*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #245 -: Февруари 21, 2015, 08:50:26 am »
Раши не отписвай,в Понеделник може пък да се изненадаш ,стискам силно палци нещата да се променят в положителна насока  :crossfingers:

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #246 -: Февруари 21, 2015, 09:03:18 am »
Раши, не отписвай опита и не губи надежда! :crossfingers:  yahoo_17

И сигурно са ти показали - с едната ръка хващаш кожата, с другата под ъгъл около 45 градуса (не под прав ъгъл) вкарваш иглата. И бавно инжектираш лекарството. Преди да го сложиш, го оставяш 30 минути извън хладилника.
Успех!

blue_sky
, трипторелинът го слагам под ъгъл около 45 градуса, но Гонала на 90 градуса го слагам и вкарвам цялата игла - и в листовката, и в интернет така е показано, а и лекарят ми така каза  osi_10

Още веднъж се извинявам на момичетата, че разводнявам темата с въпроси относно инжектирането  :oops:

Успех на всички!
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #247 -: Февруари 21, 2015, 19:29:36 pm »


За мен също мисля, че приключиха нещата. ЧХГ - 5,2 - 8 дни след трансфера. Води се положително, но много ниско. Ще правя нов тест в понеделник. Но, нямам надежда да ви кажа.
[/quote]

 Не отписвай опита !!! :crossfingers: :bighug:
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #248 -: Февруари 21, 2015, 19:46:20 pm »
Здравейте,

Сандра, мила, много ти е кофти сигурно! Но, ще стане следващият път! Сигурна съм!  :bighug:

И аз имах една неуспешна много ранна бременност и имам едно раждане от спонтанна бременност.

За мен също мисля, че приключиха нещата. ЧХГ - 5,2 - 8 дни след трансфера. Води се положително, но много ниско. Ще правя нов тест в понеделник. Но, нямам надежда да ви кажа.
Да гадно но вече съм маааалко по добре.А ти не се предавай дано в понеделник имаш приятна изненада!Стискам палци!
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #249 -: Февруари 21, 2015, 22:42:43 pm »
Раши не отписвай 8ми ден е рано  :?
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #250 -: Февруари 21, 2015, 23:28:37 pm »
Няма за какво да се извиняваш. Аз съм била само с пурегон. Не боли ли това слагане под прав ъгъл?

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #251 -: Февруари 22, 2015, 16:49:33 pm »
Когато е под прав ъгъл не ме боли, а и се чувствам по-сигурна. Първата инжекция ми я сложи ММ под 45 градуса, но му трепереше ръката и от следващата сутрин се захванах сама :D
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #252 -: Февруари 23, 2015, 13:40:11 pm »
Здрасти,

Днес ЧХГ е 0,1  :( Ще подавам документи за втори опит. ..... Уф ...... Следващият път ако ми извадят пак малко яйцеклетки, няма да чакам до бластоцист. Знаех си, че трябваше да ги върнем, докато бяха 2 на 3ти ден.

Успех на всички, които са в процедура!  :)


*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #253 -: Февруари 23, 2015, 15:24:45 pm »
 Раши съжалявам мила,дано следващия път се развият по добре нещата  :(

*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #254 -: Февруари 23, 2015, 15:31:03 pm »
Здрасти,

Днес ЧХГ е 0,1  :( Ще подавам документи за втори опит. ..... Уф ...... Следващият път ако ми извадят пак малко яйцеклетки, няма да чакам до бластоцист. Знаех си, че трябваше да ги върнем, докато бяха 2 на 3ти ден.

Успех на всички, които са в процедура!  :)
Всичко опира до късмет.
Ако не ти е писано да забременееш и 5 ембриона да ти сложат пак ще видиш - тест  :?
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #255 -: Февруари 23, 2015, 16:00:15 pm »
Ние решихме този път да изчакаме до 5 ден да видим как ще се развият..да разбирам ли, че е много рисковано да се изчаква до Стадий бластоцист, защото много се колебаех, още повече че ни е втори опит само финансиран и ако не се получи не знам..
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 16:03:42 pm от vanessa15 »
*
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #256 -: Февруари 23, 2015, 16:57:36 pm »
Ние решихме този път да изчакаме до 5 ден да видим как ще се развият..да разбирам ли, че е много рисковано да се изчаква до Стадий бластоцист, защото много се колебаех, още повече че ни е втори опит само финансиран и ако не се получи не знам..
При мен винаги трансфера го решаваше доктора  кой ден ще е.
Първи опит трансфера беше на 5 ден. - върнаха 2 бр.
Втори опит на 3 ден.- върнаха 2 бр.
Трети опит на 3 ден.- върнаха 3 бр.
никой не ме е питал кога го искам трансфера.

И на трите опита имах + тест но за малко.Опитите ми бяха по ФАР.
Не сме замбазявали.Първите 2 опита не ми достигаха пари а на третия опит останаха само 3 ембриона и ги върнаха всичките.
Макар че бяхме по фонда всеки опит ни излизаше около 2000-2500 лв -за път,храна,престой,предварителни изследвания,подържаща терапия след инвитрото.
« Последна редакция: Февруари 23, 2015, 17:03:11 pm от kikair »
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #257 -: Февруари 23, 2015, 17:03:09 pm »
Не знам, но аз предложих на доктора и той се съгласи като ме предупреди, че може да не преживеят :( Мисля си, че когато си само финансираш опита, ти може да си определяш нещата - естествено ако се съгласи и доктора и така решихме да рискуваме..
Искам да попитам какви биха били евентуално причините оплодената яйцеклетка да не достигне до стадий бластоцит?
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #258 -: Февруари 23, 2015, 20:29:23 pm »
Не знам, но аз предложих на доктора и той се съгласи като ме предупреди, че може да не преживеят :( Мисля си, че когато си само финансираш опита, ти може да си определяш нещата - естествено ако се съгласи и доктора и така решихме да рискуваме..
Искам да попитам какви биха били евентуално причините оплодената яйцеклетка да не достигне до стадий бластоцит?

За колко ембриончета става на въпрос?
Re: Ин витро/икси Януари,Февруари,Март 2015г.
« Отговор #259 -: Февруари 23, 2015, 21:40:56 pm »
Става въпрос за 2 броя-едно замразено и едно свежо