0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Януарска тема :)
« Отговор #60 -: Януари 13, 2015, 15:58:49 pm »
Да си говорим ли за студено? :lol: Стеф, искам да живея у вас и в къщи е много студено. Но само аз се оплаквам. Малката е като баща си - топло ѝ е все. Което само може да ме радва де, много е гадно да си като мен. Оная вечер след като бях мръзнала цял ден си накиснах краката в топла вода с морска сол и се опрай работата. От глезена надолу бяха като камъни студени. Детето и то се накисна ама от лиготия, топли ѝ бяха крачката. Тя и в градината е „много гола“ според едната учителка и все я кара да се навлича, но нашата сериозен отпор дава. :lol: За 3 години ни свикнаха вече.
Мешко, я кажи за гинкото, понеже при мен си знам че е неправилно оросяване на крайниците.
Re: Януарска тема :)
« Отговор #61 -: Януари 13, 2015, 16:54:14 pm »
Pesheck, oпитвам се да си спомня от колко мг. е била гинко билобата, ама не се сещам. Помня, че си бях купила на 2 различни производителя и в единия случай я пиех само сутрин, а в другия и сутрин и вечер. Явно е била в различна концентрация. Иначе добре ми се отразяваше.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Януарска тема :)
« Отговор #62 -: Януари 14, 2015, 13:16:05 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Януарска тема :)
« Отговор #63 -: Януари 14, 2015, 19:35:25 pm »
За дечицата, които имат проблем с яденето на месо и по-скоро за техните родители.
По друг повод ми се наложи да посетя тукашен специалист по храненето, защото вече два месеца не ям месо и риба....не по мое желание.
Та тя ме светна, че желязото, което се намира в бобовите растения, се усвоява от организма само ако се консумира и някакъв бърз въглехидрат+вит. Ц. Например: супа от леща+филия пълнозърнест хляб+две мандарини и тялото успява да усвои желязото, иначе го изхвърляло.

Понеже всяко дете има периоди на това не искам, онова не искам, като дойде периоа на не искане на месо, да знаете с какво може да се замести :)
[/url][/url]
*
Re: Януарска тема :)
« Отговор #64 -: Януари 14, 2015, 22:45:01 pm »
Ей това за бобовите и вит. Ц е много ценно. Еле пък за мен. Ха ха :)

Джаме, като чета и се паникьосвам! Дано това да не е вярно, че сме обкръжени от WiFi отвсякъде и няма спасение. Дори да го спреш у дома си, от съседите пак облъчва  :(

Пешек, Мешко, беше ми и на мен така студено преди две седмици, като беше -20. Не можех да се концентрирам да мисля от студ. Не е яко! А на мен по-често ми е топло, защото си имам 15тина килца отгоре. Топлят си ме, така да се каже  :lol: :lol:

Колкото до децата със кашлици и сополи. Нашите приятели в Англия си ги пускат на училище така болни. Ако на детето му е лошо, остава в къщи. Ако си е жизнено, си ходи на училище. И хич не се стягат и не се шашкат. А ние детето като е болно, го изживяваме доста. Явно си ни е такава психологията на българите. Обичаме да се притесняваме. :)


Re: Януарска тема :)
« Отговор #65 -: Януари 15, 2015, 09:48:09 am »
jasmin_veni, и аз съм чела това за усвояването на желязото. При Явор продължава отказа от почти всичко. Кара само на въглехидрати и мляко в общи линии. Понякога успявам да сложа в кус-куса малко пасирано месо, за да не го усети, в качамака слагам картоф, че се слива с цвета и жълтък веднъж седмично. Импровизирам, ама то няма кой знае колко възможности хем да сложа нещо, хем да не го усети. Вчера седнал до кака си -тя вечеря 3 кюфтета с картофена салата и лютеница, а той си взе филийка хляб и това беше. Не желае друго. Давам саностол, че да компенсирам малко липсата на разнообразна храна. Пък и уж повишавал апетита, ама засега няма такъв ефект при нас. Другият месец трябва да има профилактични изследвания и ще видя как са нещата.
<br />[link=http:
Re: Януарска тема :)
« Отговор #66 -: Януари 19, 2015, 14:11:18 pm »
Момичета , не мога да се ориентирам къде да си задам въпроса . Да отварям пък тема за това ... не ми се ще . Та извинявам се предварително , ако спамя .
Никъде в нета не можах да се ориентирам и стане ясно , та по същество да питам тук  . Могат ли сегашните ми работодатели да ме съкратят и колко месеца ще получавам обезщетение от борсата , ако предприема такова нещо .
*
Re: Януарска тема :)
« Отговор #67 -: Януари 19, 2015, 16:15:55 pm »
ако те съкратят ще получаваш 60% от брутното си възнаграждение на което си осигурявана в продължение на 6, 9, 10 или 12 м., това зависи от годините стаж които имаш.
*
Re: Януарска тема :)
« Отговор #68 -: Януари 19, 2015, 16:19:28 pm »
Дидомира, виждам че детенцето ти е на 2г. и 7м. По закон работодателите ти нямат право да те съкратят от работа до навършване на 3г. (на детето). Мисля също, че нямат право и да те преназначават на по-ниска заплата (за това не съм много сигурна). А за борсата не знам как стоят нещата. Ако решиш да подаваш жалба (в случай, че са ти нарушени правата), можеш да го направиш в "Инспекцията по труда". На мен ми се е налагало. Там на място има юристи, които те изслушват и съответно те насочват. Безплатно е. Моят опит показа, че това е работеща структура. Работодателят ми не искаше да ми нанесе повече от 8г. трудов стаж в трудовата книжка, тъй като се опита да ме съкрати, но аз му казах че няма да попиша никакъв документ и така се наложи той да ми плаща осигуровките (на същата заплата, на която излязох в майчинство) докато детето навърши 3г. (около 6м.), а аз на практика не ходех на работа. Когато дойде време разделно обаче се заинати и ме въртеше яко за трудовата книжка. На мен ми писна накрая и си потърсих правата във въпросната инспекция. До 1 месец си получих попълнената трудова книжка.
*
Re: Януарска тема :)
« Отговор #69 -: Януари 19, 2015, 16:48:37 pm »
Дидомира, докато детето не навърши 3 г. могат да те съкратят само с разрешение на инспекцията по труда - това е в случаите на съкращаване на щата, намаляване обема на работата, закриване на предприятие, липса на качества за изпълнение на работата, при възстановяване на незаконно уволнен на твоята длъжност. Търси си правата, ако това не се е случило по надлежния ред.

Тук има инфо при какви условия се отпуска обезщетение, база за изчисление, период за отпускане.
http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso
Re: Януарска тема :)
« Отговор #70 -: Януари 19, 2015, 21:21:51 pm »
Благодаря много , момичета . Бяхте ми много полезни . :)
Не искат да ме съкращават , по -скоро аз искам,че нещата във фирмата ми не вървят особено добре и търся варианти , до като си търся друга работа .
Още веднъж благодаря !
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Януарска тема :)
« Отговор #71 -: Януари 20, 2015, 21:14:50 pm »
 Дидомира , много е важно по кой точно член от КТ си съкратена -ако е по взаимно съгласие  -ще получаваш обезщетение   в  минималния определен размер  / към момента   е 7,20  дневно / само за 4 месеца !.
За да получаваш обезщетение за безработица   , съответно според трудовия стаж , които имаш и изчислено  според осигурителния ти доход , трябва да си съкратена по  член различен от чл. 325, ал.1. -взаимно съгласие.

НО -ако те съкрати работодателя по някоя от  причините , изброени от  Dodich  -той  ти дължи обезщетение в размер на една работна заплата  , за следващия месец след съкращението ти , ако не започнеш друга работа . Дори да се договориш реално да не ти я  изплаща , върху нея се дължат осигуровки и данък , без здравни само.
В твоя случаи с дете под 3г , ако те съкрати работодателя , не знам дали Инспекцията задължително проверява, но е  вероятно като отидеш за регистрация в  БТ и НОИ да поискат тяхното становище пък.Зависи.

Вариант е  нов трудов договор в друга фирма ,  по чл 68   ал 1 т 2 КТ   -за извършване на определена работа и да  се прекрати трудовия договор след  5 дни  на основание  чл. 325  т 4- за завършване на работата.По този начин срока за получаване на обезщетение  е както ,ако работодателя освобождава работника, а осигуровката за тези  5 дни е малка.
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 21:19:36 pm от nimika »


Re: Януарска тема :)
« Отговор #72 -: Януари 21, 2015, 10:38:12 am »
Дидомира , много е важно по кой точно член от КТ си съкратена -ако е по взаимно съгласие  -ще получаваш обезщетение   в  минималния определен размер  / към момента   е 7,20  дневно / само за 4 месеца !.
За да получаваш обезщетение за безработица   , съответно според трудовия стаж , които имаш и изчислено  според осигурителния ти доход , трябва да си съкратена по  член различен от чл. 325, ал.1. -взаимно съгласие.

НО -ако те съкрати работодателя по някоя от  причините , изброени от  Dodich  -той  ти дължи обезщетение в размер на една работна заплата  , за следващия месец след съкращението ти , ако не започнеш друга работа . Дори да се договориш реално да не ти я  изплаща , върху нея се дължат осигуровки и данък , без здравни само.
В твоя случаи с дете под 3г , ако те съкрати работодателя , не знам дали Инспекцията задължително проверява, но е  вероятно като отидеш за регистрация в  БТ и НОИ да поискат тяхното становище пък.Зависи.

Вариант е  нов трудов договор в друга фирма ,  по чл 68   ал 1 т 2 КТ   -за извършване на определена работа и да  се прекрати трудовия договор след  5 дни  на основание  чл. 325  т 4- за завършване на работата.По този начин срока за получаване на обезщетение  е както ,ако работодателя освобождава работника, а осигуровката за тези  5 дни е малка.
Благодаря много за така поднесената подробна информация !
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Януарска тема :)
« Отговор #73 -: Януари 22, 2015, 19:13:02 pm »
момичета , наскоро имаше  в някоя тема мнения , но точно сега не намирам:
приятелка трябва да посети детски кардиолог за дете на 7г. за ехокадиография  - насочена е към Трета градска -отделение Детска кардиология .
Някой да има впечатления и мнение , препоръки за лекар  или за друго място ?


*
Re: Януарска тема :)
« Отговор #74 -: Януари 22, 2015, 23:44:25 pm »
Нимика, аз съм пациент на трета градска. Според мен там са едни от най-добрите кардиолози. Нямам впечатления за детските кардиолози. Но, мястото е правилното! :) Дано всичко е наред с детенцето!


*
Re: Януарска тема :)
« Отговор #75 -: Януари 23, 2015, 01:23:54 am »
момичета , наскоро имаше  в някоя тема мнения , но точно сега не намирам:
приятелка трябва да посети детски кардиолог за дете на 7г. за ехокадиография  - насочена е към Трета градска -отделение Детска кардиология .
Някой да има впечатления и мнение , препоръки за лекар  или за друго място ?
д-р Велковски, завеждащ отделение Детска кардиология. Аз съм водила при него София точно за ехокрадиография, мои познати също. Добър избор е.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Януарска тема :)
« Отговор #76 -: Януари 23, 2015, 11:20:38 am »
благодаря   , приятелката ми записа час за преглед. Дано притесненията се окажат неоснователни .


*
Re: Януарска тема :)
« Отговор #77 -: Януари 23, 2015, 13:11:29 pm »
благодаря   , приятелката ми записа час за преглед. Дано притесненията се окажат неоснователни .
Дано

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Януарска тема :)
« Отговор #78 -: Януари 28, 2015, 13:27:39 pm »
Does YOUR toddler play on an iPad? Taiwan makes it ILLEGAL for parents to let children under two use electronic gadgets... and under-18s must limit use to 'reasonable' lengths

повече тук: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2929530/Does-toddler-play-iPad-Taiwan-makes-ILLEGAL-parents-let-children-two-use-electronic-gadgets-18s-limit-use-reasonable-lengths.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Януарска тема :)
« Отговор #79 -: Януари 29, 2015, 20:14:38 pm »
Да се отчета и тук, че днес беше операцията на Ники и предизвиках вълнения относно флуора.
сички, които се бяха включили в моята история със зъбите на сина ми:

 Ники излезе от упойка (пълна, с интубация) и пазихме да не доразбие зъбите, кисел та кисел, хапна, пийна и си легна, още мрънкайки. Имаме 4 метални корони на задните зъби и три бели (керамични) на предните. Един изваден зъб, заради дълбока инфекция под корените, вървяща към постоянния зъб. Изненадата на деня беше, че всичко това на предните не е от кариес, а от удар...беше на 1,5 години когато се фрасна челно в дивана и разби устата. Текна кръв, порева, и да се е клатило нещо е спряло да се клати сигурно по някое време, но нямаше повече индикации за болка.. Но в този момент директно е счупил предния зъб под венеца, което е провокирало инфекцията. Съседните също са засегнати, но там минахме само с умъртвяване и корони. И така...всичко това можеше да се види само на рентгренография и да разберем, че ....абе от нищо и никакъв удар бе!!!

за флуора са категорични, че само с  паста е достатъчно...ако не се приемат флуорни таблети. Бяха останали с идеята, че в Европа даваме таблети и затова нямаме флуор в пастата.

Оф, голяма гадост е да си видиш детето окървавено от нос, уста и да излиза от упойка, ама мина.
[/url][/url]