0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос Противозачатъчните
« -: Декември 28, 2014, 16:23:10 pm »
Здравейте и весели празници на всички  :) Всичко най - хубаво и сбъдване на всички мечти.
Пускам темата защото не намирам отговор на моят въпрос.Може да ме препратите , ако има такава :) Или не ми е мястото тук  :D Няма да изпадам в подробности.С ММ опитваме за бебе вече година той си пие неговите хапчета , а аз отидох на АГ и ми изписа Дуфастон , Pregnacare , фолиева киселина , Метфогамма  8O , и ми би инжекцията Хориомон 5000 и противозачатъчни Фемоден(имам 2 операции от фиброаденом и не трябва да ги пия , но той каза няма проблем..)... Изпих си Дуфастона пия си Pregnacare (витамини) , Метфогамма - спрях го защото много зле се чувствам от тях.
Въпросът ми е следния противозачатъчните Фемоден ми ги изписа заради киста която се образувала (от 6 години не съм имала) той се опита да ми я покаже , но аз не видях нищо.. Изпила съм 9 от опаковката  , но имам силно желание да ги спра заради проблемите с гърдите ...Голям Проблем ли ще е , ако ги спра сега , а не ги изпия всичките(освен , че ще ми дойде по - рано)...Снощи умишлено пропуснах и днес имах ПМС и зацапване като преди цикъл(сигурно ще ми дойде лелката по - рано)...
П.С Хапчетата са ми изписани без нито едно направено изследване.Малко объркано стана май..Благодаря предварително за отговорите. :)
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 16:47:15 pm от strawberry_11 »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Въпрос Противозачатъчните
« Отговор #1 -: Декември 28, 2014, 21:46:33 pm »
strawberry_11 
Потърси второ мнение за кистата и ако е изчезнала, може би няма да има проблем да спреш ОК
За Метфогаммата - започва се с ниска доза. Ако се чувстваш зле, може дозата ти да е висока.
Проследи О. на УЗ поне 2-3 МЦ - ако има проблем с нея, направи всички необходими изследвания за да се прецени къде е проблема

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Въпрос Противозачатъчните
« Отговор #2 -: Декември 28, 2014, 23:36:53 pm »
strawberry, наистина е добре да потърсиш и торо мнение.
Метфогамма съм пила вечер -така ми препоръча лекаря, който я изписа с тази цел.  Ако правилно пмня беше от 850мг., нямах оплаквания.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.