0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Дани

Здравейте!
Интересуват ме изследванията за сключване на граждански брак и по-точно от какви изследвания се състоят.При вземането на кръв прави ли се пълна кръвна картина и какво се разбира от нея.
Нужен ли е някакъв по различен преглед за установяване наличие на полови предавани болести или чрез кръвната картина това се разбира.
Също така ако може някой да ми разясни какво е "Васерман" ?
Предварително благодаря!
:help1:
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #1 -: Юли 04, 2006, 09:57:23 am »
Тестът на Васерман показва наличие на антитела срещу болестта сифилис. Кръвната картина не е необходимо да се изследва преди сключване на брак. Потърси повече информация тук:
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=svatba
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #2 -: Юли 04, 2006, 10:25:53 am »
не ви трябва нищо друго,освен Васерман.
<br />
*

    Дани

Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #3 -: Юли 04, 2006, 10:53:22 am »
Много благодаря. :)
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #4 -: Юли 04, 2006, 14:51:12 pm »
Е самото медицинско съдържа полета за консултация с други лекари също, поне нашето, което го правихме в Торакс на Възраждане, беше така. Консултациите минават леко формално и имаха някаква пакетна цена за медицинското, която беше прилична.
Благодаря ти, Бени!







Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #5 -: Юли 05, 2006, 09:53:53 am »
Много е важно къде ще си направите медицинските.Ние отидохме на Пиротска/в сградата,в която се плаща за ритуала в съвета/, взеха ни кръв,попитаха дали някой от двама ни има ''сериозно'' заболяване и казаха да дойдем да си вземем медицинските след половин час! 8O
Какъв васерман, к'ви 5 лева,абсолютно формално!Аз бях изумена!
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #6 -: Юли 05, 2006, 13:55:07 pm »
Абе, не става ли варианта: посещение при личния лекар, оставяне на 10 лв и воала: 2 медицински за брак: за мъжа и за жената. Моите женени приятели така ги изкараха.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2006, 15:14:52 pm »
ние също отидохме на пиротска, където се подават документите за сключване на брак.За един  ден ни бяха готови, някъде около 20 лв бяхме платили + включва и всеки от коя кръвна група е
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2006, 19:11:51 pm »
Миналото лято в П-в беше така: по 8лв за васерман, освен ако ти не си бременна, по 1,6 такса при джипито( нашият си ни прегледа, ръст тегло ЕКГ и не помня още какво) и по 10 лв за документ от психото. Явно някой мисли, че трябва да си много луд за да тръгнеш да се жениш, щтото за книжка таксата е 2лв., ама карай да върви. Ако се организирате добре работата става за 1 ден.
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2006, 21:38:19 pm »
Явно някой мисли, че трябва да си много луд за да тръгнеш да се жениш,

 :lol: :lol: :lol:

Смях голям, Пешек  :D

За нашата сватба пък, понеже се женихме на официален празник, имаше само една работеща обредна зала, както се казва - за спешни сватби - ми, закъсали, хората, и спешничко се женят  :lol: :lol: :lol:
Re: Медицински свидетелства за сключване на брак
« Отговор #10 -: Ноември 25, 2006, 17:27:21 pm »
Абе, не става ли варианта: посещение при личния лекар, оставяне на 10 лв и воала: 2 медицински за брак: за мъжа и за жената. Моите женени приятели така ги изкараха.

Миникче, и при нас с Ники беше точно така - отидохме при мойта джипка и ни оправи на бърза ръка  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!