0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Декемврийка тема
« Отговор #20 -: Декември 06, 2014, 00:55:38 am »
Пете, колко тежи сега?

*
Re: Декемврийка тема
« Отговор #21 -: Декември 06, 2014, 07:52:45 am »
Блу, около 16.5 кг. е :)
През ден се качва на кантара с дрехите - 17.1-17.2кг :)
*
Re: Декемврийка тема
« Отговор #22 -: Декември 06, 2014, 14:15:25 pm »
Петя, моят е 15.100 От като може да си каже че е гладен или че иска нещо конкретно хич не ми дреме колко кила е. Жизнен за трима, та не го мисля.
*
Re: Декемврийка тема
« Отговор #23 -: Декември 06, 2014, 19:15:44 pm »
М-и, аз също не го мисля :)
На 3 години изследванията му бяха ОК. Дано и след два месеца отново да са така! :)
Много е жизнен и рядко боледува - пупупуп!
Здрави да са ни дечицата! :)
*
Re: Декемврийка тема
« Отговор #24 -: Декември 07, 2014, 22:21:10 pm »
Петя, не е слаб изобщо Стаси. Моят син беше точно на средата на кривата и на пет години беше 19,2 кг (измерен при педиатърката). Не се кахъри сега какво ядял! Все ще прояде и други неща.

*
Re: Декемврийка тема
« Отговор #25 -: Декември 07, 2014, 22:39:40 pm »
Блу, нямам кахъри  :wink: Имам обещание, че като стане на 4-ри ще прояде и супи и манджи и...а бе всичко :) А, дано! :)
Re: Декемврийка тема
« Отговор #26 -: Декември 08, 2014, 09:21:28 am »
Момичета, аз в първи клас съм била 17 кг.
Ядяла съм само макарони и течен шоколад, както бях писала.
Сега смея да твърдя, че съм от здравите хора, които рядко боледуват (да чукам на дърво  :lol:)
Re: Декемврийка тема
« Отговор #27 -: Декември 08, 2014, 10:17:10 am »
Ядяла съм само макарони и течен шоколад, както бях писала.

 :lol: :lol: това ме развесели. Страхотна диета!  :lol: :lol:

Да се отчета. Моята щерка на 6г. и половина е 20 кг  :wink: и си изглежда много добре.
Синът ми на 4г. и половина е 18 кг! :) Някои от Вас са ги виждали на живо. Аз лично не ща пухкави деца. :wink:

И друго да отчета за протокола:
Вчера на 7-ми декември елхата бе украсена и у нас с помощта на децата, както и детската ми стая. :D
Имат си коледни чорапчета, които ги окачваме на стълбата на леглото им. Там ще пускам по едно бонбонче или по една мандаринка, или по една бисквитка - нещо такова, а може би и по една ябълка.  :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Декемврийска тема
« Отговор #28 -: Декември 10, 2014, 10:49:19 am »
Знаете ли дали в събота е учебен ден?
<br />[link=http:
*
Re: Декемврийска тема
« Отговор #29 -: Декември 10, 2014, 11:18:54 am »
не, не е учебен, защото се отработва 31.12, а тогава децата са във ваканция  :)
Re: Декемврийска тема
« Отговор #30 -: Декември 10, 2014, 21:35:17 pm »
Петя, специално върнах да видя, на колко годинки е Стаси.  Ники е на 4г и 6 месеца и със зор докарваме 16-17 кила. Най-често седи 15,5. кг. Жизнен е и дърпа нагоре бавничко, щом в училище ми казват, че е невероятно жизнен съм спокойна. По-добре кльощав и жилав, отколкото пуФкаФФ и отпуснат. и аз съм на мнението на Синьо Кокиче.

Пък му знаете бузите, не е слабичко, горкото то. Но просто всички в него е мускул и жила, грам тлъстинка няма да го ухапя :lol:

Да се оплаквам ли, да не се ли, не знам,какво трябва да е, ама нашичкия станал суетен бе! Сменял си блузите сам в училище да си покажел и двете в един ден :oops:
[/url][/url]
Re: Декемврийска тема
« Отговор #31 -: Декември 12, 2014, 09:20:26 am »
И на мен никога не са ми харесвали дебели бебета, напротив винаги съм недоумявала умилението, с което се превъзнасят: Ох, какви сладки бузки, какви гривнички, да те нащипя, да те намачкам, ужас направо. Явор, макар че е само 10 кг. не ми изглежда слабичък, а напротив атлетичен е. Може би на фона на останалите деца на неговата възраст изглежда по-дребен. Тя и Мия при все, че никога не е имала проблем с храненето на фона на връстниците си изглеждаше като с 2 години по-малка. Просто повечето деца са доста едри вече. Искам да кажа, че килограмите и начина, по който са сложени, така да  се каже, не винаги са пряко свързани. Помня веднъж на една консултация имаше бебенце на 3 месеца, което беше 9 кг. вече, 8O а моят син добреди 3 месеца беше толкова. И лекарката ни и тя започна  с тия глупости -да ти имам бузите и т.н. Гледката беше страшна според мен -бебето приличаше на сумистче и нищо сладко и симпатично нямаше във вида му. Според мен реакцията й беше абсурдна най-вече от професионална гледна точка.
<br />[link=http:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Декемврийска тема
« Отговор #32 -: Декември 12, 2014, 10:13:02 am »
Mомичета , имам проблем , то не че може да помогнете , ама да споделя  .
Калоян  напоследък вечер не само, че се напикава  , ами сутрин става с мокра пижама и чаршаф . Проблема е,  че протича от памперса - смених  и пробвах не знам колко вида , все тая. Не предполагах , че на наша възраст ще се чудя какъв памперс да купя  .Гледам да са гащи , че понякога става и пишка сам вечер  и да му е удобно .  Ама те като че ли пропускат повече от обикновенните -тези ластички  встрани- дали от там  . Аз не се притеснявам от това , че се напикава вечер  , а че става мокър , въпреки памперса. То все да пера чаршафи и пижами ... Върти ли се ,какво прави не знам, памперса понякога дори не е пълен, а на пижамата  протекло  и мокър.
« Последна редакция: Декември 12, 2014, 10:22:55 am от nimika »


*
Re: Декемврийска тема
« Отговор #33 -: Декември 12, 2014, 11:45:03 am »
Най-вероятно му е голям памперса и пропуска. Сменете с нормален, а не гащи или пробвай с по-малък номер.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Декемврийска тема
« Отговор #34 -: Декември 12, 2014, 11:57:33 am »
пробвах толкова модели и размери , колкото като  бебе  не съм купувала .
Лидълските,  либеро гащи , памперс  гащи  и то  от различни размери .
Май  памперс нормален с лепки  е най-добре , но  пък като стане да пишка  , е много трудно да разкопчавам , закопчавам .Снощи например станал   към 2 ч. и  беше в банята-извика ме    ,  като отидох ,готов да си сваля гащите .


Re: Декемврийска тема
« Отговор #35 -: Декември 12, 2014, 11:57:50 am »
Или пък му е малък. С Мия съм имала такъв проблем. Тогава купих единични бройки от различни памперси и направих тест с вода и се оказа, че всичките поеха много количество вода, без да пропуснат. Тогава ми хрумна, че проблемът е в размера, а не във вида памперс. Взех 6 на памперс и проблемъте се реши.
<br />[link=http:
*
Re: Декемврийска тема
« Отговор #36 -: Декември 12, 2014, 16:03:21 pm »
Ако трябва на моят да слагам и аз бих взела 6-ца на Памперс. Гащите наистина събират по-малко.
При нас проблемът е обилно потене, към 12ч. го преобличам, сменям възглавница и одеяло :? Спи по тениска и гащи, спирам отопленшето поне час преди да го сложа, отварям прозорец, просто вече нямам идеи.
Re: Декемврийска тема
« Отговор #37 -: Декември 12, 2014, 20:05:56 pm »
Злато спи по потник и боксерки. Не завивай много, ако ще се изпотява - намали му завивките и давай по-малко течности вечер, че да свиква, че не се пишка в памперс. И можеш по малко така и така е мокър, поне да го слагаш с гащи /не памперс/ и може да свикне по-бързо че се пишка в тоалетна. Аз бих оставила за през нощта гърне или пък един леген за пишкане  :wink:
*
Re: Декемврийска тема
« Отговор #38 -: Декември 12, 2014, 21:07:39 pm »
Стефан, до средата на това лято спеше с памперси 4-ка с лепенки на марката на лидъл. Не са ми пропускали. А сега карам по една схема да изпикавам малкото зомби в 12 вечерта аз като си лягам, и пак не винаги устисква до сутринта... но това е положението.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Декемврийска тема
« Отговор #39 -: Декември 12, 2014, 22:34:04 pm »
Ники спеше с гърне в стаята. Като се събуди и каже пиииишшш да реагирам бързо. Но той се будеше о от 2.5 одишенпе без нощен памперс. Сега се изпуска ако е пил много течности и е заспал дълбоко. Иначе се буди и ходи до тоалетна.

Да намалиш течностите драстично освен?
[/url][/url]