0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте. Регистрирах се в този сайт с надежда да открия решение на един проблем. Спрях да пия Ясмин средата на април тази година, като докато го пиех цикълът беше на 28 дни. През май дойде на 31ви ден, юни - 46ти ден, след това последните 2 пъти на 60 дни. Бях на гинеколог вчера и диагнозата е лека поликистоза, двустранни фоликули до 5 мм. (това е 9ти ден от началото на последната менструация). Изписа ми Дуфастон от 16ти до 25ти ден от цикъла 2 пъти по 1 хапче. На 5ти ден от следващата менструация да направя хормонални изследвания на ФСХ, естрадиол, пролактин, тестостерон ДХЕА-С и андростендион. Пия Л тироксин и ТСХ е в норма според изследването от миналата седмица - стойност 1.30. Следващият месец ще напиша и резултатите от изследванията, които назначи гинеколога, но ме притесняват някои въпроси  :(
Въпросите ми са:
1. Пиейки Дуфастон, ще са верни ли хормоналните изследвания през следващата менструация?
2. Нормално ли е това смущение в цикъла след ОК?
3. Какво мога да очаквам като лечение? Има ли лек или ще ми предписват хормони на килограм?
4. Как мога да възстановя хормоналния баланс на организма си от преди ОК? Цикълът беше редовен на 30-31 дни
Благодаря много на всички  :oops: