0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте мамчета,
Искам да ви попитам, давате ли коластра във вид на хранителна добавка на малките сладури за да им засилите имунната система и да ги предпазите от болести? От няколко месеца чета по темата и интереса ми се засилва все повече. В момента разучавам различните марки и се мъча да си отсея фаворита. Какъв е фашия опит?
* премахнато от модератор
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2014, 10:14:22 am »
Давах 1 месец преди да тръгнем на ясла. Раздвоена съм относно ефекта, тъй като първите 2-3 седмици се разболя няколко пъти. Но вероятно е и заради стреса от тръгването на ясла.
<br />[link=http:
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2014, 16:38:39 pm »
И аз давам на малката . Преди това е пила Имуномикс .Ефект от нито едното не виждам особен . Все си е болна и сополива . Каквото и да даваме ,до като има болни деца в яслите ,ефекта е нулев . Онзи ден като я взимах , имаше дете ,което едва дишаше от сополи.Така като гледам няма да се оправи и тя скоро каквито и имуностимулатори да пие .
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2014, 18:13:07 pm »
Ефекта от коластрата няма да дойде веднага след първата капсула. Трябва да се дава още преди началото на сезона с болестите. Също трябва да сте по-постоянни с даването. Иначе за това, че детските градини са развъдник на болести, съм абсолютно съгласна!

Вие каква коластра купувате, на коя марка? Дайте да обменим опит. Аз преди вземах тази на Аквасорс, много я хавалят по всякакви сайтове, но цената е .... нямам думи ... непоносимо висока! Май ни използват майчинският инстинкт за да ни пробутват супер надценени продукти.  :(  Сега обаче съм поръчала от iHerb ето тази - 21st Century Health Care, Colostrum, 500 mg, 120 Capsules Реших да пробвам след като прочетох това мнение в един друг форум. Ако наистина има ефекта на Аквасорската коластра, ще е голям удар  :ywoohoo:

Цитат
Аквасорс разчитат само на голямата реклама за да продават на цени, които са ЗАВИШЕНИ В ПЪТИ!!!. Били натурални, били естествени .... ми дори и така да е. Същите продукти , от същите суровини в иХерб са в пъти по-ниски. Я погледни да речем коластрата, но се зачети в грмажите на активните съставки. Аз доста време я разучавал. Това е коластра от ранга и качеството на Аквасорската -  Обърни внимание на цената! Това пък е Мерцедесът на коластрите Аквасорс не могат да им стъпят на малкия пръст и въпреки това цената е МНОГО ПО-НИСКА.
Не искам да обиждам никой, просто искам да ви помогна да не си давате трудно искараните пари за продукти и марки, които разчитат предимно на рекламата и неинформираността на потребителя. 
* премахнато от модератор
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2014, 09:53:03 am »
Aз давам  коластра на сиропче -имунокол. Цената е около 17 лв., но за 1 месеца трябват 2 шишенца, така че 34. Тя активната съставка като е еднаква, мисля че другото са просто рекламни трикове.
<br />[link=http:
*
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2014, 14:57:50 pm »
Aз давам  коластра на сиропче -имунокол. Цената е около 17 лв., но за 1 месеца трябват 2 шишенца, така че 34. Тя активната съставка като е еднаква, мисля че другото са просто рекламни трикове.
То по-добре да даваш Биозин кидс, че е около 25 :)
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2014, 08:22:50 am »
Имунокол излиза доста по-скъпо.
30 дози по 300 мг. коластра  = 9000 мг. коластра за около 20 лв.

БИОЗИН КИДС излиза дори още по-скъпо. За около 29 лв. получавате 20 дози по 5 мл. (общо 100 мл.)  САМО ЧЕ в една доза ИМА САМО 200 мг. коластра , т.е. в целия продукт има САМО  20х200=4000 мг.  8O . Е, има и витамин Д, цинк, и инозитол, но те са в толкова малки дози ,че е буквално все едно ги няма. Явно това е рекламна стратегия на фирмата производител , за да има изписани разни екстри по опаковката и да се различават от останалите подобни продукти на пазара. Пък и тези "екстри" са едни от най-евтините суровини. Примерно витамин Д може да си го купите като Вигантол за около 2-3 лв. и в него има 100 000 ме, а в Биозин кодс има 20х400=8000 ме. това ще рече , че в цялата опаковка има витамин Д за около 20 стотинки ;)

Изводът е
, че и двата продукта предлагат много по-малко, на много по-висока цена.
Имунокол - 9000 мг. коластра за 20 лв.
Биозин кидс - 8000 мг. коластра за 29 лв.
Коластрата на 21st Century Health Care от iHerb - 120х500=60 000 мг. за 13,22$ (9,22$ цена на продукта+4$ доставка до БГ)
Разбира се, неудобството е ,че ще трябва да чакате 10 работни дни за да пристигне пратката, но за сметка на това пък ще получите около 70 ПЪТИ по-евтин продукт  8) Заслужава си, нали  :D


* премахнато от модератор
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #7 -: Декември 24, 2014, 12:22:35 pm »
В Продавалника между другото има много хора, които купуват добавки от международните сайтове и ги продават с  минимална надценка от около 3-5 лв.
Ето ви линк за въпросната коласта на 21 Century - http://olx.bg/kolastra-za-detsa-120-kapsuli-po-500-mg-kolastra-i62290218
* премахнато от модератор
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Давате ли КОЛАСТРА като хранителна добавка?
« Отговор #8 -: Януари 16, 2015, 21:46:33 pm »
А кой ви препоръча даването на такива добавки? Питам, съвсем като лаик, т.к и аз се оглеждам за ясла, макар хич да не съм им привърженик, но с тези болести там, а при нас и по 2 :?