0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #680 -: Декември 22, 2014, 22:23:47 pm »
Ще ме уморите с тоя Хеликобактер  :lol: Няма никаква логика (ако не е манипулиран естествено)  да ти излезе положителен кръвен тест, а да нямаш или да не си имал Хеликобактер, с него те търсят антитела. Прочетох доста по темата и разпитвах още повече, защото една лаборантка отказа да ми вземе кръв, че било обяд и видиш ли ти киселинността в стомаха ми била различна от на гладно  8O Кво ще търси в кръвта ми тая киселина да я питаш, ама много ме ядоса и се врътнах, та се оплаках на ЛЛ  :lol:

Именно, м-и, за манипулирани резултати говоря (може би в предходния пост не се изразих правилно)  :oops: . А и иначе, тръгнах да пиша на Зайчето, защото се чудеше кой тест е по-надежден, а то май се оказва, че важен е не теста, а мястото, на което ще го проведат. И пак се чудя, кой има интерес от лъжливи резултати в крайна сметка?...  8O
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 22:30:06 pm от zhristozova »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #681 -: Декември 22, 2014, 22:50:28 pm »
Е как кой, почти всички по веригата без този, който плаща  :lol: В твоят случай може да е било по каса и затова да имат извинение, защото в един момент касата може да не плати камарата изследвания с все добри резултати, защото може някой да предположи, че нищо ти е нямало и просто отразяват дейност за да вземат пари. В другите случаи ти купуваш едни камари хапчета, които водят до купуване на други камари хапчета, повтаряш изследвания в няколко лаборатории и така, те печелят :)
Аз примерно една лаборатория изключих от списъка, защото мъжът на една от лекарките там е Гастроентеролог :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #682 -: Декември 22, 2014, 23:08:25 pm »
Зайо и рачо, и аз съм на същата вълна. :-( Но за другата година съм го оставила. В момента няма къде да търся лекар. На мен искаха в Немско направо гастроскопия да ми правят.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #683 -: Декември 23, 2014, 07:04:01 am »
Добро утро, милички  :D

Едно кафенце?

Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #684 -: Декември 23, 2014, 07:09:34 am »
Ох, този хеликобактер. Блу, най-добре е гастроскопия. Аз имам правена преди 14 години, тогава нямах хеликобактер, но си имах гастрит с рефлукс. Брат ми беше в болница миналата седмица със силни болки в корема, след гастроскопия му намериха язва на дванадесетопръстника и хеликобактер. Пустата му гад, майка ми и баща ми я имаха преди 7-8 години и се лекуваха. А аз трябва да я изследвам, защото преди месец-два също имах криза със стомашни болки, но я овладях с хапчета. При всички случаи това трябва да се изясни - има ли симптоми, значи нещо пречи.
zhristozova, добре че са ти казали в болницата, че изследването ти е менте.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #685 -: Декември 23, 2014, 07:28:25 am »
Добро утро! Днес изгрева е прекрасен, :D,и с хубавото кафе на Зайо,настроението е перфектно още от сега. Време беше да се наблюдава. :lol: Денят започва да се удължава. На хеликобандита съм му теглил една...... и ще го мисля след празниците :lol:. Въобще не го отразявам аз  :lol:. Той не е ли твърде незначителен? Според мен ,причинява единствено стомашен дискомфорт,нали? Или може да доведе и до по-сериозни последици? :?
Днес не е необходимо да се "преработвате"  :lol:,в което естествено съм убеден :wink:Мислете си за празниците,за Коледната нощ и подаръците под елхата......... :D " Mamasita, donde es Santa Klaus......" :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #686 -: Декември 23, 2014, 08:17:59 am »
Добро утро  :P
Кафето на Зайо тази сутрин е с шапка невидимка  :lol: (поне аз не го виждам.... ахаха).
Ра4о, и в София изгревът е красив - премесен с червено.
Желая хубав последен работен ден на всички, които работят. Да ви пуснат към обяд работодателите, ако може  :lol:


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #687 -: Декември 23, 2014, 08:57:16 am »
Добро утро! Вземам си и аз кафе  :D
Изгрева см го пропуснала, но слънце грее и е чудесно  :D
Рачо, ако причинява дискомфорт е хубаво да се премахне тоя бандит, че причинява язва и дори рак  :?
Блу, гастроскопията не боли, само е леко неприятна, но пък поне се вижда и друго ако има.
Смайли, специално за теб
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #688 -: Декември 23, 2014, 09:30:41 am »
Добро утро  :D

и аз не виждам кафенце :)

вече се разпуснах от работни ангажименти
продължавам с коледните приготовления  :)


снощи майстора готвил в странство се оказа много интересен човек, но друг път  ще ви разказвам за готвенето
оказа се, че има внуци близнаци  :), познайте как  :),  единият кръстен на него,  посочва  куртката си с надписа на собственото име, това е най-голямата му радост от всичко постигнато

оня мъж, където трябва да му се покаже  лично като на идиотче как се държи и реже лук,  при положение, че току-що е рязан  :)......иначе си показва здраво рокцата,  снощи пощуря, стана агресивен  :?  добре, че края на януари свършва поради липса на средства и няма да продължава цял курс, че не ми се мисли, ако трябва да го търпим до лятото  и да ни вгорчава настроението.  Съчувствам на хора, които по някакъв начин са неравностойни, но  "Господ  дава, но в кошара не вкарва".
И вместо да попием от човек, който знае повече, тоя направи така, че вечерта да се върти около него  :x.....  още съм ядосана като се сетя  :x.....не мога  в момента да си формулирам да ви опиша какви ги върши тоя комплексар


времето е прекрасно  :), Коледа идва, лошите настроения - затворени  :)

п.п м-и,  ууаау, кафенце :)
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 09:54:19 am от Тара »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #689 -: Декември 23, 2014, 09:41:41 am »
На хеликобандита съм му теглил една...... и ще го мисля след празниците :lol:. Въобще не го отразявам аз  :lol:. Той не е ли твърде незначителен? Според мен ,причинява единствено стомашен дискомфорт,нали? Или може да доведе и до по-сериозни последици? :?

Язва и т.н., може и до по-сериозни неща да се стигне. Но успокоението е, че това се случва при малък % от хората. Повечето заразени си живеят и не знаят, че имат такава гад в стомаха. Лошото е, че ако човек има проявления, те рано или късно преминават към по-сериозни неща  и затова трябва да се лекува.

Рачо, не е лошо и Вили да се изследва, но при нея лечението определено ще е след раждането, а може би и като приключи с кърменето. Хеликобактерът се предава с целувка.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #690 -: Декември 23, 2014, 10:39:10 am »
Добро утро и благодаря за кафетата. И двете бих ги пийнала. Изгреви не съм гледала, но тук пече. А ние ще ходим с една приятелка до МОЛ-а и после на детски РД. И сега съм в голяма чуденка - да взема ли повече пари или да не се изкушавам излишно.
Днес най-много до 14 часа да работите и почвайте да се стягате за празниците! Весело празнуване, топла и уютна Бъдни вечер и много подаръци под елхата за малки и големи!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #691 -: Декември 23, 2014, 11:13:09 am »
Добър ден, бъбривковци!

Аз ще си взема от кафенцето на м-и, че на Зайчето ми се крие  :D
Страхотно време е - непременно ще се възползвам от разходка навън. А вечерта сме на постановка в Народния театър - предколедно и последно за тази година. Вълнувам се, че постановката я гоня от години - бяха я спрели за няколко сезона.

Усмихнат ден и много радост, каквото и да правите!  :P
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #692 -: Декември 23, 2014, 13:37:36 pm »
Тъй като утре ще съм заета с приготвянето на трапезата за Бъдни вечер Ви пожелавам весели, уютни и неповторими празнични дни!
Да сте здрави и засмени и да получите мечтаните подаръци. :D

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #693 -: Декември 24, 2014, 07:25:18 am »
Добро утро, милички  :D
Днес се успах, но нали е празник.
Дано кафето не е невидимо  :lol:

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #694 -: Декември 24, 2014, 07:51:23 am »
Екстра е кафенцето,Зайо!!!добро утро! Хубав изгрев има при нас. :D Като за празник!Топло ще е за това време на годината,но за любителите на ските и снега,идва. Само ден -два и е тук. Така че ще има за всички :D. наслаждавайте се на празничното :D настроение днес!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #695 -: Декември 24, 2014, 08:26:40 am »
Добро утро  :D

вижда се кафенцето  :)

отивам да приготвя вечерята за довечера
 от вчера вече  се усеща блъсканицата  за трапезата, хората са пощурели да пазаруват пиене и ядене  :lol: 
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #696 -: Декември 24, 2014, 08:38:33 am »
Добро утро и приятни приготовления на всички! Кафето е перфектно  :D
Защо пазаруват в последният момент всички не мога да си обясня, аз се изнервям в такива блъсканици и ако трябва да си призная повече от седмица не съм влизала в хранителен магазин  :oops:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #697 -: Декември 24, 2014, 10:10:09 am »
Добро утро и от мен!

Зайо, благодаря за кафето :)

Аз съм дежурна днес, така че за трапезата ще разчитаме на майка ми.

Весели празници на всички!





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #698 -: Декември 24, 2014, 10:27:51 am »
Зайче, благодаря и аз!

Ние се стягаме за път - ще пообиколим родата за празниците :P .
Вероятността да не помисля за интернет следващата една седмица е голяма, затова ви пожелавам от цялото си сърце Здраве и Сбъдване на Най-съкровените ви Мечти и Копнежи. Много спокойствие, благоденствие и хармония в домовете ви. Бъдете благословени и вярвайте, че всеки край е едно ново начало. Вярвам, че търпението и изпитанията на всички ни ще бъдат възнаградени.
Благодаря за помощта, за подкрепата, за силата и всичко, което ми давате. Още не е измислена думата, с която да ви засвидетелствам уважението и признателността си. Благодаря, че ми помогнахте да ви намеря.  :heartbeat:
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 7
« Отговор #699 -: Декември 24, 2014, 14:52:46 pm »
Пожелавам на всички топла, уютна и много хубава Бъдни вечер, а Дядо Коледа да донесе на малки и големи най-желаните подаръци! Нашите са вече опаковани и подредени в чувал, който белобрадия старец ще остави пред входната врата и тихомълком ще се измъкне.  :D