0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #160 -: Декември 13, 2014, 23:39:32 pm »
Да, и защо ще го бутам в това чудо, като си има удобна количка?! В днешно време наистина има много улеснения за родителите, но има и други неща, за които гледат само да му вземат парите на човек.
Много по-смислено като играчка е това според мен (от година и половина): http://www.mytoys.de/PUKY-PUKY-PUKYlino-rot/Kinderfahrzeuge/KID/de-mt.sp.ca01.39.01/1868929
И задължително (за мен) от 2,5-3 години е колелото без педали, с което се научават да пазят равновесие. http://www.mytoys.de/themen/spielzeug/puky-lr-m/?suggBox=false&sugg=true
И после дори нямат нужда от помощни колелца, за да се научат да карат. Те само ги връщат назад, защото пазенето на равновесие, което са научили с колелото без педали, го забравят, като им се сложат помощни. Не че пак няма да се научат да карат колело, но ще е по-бавно и по-трудно за тях.
И аз препоръчвам с две ръце като подарък колелата без педали като подарък. Развиват наистина моториката на децата от съвсем ранна възраст. 


Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #161 -: Декември 14, 2014, 14:54:13 pm »
Още едно "за" колелото без педали  :P
Аз подарих на племенника ми и само него кара.
Сега зорът обаче е да се научи и с педали.
*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #162 -: Декември 14, 2014, 21:52:26 pm »
Смайлс, на колко е години детето? Вероятно още е малък. А ако не е, значи, че просто му трябва малко помощ от родителите. Онзи ден едни съседи се бяха заприказвали, а дъщеря им (на около 4 г.) се учеше в двора да кара колело. И понеже я видях, че е паднала, отидох да й помогна да стане и после я засилих. Тя сама си кара, но имаше нужда само в началото от малко помощ.

Рачко, при вас кара ли се много колело? Изобщо не съм наясно.
« Последна редакция: Декември 14, 2014, 21:56:08 pm от blue_sky »

Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #163 -: Декември 14, 2014, 23:20:57 pm »
http://www.hippoland.net/chicco-aktivna-gimnastika-3v1-deluks-65408
Тази на Чико я ползвахме доста. После и други деца я ползваха.

Същата имаха и моите деца.Използва се доста. Хубавото е. че може в няколко положения да се поставя детето, легнало, седнало и право.
Доста блъскаха и се занимаваха, особено Дара

*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #164 -: Декември 14, 2014, 23:37:49 pm »
И аз препоръчвам с две ръце колелото без педали. Митко караше такова половин година и на третия си рожден ден се качи на нормално колело без помощни и за няколко дни беше напълно готов. :) Благодарности на Sia.  :wink:

Да сте виждали някъде по българските магазини и сайтове (че за чужди не остана време) играчки-герои от Ледена епоха? В store.bg има катерицата и Сид, но бих искала да направя по-пълен комплект.
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #165 -: Декември 15, 2014, 07:57:17 am »
Смайлс, на колко е години детето? Вероятно още е малък.
Ще стане скоро на 5. Не е малък, но му е трудно да върти педалите. Все едно сила не му достига.
*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #166 -: Декември 15, 2014, 08:31:46 am »
Не знам дали всички колелета могат, но моят мъж охлабва нещо, защото и нашият не му снигаше сила да върти. Триколсине и аз ги смятам за простотия, но ни подариха 3  :lol:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #167 -: Декември 15, 2014, 09:18:21 am »
И моите момчета получиха колелета без педали за 2рия си рожден ден - въобще не им трябваше време да ги подкарат, чудесни са детето да се научи на баланс, пък и бая скорост развиват с тях - аз ги водя в двора на едно близко училище да карат, че на площадките няма достатъчно място и ме е страх да не ударят без да искат някое друго дете. Още си караме тези колела, пробвах ги с педали, но не могат да ги въртят. Нашите също са на Пуки, нямам никакви забележки към тях.
Триколка сме нямали.
Другото, което много карат са едни пластмасови мотори - около 35 лева бяха, любимо мпс също.


*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #168 -: Декември 15, 2014, 12:53:10 pm »
Смайлс, на колко е години детето? Вероятно още е малък. А ако не е, значи, че просто му трябва малко помощ от родителите. Онзи ден едни съседи се бяха заприказвали, а дъщеря им (на около 4 г.) се учеше в двора да кара колело. И понеже я видях, че е паднала, отидох да й помогна да стане и после я засилих. Тя сама си кара, но имаше нужда само в началото от малко помощ.

Рачко, при вас кара ли се много колело? Изобщо не съм наясно.

И в Австрия се кара много колело, колело без педали и тортинетки. Моят син всеки ден ходи на градина с колелото без педали. Така не се налага баща му да го носи сутрин на врата си  :lol:.


*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #169 -: Декември 15, 2014, 14:20:10 pm »
Сестра ми живее в чужбина и като си идват не мога да им подаря нищо по-така, защото все им е кът багажа... По принцип много обичат да гледат филми, а нямат възможност да гледат БГ филмите там, та съм намислила да им спретна "колекция" от най-новите български филми, които излязоха по кината последните години и също ако намеря сериалът "Под прикритие". Някой да има идея дали и къде се продават дискове с БГ филми? :)
*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #170 -: Декември 15, 2014, 16:00:26 pm »
От реповете съм си купувала. Особено от този на терминал 2 на летището.  :lol:

*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #171 -: Декември 15, 2014, 21:28:30 pm »
Купувала съм от Orange, от Техномаркет и от кино Арена Младост, има щанд до входа.



   La vita è bella
*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #172 -: Декември 15, 2014, 21:44:53 pm »
Купувала съм от Orange, от Техномаркет и от кино Арена Младост, има щанд до входа.

Преди години и аз съм купувала от Orange. Сега разгледах онлайн сайта им и имаше само по-стари заглавия, но благодаря за идеята за Техномаркет и Арена - не се бях сетила, а знам че там има попринцип  :D
*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #173 -: Декември 16, 2014, 00:34:02 am »
Ние сме на тема Монстър Хай - та на всеки празник купуваме кукла! А те са безброй като видове и все са скъпички  :lol: :lol:

За именния ден купихме Beados и много и хареса на Ники. Та сме купили още едно за Коледа. :)

www.beadosbeads.com
« Последна редакция: Декември 16, 2014, 00:37:28 am от Раши »


*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #174 -: Декември 16, 2014, 08:47:46 am »
оже ли някой да помогне с информация, откъде мога да купя къща за кукли - по възможност дървена, около метър висока (да става за барби) и до 70лв. Бях намерила в един сайт, но се изчерпаха докато се натуткам и нямало да зареждат до НГ.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #175 -: Декември 16, 2014, 13:01:22 pm »
Още си караме тези колела, пробвах ги с педали, но не могат да ги въртят. Нашите също са на
И ние така , с педалите не справя все още  .
. Моят син всеки ден ходи на градина с колелото без педали.

И ние лятото ходехме , но сега  така разкопаха и разбиха улиците с  водния цикъл , че е кал до ушите .
Триколка имаме подарена , според мен тези неща са абсолютно недоразумение . Аз до  пролетта в големите дъждове си карах Калоян с количката на детска  градина   , че ми беше по -лесно и бързо , ползвах и триколката с дъждобран   по негово желание , но въобще  не е удобна вещ.

Нашият коледен  подарък за градината най-после е опакован- костюм на Бас светлинна година  , плюшен Бас и пластмасов Бас   играчка.



*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #176 -: Декември 16, 2014, 13:41:12 pm »
И нашият подарък за тържеството в детската градина вече е опакован. Имахме поръчка за флипер с костенурките Нинжда, но намерихме такъв със "Самолетите". Днес успях да купя и по нещо дребно за двете госпожи и лелята. Купих им по една ароматна свещ в чашка с Рождествени мотиви. Аз досега (вече 3г.) винаги гледам да купя по нещо дребно като елементарен жест. За други подаръци май няма да стигне бюджета тази година. Купили сме на бабите и лелите по един календар със снимка на детето и ще вземем по оше нещо дребно и това ще е.
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #177 -: Декември 18, 2014, 11:18:16 am »
Мия вчери реши, че ще заложи на сигурното. Понеже Дядо Коледа носи подаръци на добрите деца, а тя не е убедена, че влиза в тази категория, пък и не знае какво точно да си поиска, та реши, че ще си купи сама подаръка. Така е сигурно, че ще получи такъв. :D
<br />[link=http:
*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #178 -: Декември 18, 2014, 11:25:13 am »
И аз обмислям да си самокупя подаръка  :lol: Някой може ли да ми препоръча хубав фотоапарат? Нищо не разбирам и предния го купих доста на сляпо. Искам да прави добри снимки и да е сревнително лесен за ползване.
*
Re: Време е за коледни подаръци :)
« Отговор #179 -: Декември 18, 2014, 11:49:09 am »
м-и, какъв бюджет имаш за фотоапарат? Нашия е от ниските класове на огледално-рефлексните Канон. Има автоматичен режим, но не си струва да взимаш такъв апарат ако ползваш само тази опция, а и са скъпи. Моя приятелка ползва Panasonic-Lumix http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_fz100_review/
Лесен е за употреба и прави чудесни снимки. Olympus също са добри.