0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ - нередовен цикъл
« -: Октомври 25, 2014, 14:32:45 pm »
Здравейте , моля за съвет !!!! Вече три пъти ми се случва цикъла да ми закъснява с 10 дни без да съм бременна , моя генеколог каза че имам липса на прогестерон предписа ми оргаметрил . Сега се питам да почна да го пия или да хода пак на преглед , вече незнам какво да права а искам и да питам може ли това да влияе за забременяване защото правим и опити за бебе .
« Последна редакция: Януари 05, 2015, 10:52:38 am от Пепка »
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2014, 18:24:31 pm »
A той пусна ли ти изследвания или просто така си реши, че е заради прогестерона? Хубаво е да се пуснат хормонлни изследвания!
<br />
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2014, 22:57:29 pm »
Да след изследване ми каза че имам намален прогестерон но сега имам някак странно чувство че ми се вие свят май е по добре пак да отида на преглед !
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2014, 11:49:23 am »
Здравейте от скоро съм тук и се надявам да не съм объркала темата.
От 6 месеца правим опити да забременея но неуспешни до днес. Напоследък цикъла ми стана доста нередовен идваше ми на 37, 29, 32 ден и накрая за капак на 43 ден, мислех че съм беменна но уви не. Вчера бях на преглед и ми назначиха хормонални изследвания по точно прогестерон, тестостерон, пролактин, естрадиол. Предопредиха ме, че прогестерона и естрадиола трябва  да се изследват на 3 ден от цикъла не по късно което ме обърка в последствие, защото чета че пролактин се изследва само с доказана овулация а на мен не са ми правили подобни тестове. Въпросът ми е дали аз не съм разбрала нещо правилно или в моя случаи наистина се прави на 3-ти ден от цикъла?
 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2014, 12:00:01 pm »
Прогестеронът се изследва 7 дни след овулация (доказана или предполагаема).
Естрадиол, ЛХ и ФСХ на 3-ти ден от цикъла.
Пролактин и тестостерон няма значение в кой ден от цикъла се изследват.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2014, 16:27:26 pm »
При изследване на пролактин трябва да се спазят и някои допълнителни изисквания, за да са максимално достоверни резултатите. Тук има линк към една стара дискусия, но има полезни съвети.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39608.msg649552#msg649552
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
« Отговор #6 -: Януари 02, 2015, 16:26:33 pm »
Здравейте,
при закъсняване или нередовен цикъл от години, дали е препоръчително това изследване?
Разбирам, че лекарят ще каже, но да питам :)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ
« Отговор #7 -: Януари 02, 2015, 22:20:41 pm »
ако имаш нередовен цикъл,искаш да забременееш и сте започнали скоро опитите можеш да си пуснеш всички хормони  и после да коментираш с лекар.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ - нередовен цикъл
« Отговор #8 -: Август 19, 2015, 09:27:47 am »
Здравейте
Този месец ми беше предписан оргаметрил за 7 дни 3*1.
Въпросът ми е до колко дена трябва да ми дойде нека да споделите своя опит.
Благодаря предварително. osi_1
*
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ - нередовен цикъл
« Отговор #9 -: Август 19, 2015, 10:12:03 am »
kik_0486, точно Оргаметрил не съм приемала, но съм пила Дуфастон (от същата група лекарства е - прогестагени). Цикълът ми идваше около 3 дни след спирането му.
Чела съм споделяния на други момичета за повече дни до начало на цикъла, но до около седмица би трябвало да започне кървенето, в противен случай пак се консултирай с лекаря.