0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Щитовидна жлеза
« -: Февруари 10, 2005, 09:52:14 am »
Някой лекувал ли е щитовидна жлеза? А да знае добър ендокринолог в Бургас, а също и гинекологл.
Базедова болест
« Отговор #1 -: Април 04, 2005, 03:10:29 am »
Здравй, виждам, че доста отдавна си поставила въпроса, но чак сега го видях :oops:  Аз се лекувам близо 6 години от базедова болест, на щитовидната жлеза. Преди 2 години се оперирах и въпреки това продължавам да се лекувам, защото гушата пак расте, но все пак този път е 1-ва степен и се подтиска по лесно. Има много видове гуши, много зависи каква е твоята. Съветвам те да си намериш добър лекар, аз не съм от Бургас и не мога да ти препоръчам, но е много важно да е добър лекаря ти. Хапечтата обикновенно вредят на плода, ако имаш намерения за бебе, консултирай се първо с твоя ендокринолог. Успех в лечението, пиши как вървят нещата.
Щитовидна жлеза
« Отговор #2 -: Април 05, 2005, 11:17:41 am »
Относно лечението на щитовидната жлеза, TSH ми беше над нормата пих Ел тироксин 100 мг, но сега пък съм в другата крайност  много нисък TSH под нормата. Сега го намаляме и така след месец пак ще изследвам да видим на къде върви.
*
Щитовидна жлеза
« Отговор #3 -: Април 15, 2005, 11:29:03 am »
Аз имах хипофункция на щит.жлеза а TSH си беше  в норма ,но имах високи стойности на антителата ТАТ и МАТ произвеждани от щит.жлеза.
Пих Еутирокс сот 50 мг веднъж дневно, като се редуцираше до сега 6.25 мг като поддържащо преди спиране на лекарството.
След едногодишно лечение TSH пак ми е в норма, както и вече антителата ТАТ и МАТ.
Искам да кажа само ,че забременях след първият месец на прием от това лекарство, но за съжаление бременноста ми завърши с трагичен край (аборт в 5 месец с близнаци, по неизяснени причини засега)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Щитовидна жлеза
« Отговор #4 -: Април 21, 2005, 02:12:38 am »
Много  съжалявам за загубата. Tези лекарства са все пак на хормунална основа и са проблем за плода, когато пиех по повече тирозол(метизол, пропицил) моята лекарка изрично ме предупреди да не забременявам, защото имало опастност за плода. Сега вече пия по половин хапче на ден и тя ми даде зелена светлина :lol:  На всяка цена питайте лекуващия си лекар за това!
*

    zachatie.org

Щитовидна жлеза
« Отговор #5 -: Април 22, 2005, 17:40:42 pm »
Здравейте момичета.Чета и препрочитам сайта.Бях се отказала от бебе.Но ...........вече две сутрени си меря температурата.Имам хипофункция на щитовидната жлеза.Два месеца пия L-тироксин и TSH падна на 3.4.Преди години имах висок пролактин.Сваляха ми го  с Парлодел.Дали има надежда......... :?:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Щитовидна жлеза
« Отговор #6 -: Април 22, 2005, 17:44:17 pm »
Надежда винаги има, важното е да имаш добър лекар, на когото да вярваш.
*
Щитовидна жлеза
« Отговор #7 -: Април 22, 2005, 18:00:49 pm »
:help1: Благодаря!