0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cvetna bremennost ili ne6to dale4 po seriozno?
« -: Октомври 05, 2014, 12:25:04 pm »
Prokurvix onzi den,v 6+4 g.s.lekarkata kaza 4e 6te ot6ymi do dni,4e plodniq sak si e na mqsto,izpisa mi ytrogestan i noshpa,no kato se pribrax zabelqzax 4e padat nekvi malki ne6tica,cipi li sa,kakvo e,nezn.ta,vuprosa mi e,minavali li ste po tazi puteka?da se trevoja li,ili da si 4akam pregleda v srqda i da se doverq na tova koeto kaza lekarkata?popadnax na istorii na jeni rodili zdravi bebenca sled podoben problem,no i na takiva,pri koito bremennostta e prikliy4ila sled kurveneto!zatova tursq suvet,neznam kakvo da si mislq ve4e!
*
Re: cvetna bremennost ili ne6to dale4 po seriozno?
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2014, 14:56:07 pm »
Prokurvix onzi den,v 6+4 g.s.lekarkata kaza 4e 6te ot6ymi do dni,4e plodniq sak si e na mqsto,izpisa mi ytrogestan i noshpa,no kato se pribrax zabelqzax 4e padat nekvi malki ne6tica,cipi li sa,kakvo e,nezn.ta,vuprosa mi e,minavali li ste po tazi puteka?da se trevoja li,ili da si 4akam pregleda v srqda i da se doverq na tova koeto kaza lekarkata?popadnax na istorii na jeni rodili zdravi bebenca sled podoben problem,no i na takiva,pri koito bremennostta e prikliy4ila sled kurveneto!zatova tursq suvet,neznam kakvo da si mislq ve4e!
Моля те, пиши на кирилица или използвай
Кредор - http://www.kredor.com/lat2bg/ , много трудно се чете така.
Транслитерация чрез Кредор:
Прокървих онзи ден,в 6+4 г.с.лекарката каза че ще от6ъми до дни,че плодния сак си е на място,изписа ми утрожестан и ношпа,но като се прибрах забелязах че падат некви малки нещица,ципи ли са,какво е,незн.та,въпроса ми е,минавали ли сте по тази пътека?да се тревожа ли,или да си чакам прегледа в сряда и да се доверя на това което каза лекарката?попаднах на истории на жени родили здрави бебенца след подобен проблем,но и на такива,при които бременността е приклийцхила след кървенето!затова търся съвет,незнам какво да си мисля вече.


bonbon4eeto, засега приемай стриктно изписаните от лекаря медикаменти (Утрогестан и Но-шпа). На мен (при прокървяване), освен  вагиналния прием на Утрогестан, са ми изписвали в допълнение и прием орално. Зависи от степента на кървене (зацапване), ако е по-обилно се изписва орално, защото вагинално в някаква степен се отмива. И избягвай физическото натоварване.
В някои случаи лекарите преценяват, че е редно да се постъпи в болница, за задържане. Така че, наблюдавай и ако се засили кървенето, още утре се свържи с лекаря си, за да прецени дали има нужда от хоспитализация.
Дано бързо да се стабилизира състоянието ти!
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 16:13:09 pm от marsi »

Re: cvetna bremennost ili ne6to dale4 po seriozno?
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2014, 17:42:37 pm »
ами на мен орално ми каза да пия утрогестана,3 пъти по2,само вечер едната капсула вагинално!а ина4е не е толкова силно кървенето.ако не сменям превръзката,и за цял ден една ще е достатъчна.пия хапчетата,почивам повечко,и в сряда като отида,дано всичко е ок.да си е там плод.сак,и дано спре това пусто кървенв,че ме измъчи!!благодаря ти много,олекна ми като знам че не е само при мен станало така!!благодаря още веднъж,и ще пиша в сряда как е минало!