0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мнение
« -: Октомври 04, 2014, 01:42:00 am »
Здравейте,  мислим с приятеля ми скоро да работим за бебе.  От няколко месеца го правим без предпазни средства но преди да започнем опити искам да знам че всичко е наред.  Искам да си направя микробиология и микоплазма но от два месеца живеем в Пловдив и не съм наясно с гинеколозите.  Бихте ли ми предложили добър гинеколог или да посетя клиника торакс е по-добре? Там прочетох че микробиология е 18лв а микоплазма е 24,  но задължително се плаща 30 лв за преглед нали?
*
Re: Мнение
« Отговор #1 -: Октомври 05, 2014, 06:49:50 am »
Здравей Sisi134. Ще те насоча към тема от форума, където са описани изследванията, които се правят преди да започнат опитите за бебе или т.нар. пренатален скрининг. Това е темата http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0. Прочети цялата тема, обърни внимание, че доста от изследванията се поемат от НЗОК. Предполагам, че вече си избрала личен лекар, той ще ти даде направление за гинеколог. Не мога да помогна с информация за гинеколог в Пловдив, работещ с НЗОК, надявам се, че някой друг ще се включи.
     
*
Re: Мнение
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2014, 10:52:34 am »
Sisi134, за съжаление добрите АГ специалисти не работят със здравната каса.  АГ  работещ с касата знам Ямаков, но само толкова - информация без препоръка . На сайта, на клиниката, която си избрала пише че работи със ЗК, най-добре е да се обадиш и да попиташ. Не мога да препоръчам никой от там работещите АГта.
За платен преглед, профилактичен,  бих препоръчала д-р Крумов или д-р Даскалов.
От посочения линк с информация от 2007г към днешна дата (почти) са само няколко изследванията, които би могла с много нерви да направиш през ЗК. На този етап и не виждам да са ти необходими (освен цитонамазка, но тя и си е регулярно изследане по принцип ), тъй като все още не става дума за проблем, а за чисто профилактични изследания .
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Мнение
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2014, 13:54:27 pm »
И аз мога да препоръчам д-р Васил Даскалов. Не работи с касата, но е добър специалист  и човек. Аз съм негова пациентка.
« Последна редакция: Октомври 05, 2014, 13:57:03 pm от irenaa33 »
<br />
Re: Мнение
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2014, 09:21:56 am »
А каква микробиология да пусна с вагинален или цервикален секрет. Кое е по-добре?