0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #300 -: Октомври 31, 2014, 18:18:00 pm »
Magdalena78 желая ти много успех. Според мен силната вяра и спокойствие е голяма част от успеха.
Следя ти дневника от много, много време и ти стискам палци.

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #301 -: Октомври 31, 2014, 19:08:17 pm »
много ти благодаря Яничка и ф-че 30 :)
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #302 -: Ноември 01, 2014, 00:05:28 am »
Здравейте момичета,
Аз съм новичка тук и искам да ви помоля, ако някой е имал, като моя проблем да сподели.
След няколко неуспешни опита и аз стигнах до Ин витро процедура, на която трансфера беше в сряда.  Извадиха 22яйцеклетки, оплодиха се 13 ембриона, върнаха два, защото имам голяма вероятност да забременея и да не стане многоплодна бременност, замразихме 4-ри и 4-ри не бяха хубави.
. Имам една болка, която е постоянна и само от едната страна в дясно на кръста, както ми беше при последната извънматочна, с която се разминах без операция. Преди това имам една извънматочна, на която ми премахнаха лявата тръба, а сега ме боли от страната, която имам тръба. Но в момента ме притеснява тази болка и не ми е спокойно. Дали е възможно за толкова малко време нещо да се е случило, знаете какво си мисля и много ме е страх. Моля Ви, споделете мнението си, ако на някоя се е случвало подобно нещо?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #303 -: Ноември 01, 2014, 00:32:04 am »
Според мен трябва да се свържеш с лекаря си. Кога ти беше трансферът?

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #304 -: Ноември 01, 2014, 00:59:25 am »
На 29.10.2014г., преди 2дни и затова се чудя дали е възможно толкова рано да усещам симптоми, дори и да не е където трябва... Ще се побъркам, защото ми се е случвало два пъти и сегааа тази мисъл ме измъчва с тези симптоми... Но спред теб възможно ли е толкова бързо?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #305 -: Ноември 01, 2014, 01:05:13 am »
Едва ли е това, от което се опасяваш. А и не мисля, че ембрионите могат да се промъкнат от матката в тръбата ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #306 -: Ноември 01, 2014, 01:13:05 am »
Благодаря за отговора.
Ами дано да не е, но аз се опасявам, защото точно юни месец ми се случи и започна със същата болка, като тази, която описвам. Ако продължи още няколко дни ще се свържа с лекаря си. А доколкото промъкването, има възможност и това да се случи, рядко е, но се случва и моят лекар ми каза, че медицината не може да го обясни защо се случва така... Но нали ще мислим позитивно :)))
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #307 -: Ноември 01, 2014, 01:17:42 am »
Това е т. нар. "медицинска казуистика" с промъкването. Чела съм за това, но да ти кажа - нямам познат и познат на познат дори, при който да се е случило. Разбирам защо си разтревожена, нормално е да бъдеш, но и сама знаеш - така не си помагаш. Мисли позитивно наистина и дано скоро имаш положителен тест. Ако изпитваш болка и дискомфорт, който те тревожи - просто се свържи с лекаря си, на него това му е работата - да "бъде до теб" в цялата тази история.

П.П. И да беше наистина извънматочна - няма да го усетиш с болка 2 дни след трансфер.
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 01:29:56 am от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #308 -: Ноември 01, 2014, 01:30:39 am »
От това което съм чела , вероятността да се случи извънматочна при ин витро е  1%. Почивай си ако не се чувстваш добре и не го мисли много.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #309 -: Ноември 01, 2014, 01:45:19 am »
Момичета, многооо благодаря за подкрепата. Даа Jbrul, затова съм разтревожена, но се надявам да мине. Ще пиша какво е станало, ако продължи. Успех на всички :)
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #310 -: Ноември 01, 2014, 20:10:27 pm »
Балеринка много яйчица са ти извадили и вероятно от това е болката.Ако имаш голямо подуване и силен дискомфорт спешно се се обади на лекаря си,може да е хиперстимулация.За да намалиш симптомите наблегни на протеините при хранене.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #311 -: Ноември 01, 2014, 20:48:26 pm »
Здравей,
Ами това, което си спомням, когато акушерката ме гледа дали ми е достатъчно пълен мехура ми каза, че яйчниците са ми много големи и вика на другата леле леле гледай какво става и аз я попитах защо е така и тя каза, че са пълни с кръв сега и до 20 дни трябва да се оправи всичко, но нищо не каза за болка отзад. Но може би си права, че е от това, защото има логика, ако е много голям, а понякога нали остават и фоликули...знам ли. Още не съм му звъняла, ще изчакам още няколко дни да видя дали ще мине, защото нали в началото всяко дърпане и болка уж са нормални..
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #312 -: Ноември 01, 2014, 20:50:34 pm »
Balerinka, според мен е най-добре да се обадиш за да не се притесняваш. В момента е най-важно да си спокойна без значение колко пъти ще звъниш на доктора. И аз бях с много уголемени яйчници след пункцията и болеше, но все пак е добре да питаш.

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #313 -: Ноември 01, 2014, 21:06:52 pm »
Да, ще му звънна за да се успокоя, защото малко имам чувството, че и на психическа основа, защото са ми се случвали 2пъти не хубави неща със забременяване. А теб болял ли те е кръста или само яйчниците? И колко дни след трансфера продължиха?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #314 -: Ноември 01, 2014, 21:58:26 pm »
Не ме е болял кръста, само яйчниците. Левият спря да ме боли малко преди първият преглед миналият петък. Докторката каза че вече е в нормални размери. Десният ме болеше до преди 2-3 дни. Сигурно вече и той се е възстановил. Но все пак аз бях с около около 12-13 фоликула и извадихме 9. Ти си с доста повече.

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #315 -: Ноември 01, 2014, 22:15:35 pm »
Аха, ами да при мен са били 20 фоликула общо. Оххх ще звънна на доктора. Благодаря много. На теб лека бременност :) Успех
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #316 -: Ноември 02, 2014, 04:22:09 am »
Здравейте момичета записвам се да ви следя.Предстои ми стимулация в началото на ноември това ми е трети опит.По дълъг протокол съм на 3 октомври първи ден от менструацията и ми сложиха блокираща инжекция Daronda 3.75(лукрин депо) но стимулацията ми с Менопур започва на 8 ноемри някой имал ли е такъв протокол струва ми се доста странен.
Да и резултата е на лентичката ми! Пожелавам ти и твоя да е положителен!
   
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #317 -: Ноември 02, 2014, 16:40:13 pm »
Да се отчета след днешния преглед. Доки каза, че има сърдечна дейност и всичко за сега изглеждало добре. От имунологията излезе, че имам леко завишени Б клетки. Имате ли представа на какво може да се дължи? Май ми е време да се местя в другата тема, но още като чели ме е страх.  :) Слънце, чакам утре и ти да се похвалиш, стискам палци.
« Последна редакция: Ноември 02, 2014, 17:49:05 pm от petraDi »
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #318 -: Ноември 02, 2014, 17:41:58 pm »
Да се отчета след днешния преглед. Доки каза, че има сърдечна дейност и всичко за сега изглеждало добре. От имунологията излезе, че имам леко завишени Б клетки. Имате ли представа на какво може да се дължи? Май ми е верем да се местя в другата тема, но още като чели ме е страх.  :) Слънце, чакам утре и ти да се похвалиш, стискам палци.
Браво, Петра! За имунологичните не мога да дам мнение.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #319 -: Ноември 02, 2014, 21:16:08 pm »
PetraDi, много хубави новини  :)
За В-клетките най-добре е да се консултираш с доктора, който те следи.
Преди първата ми бременност имах завишени НК- и В-клетки. След проведено лечение с хапчета, НК-клетките влязоха в норма, но В-клетките даже бяха още повече завишени.
Имунолозите в клиниката ми предложиха вливания, които аз отказах поради финансови затруднениятогава. Предупредиха ме, че при положителен тест трябва отново да направя контрола и се оказаха пак завишени. Коментирах с докторката, която ми проведе инвитро процедурата и заедно решихме да не правя вливания. Повече не съм правила контроли, не съм имала проблеми по време на бременността, имам здраво детенце. Сега, с втората ми бременност не съм правила никакви имунологични изследвания.
Но още един път искам да подчертая, че всичко беше коментирано с доктора, който ми водеше инвитро процедурата.