0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #240 -: Октомври 23, 2014, 14:12:38 pm »
amanda, благодаря ти, дай Боже всеки му. Сега започва отново чакане още 10 дни 8O, но се моля само да е наред всичко пък ще чакам къде ще ида.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #241 -: Октомври 23, 2014, 18:18:03 pm »
Оф, мимичета, тия ниски стойности не ми дават мира, затова съм си вкарала такива страхотии в главата.
Грейс, много благодаря, успокоявам се като чуя, че има здрава бременност и с такива стойности.
Петра, много се радвам за теб. Още 10 дни търпение и да чуеш сърчицето, а и ние след теб :-)
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #242 -: Октомври 23, 2014, 18:38:33 pm »
резултата от вчера (221 на 16ти ден от ЕТ и 19ти от пункция). Знам, че е по-малко от нормалното, но все пак расте и то доста се е позабързало.

Моят резултат беше 152 на 14-ти или 15-ти ден след ЕТ на 3-ти ден. Имам момченце.

Бета-ЧХГ се удвоява в период от 48-72 часа. Не са ти верни сметките и според мен нямаш повод за тревога. Провери тук и виж таблицата със стойностите на хормона по седмици.

http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542:----hcg&catid=173&Itemid=165

Опитай да не се самоизмъчваш, предстоят ти по-напрегнати моменти и несигурност при много важни изследвания. Късмет!
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #243 -: Октомври 23, 2014, 19:16:41 pm »
Слънце, задължително след мен, чакам и ти да се похвалиш. Сигурна съм, че всичко ще е наред :)Ти нали във вторник си на лекар?
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #244 -: Октомври 23, 2014, 21:22:18 pm »
Да, във вторник съм. Иначе може да е странно, но си се усещам вече, че съм бременна. Имам някакви сръчквания от време на време в матката, а от около час изведнъж започнаха да ме болят зърната. Дано да е на хубаво.
Цигу, безкрайно ти благодаря, че се включи да ми дадеш и ти надежда. По-спокойна съм като знам, че има и други мами с ниско чхг, които гушкат здрави бебчета.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #245 -: Октомври 25, 2014, 17:33:01 pm »
Такааа, аз да си се отчета. Днес не се стърпях и пак пуснах ЧХГ и изненада 1395, преди 4 дни 365. Удвоява се на 49,6 часа. Много съм щастлива. За първи път се зарадвах, че до сега сърцето ми все беше свито.
Преди малко обаче се върнах от фризьор и фризьорката взе да обяснява, че дъщеря й била от 5 дни на антибиотик, едвам дишала, тя самата кихна, прокашля се. Щях да припадна на стола. Прибрах се и веднага изядох една скилитка чесън. И сега пак да има, за какво да се притеснявам. Щастието от хубавия резултат сутринта, пак е заместено от тревога. Не мога да се понасям вече. Ако знаете нещо за предпазване от грип и други вируси при ранна бременност ще съм благодарна да споделите.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #246 -: Октомври 25, 2014, 17:38:53 pm »
Слънцето, понеже не мога да коментирам резултата, тъй като не разбирам - поне да ти кажа за разболяването. Знам, че не е много хубаво и аз уж се пазих, ама съм болна вече от 3 дни. Реших, че и да се притеснявам и да не се притеснявам все тая. Каквото е писано да става, ще стане.
Докторката ми препоръча Биозин Мама, аз отделно пия и витамини, но в общи линии като влезеш в аптеката и кажеш, че си болна и бременна и те гледат със съжаление и ти викат, ми няма какво да ти дам.
Така че най-добре в това време да излизаш възможно най-малко и да не си в контакт с много хора.
« Последна редакция: Октомври 25, 2014, 18:06:26 pm от yanicka »

26.09.2019
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #247 -: Октомври 25, 2014, 17:40:32 pm »
слънце, резултата е страхотен :D. Много се радвам за теб. Чакаме вторник да се похвалиш със сакче. А иначе за разболяване почвай чай, лимон и мед поне са безобидни и няма да навредят.
« Последна редакция: Октомври 25, 2014, 17:48:49 pm от petraDi »
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #248 -: Октомври 25, 2014, 18:04:31 pm »
Биозин мама е добра идея, аз също го почнах превантивно. Бързо оздравяване, Яничка!
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #249 -: Октомври 25, 2014, 18:43:43 pm »
Вече много лекари отричат витамините по време на бременност. И през двете ми бременности не съм поемала такива, но всеки си преценява за себе си.
За разболявнето, petraDi, ти е написала много правилно - мед, лимони и чай, но с чая трябва да имаш предвид какъв да е. Ако вдигнеш температура е допустимо да се пие парацетамол, но най-добре е преди това да се консултираш с доктора си.
Много трудно ще се опазиш от вирусите, но не е нищо фатално. Много бременни са минали през такива състояния и не се е отразило на бебчовците.
Slanceto, време е да се успокоиш  :) Подозирам, че ще се радваш на едно малко, сладко момченце  :wink:

П. П. Време ти е да се преместиш в темата на бременните и да си споделяш тревогите на воля  :lol:
« Последна редакция: Октомври 25, 2014, 18:45:25 pm от mgstra »


*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #250 -: Октомври 25, 2014, 19:48:43 pm »
Слънце много добре е резултата,бъди спокойна вече.За боледуването и аз да ти кажа ,че подкрепям мед, лимони и чай и както ти е казала   mgstra внимавай какъв е чая, аз като бях бременна с това се оправих иначе и на мен ми бяха казали за Биозин мама,но не се наложи.
Относно витамините за бременни аз също не съм приемала, каквото може си набавях според сезона.

Другите момичета как сте?

Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #251 -: Октомври 25, 2014, 22:08:53 pm »
   Здравейте,
Много ви моля за мнение относно марвелон. Пия го два пъти по едно от 5-ти ден , за да се избегне задържан фоликул. Въпросът ми е има ли проблем в това, че на по-предишния цикъл също пих марвелон, т.е.в приемането му по тая схема прлез цикъл. Не ми е възможно да питам доктор. Моля за вашето мнение.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #252 -: Октомври 26, 2014, 01:21:47 am »
Здравей, Bbojana. Ако лечението ти е предписано от лекар, редно е той да отговори на всичките ти въпроси. Приемането на лекарства по определени схеми е съобразено с индивидуалното състояние на отделния пациент, така че няма общ отговор на твоя въпрос дали има или няма проблем да се приема по начина, по който е изписан за твоето конкретно състояние. Не разбирам какви точно съмнения имаш, но каквито и да са те, попитай своя лекар, а ако не вярваш в неговия професионализъм, потърси друг.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #253 -: Октомври 26, 2014, 11:58:17 am »
   Мели, благодаря за отговора. Моят лекар е най-добрият, напълно вярвам в това. Попитах тук, притеснението ми е за прием през цикъл, както се получи,  без да съм сигурна че е проблем, просто го пропуснах като въпрос и не желая да го притеснявам. Мислех, че някой, който има опит или знае, би могъл да ми отговори.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #254 -: Октомври 26, 2014, 15:17:36 pm »
Момичета, благодаря ви за съветите. Мисля да започна чай от липа с мед, по 1-2 дневно, просто профилактично и джинджифил с мед и лимон, по лъжичка на 2-3 дни.
Яничка, как си днес? Аз снощи много четох по темата и пише, че Осцилококцинум може да се взема при бременност. Попитай лекаря си и ако ти разреши си го вземи. Стискам палци скоро да се оправиш.
Mgstra, ти си моята добра пророчица :-) дано предчувствието ти ми се сбъдне.
Петра, кога трябваше да ходиш за сърчице?
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #255 -: Октомври 26, 2014, 17:33:49 pm »
Аз снощи много четох по темата и пише, че Осцилококцинум може да се взема при бременност.

Най-смислената превенция преди процедура и при бременност е поставяне на противогрипна ваксина.
От другото файда няма.
*
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #256 -: Октомври 26, 2014, 18:15:52 pm »
Слънце, ще се сбъдне и още как. Втората ми бременност стартирах с ЧХГ 42 и повече не съм повтаряла кръвен тест, направо на преглед след десет дни ииииии така до ден днешен, 8 месеца прегледи  :lol:


Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #257 -: Октомври 26, 2014, 19:02:31 pm »
Mgstra, ти добре си направила, а не като мен, през ден тестове и само се филмирам.
Ти при Персенска ли си? Тя ми каза, че знае за един такъв случай с ниски стойности да стигне до бременност, да не си ти :-) и аз да съм втората :-)
Цигу, аз години на ред се ваксинирах есента и нямах никакъв проблем зимата, но от лекари знам, че жени планиращи бременност не трябва да се ваксинират, да не говорим пък вече бременни. За това и последните няколко години не се ваксинирах, иначе бях много доволна.
« Последна редакция: Октомври 26, 2014, 19:10:11 pm от slanceto2 »
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #258 -: Октомври 26, 2014, 19:14:41 pm »
Здравейте момичета,присъединявам се към вас.Добрата атмосфера и положителност ме привлякоха.Днес ми е осми ден след трансфер  на две 5 дневни замразени ембриончета.Симптоми естествено нямам никакви,но тайничко се надявам чудото да се е случило.Много искам да се хванат и двечките.
Re: Ин витро / икси - октомври,ноември,декември 2014г
« Отговор #259 -: Октомври 26, 2014, 19:37:07 pm »
Добре дошла, калина малина. Стискам палци да се се хванали и двечките, за сега темичката ни се очертава доста успешна и с много ++++, така че си на правилното място :-)